Menu +

Třebíč navštívila delegace Národní sportovní agentury, Parlamentu ČR a Kraje Vysočina

Tiskové zprávy
T ř e b í č - Zimní stadion Města Třebíče – KHNP ARENU navštívila v pátek 28. února 2020 delegace Národní Sportovní Agentury, Parlamentu České republiky a Kraje Vysočina. Na pozvání poslankyně Moniky Oborné (ANO) a Martina Svobody, předsedy Horácké Slavie, do Třebíče přicestovali Milan Hnilička, poslanec, předseda NSA, Michal Janeba, místopředseda NSA, Ivo Lukš, místopředseda NSA , Monika Oborná, poslankyně Parlamentu ČR, Martin Kukla, náměstek hejtmana Kraje Vysočina, a Petr Vokřál místopředseda Hnutí ANO. Za Horáckou Slavii se schůzky zúčastnili Martin Svoboda a Daniel Šlapák.
Sdílejte článek
 

FOTOGRAFIE Z NÁVŠTĚVY ZDE

Cílem schůzky bylo seznámit velmi reprezentativní složení celé delegace s projektem rekonstrukce Zimního stadionu Města Třebíče – KHNP ARENY.

Prezentace se ujal Martin Svoboda, který přítomným představil celý projekt nejen slovně, ale i prostřednictvím výkresové dokumentace. Byl nastíněn skutečný stav zimního stadionu, problémy které může přinést blízká budoucnost díky morálnímu i technickému stavu a ukázáno efektivní řešení budoucnosti zimního stadionu. Hosty zajímalo mnoho aspektů celého projektu. Od zázemí stadionu hlavně pro mládežnická mužstva až třeba po technologii chlazení, která by již neměla být takovým rizikem pro centrum města, či úsporu energií.

Celá prezentace proběhla v prostorách VIP a trvala více než půl hodiny. Na jejím konci došlo i na možnosti financování rekonstrukce a byl ze strany členů delegace kvitován realistický přístup ve zpracování projektu a výše budoucích investic.

„Máte jeden z nejlépe připravených projektů, které jsem v poslední době viděl. Díky tomu, že jste s ním už takhle daleko a jste jedni z prvních, máte velkou šanci na úspěch i na podporu Národní Sportovní Agentury,“ říkal její předseda, bývalý hokejový brankář, trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana Milan Hnilička.

Poté se celá skupina odebrala do útrob zimního stadionu, kde se mohla na vlastní oči přesvědčit o tom, že rekonstrukce stadionu je více než nutná. Delegace navštívila například už legendární „bunkr“, tedy šatny mládeže pod západní tribunou, i zázemí pod severní tribunou.

Na závěr proběhl neformální rozhovor mezi účastníky setkání, kdy jedním z témat bylo využití zimního stadionu. Členové delegace byli překvapení obsazeností a efektivním využitím zimního stadionu.

Celkové náklady nového projektu přesahují 200 milionů korun, z Národní sportovní agentury by třebíčský stadion mohl získat významnou částku až 40 milionů korun.

Zleva Monika Oborná, Daniel Šlapák a Milan Hnilička

„Z celé návštěvy, z přístupu i zájmu členů delegace jsem měl osobně velmi dobrý pocit. Paní poslankyně Monika Oborná i předseda NSA Milan Hnilička nebyli na našem zimním stadionu poprvé a o našich záměrech s rekonstrukcí zimního stadionu byli také již dříve seznámeni. U obou dvou musím vyzdvihnout jejich zájem o naši problematiku a cítím i podporu tohoto projektu. Samozřejmě zdůrazňuji, že celý projekt rekonstrukce zimního stadionu probíhá za podpory města Třebíče a jsem rád, že představitelům našeho města záleží na dalším rozvoji hokeje v Třebíči,“ shrnul krátce po skončení návštěvy Martin Svoboda.

„Na zimní stadion do Třebíče jsem pozvala pana Milana Hniličku už vloni v létě, od té doby jsme spolu několikrát jednali o podpoře projektu rekonstrukce třebíčského stadionu. Jsem ráda, že se věci posouvají dopředu,“ dodala poslankyně Monika Oborná.

Podobná schůzka a prezentace je naplánována v nejbližších dnech také pro zastupitele Města Třebíče.

Návrh vzhledu zimního stadionu, úpravy ale stále ještě nejsou vyloučeny

Takhle nějak by mohlo vypadat hlediště po rekonstrukci. Samozřejmostí je možnost demontáže sedaček a vytvoření sektoru na stání.

Podobné články

Tiskové zprávy

Aktuální informace ke stavu vedení klubu

13.10.2020
Tiskové zprávy

Rekonstrukce posilovny přinesla spolupráci s Decathlonem

16.08.2020
Tiskové zprávy

DRUHÁ NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽ SE BUDE HRÁT POD NÁZVEM CHANCE LIGA

31.07.2018