Menu +

Třebíč odehraje všechna tři venkovní utkání skupiny o udržení v řadě, nejprve jede do Mostu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Všechny tři venkovní zápasy v rámci skupiny o udržení odehraje Horácká Slavia po sobě. Nejprve zajíždí na led Mostu. Ten je momentálně ve skupině poslední a na předposlední Šumperk ztrácí čtyři body. Na severu Čech tak začíná být nejvyšší čas na maximální nasazení. Omlazená Třebíč bude opět zkoušet své naděje a další hráče, kteří v průběhu sezóny nedostali tolik prostoru. Zápas začíná v 17:30.
Sdílejte článek
 

Soupeř se představuje


V Mostu vznikl hokejový klub až po druhé světové válce. Stalo se tak v roce 1946, kdy skupina nadšenců v čele se správcem tehdejšího areálu panem Čepelákem založila nový hokejový oddíl. Ten našel útočiště vedle staré průmyslové školy v Mostě. Jelikož tou dobou většinou ještě nebyly organizovány jednotlivé soutěže, mostecké mužstvo hrálo alespoň přátelská utkání s Chomutovem, Litvínovem a dalšími soupeři. V klubu kromě mužů, kteří hráli 1. A třídu odpovídající současnému krajskému přeboru, fungoval i oddíl žáků. Obě mužstva působící jako „Hokejový oddíl UHLOMOST“ se musela spokojit se skromnějšími podmínkami, klub tehdy využíval přírodní kluziště, ke kterému bylo v zimě přistaveno osvětlení a mantinely.

Krytého zimního stadionu se klub dočkal až po roce 1966. Tou dobou bylo v Mostě registrováno více než 1000 hokejistů včetně takových jmen jako Jaroslav Fišer, Adolf Horák nebo Josef Prchal. Nový stadion s sebou přinesl i velký rozmach hokeje. Nově v klubu působily kromě týmů žáků a mužů i celky dorostenců a juniorů. K rozvoji mládeže přispěla i spolupráce se základními školami, například spojení s 1. ZŠ v Mostě trvá dodnes. Paradoxně nejtěžším obdobím pro mostecký hokej byly první roky po Sametové revoluci. Po roce 1989 byly veškeré dotace pozastaveny. Hokejový klub tak byl odkázán sám na sebe a na podporu svých funkcionářů. Kromě mládeže se ve skromných podmínkách dařilo i mužům, ti do roku 1991 působili v krajském přeboru, poté však postoupili do 2. ligy. V té hráli s výjimkou dvou sezon až do roku 2011. Od ročníku 2011/2012 jsou stálými účastníky 1. ligy.

Největší úspěchy mosteckého klubu jsou sice skromné na scéně českého a československého profesionálního hokeje, ale připomeňme je v pár bodech:
1977 ... postup do 2. ligy ČSSR
1991 ... postup z krajského přeboru do 2. ligy
2007 ... postup do 1. ligy
2011 ... postup do 1. ligy

V bráně Mostu se objevují docela velká golmanská jména Miroslav Hanuljak a Milan Řehoř. Nejlepšími obránci je trojice Jiří Zeman, Marek Baránek a Daniel Hora. V útoku celku nejvíce trápí soupeře Vojtěch Kubinčák, Ondřej Havlíček a Pavel Smolka. Zapomenout nemůžeme ani na matadora Jana Alinče.


Most v dosavadním průběhu sezóny

Most bohužel již několik sezón po sobě patří k nejhorším týmům soutěže, dokončuje ji obvykle s větší bodovou ztrátou. Letos je to podobné, ale díky zlepšeným výkonům zejména nyní v závěrečné fázi základní části nyní Most ztrácí na předposlední pozici čtyři body, a mocný finiš o záchranu soutěže tak začíná naplno. Šumperk se ve skupině o udržení výrazně zvedá a letos bude mít Most opravdu hodně práce soutěž uhájit.


Předzápasový informační servis


Okénko do několika statistik obou týmů, údaje ze skupiny playout

Nejlepší střelci Mostu: Ondřej Havlíček 2 G, jinak bez branek
Nejlepší střelci Třebíče: Marcel Juráň 1 G, Charles Baldwin 1 G.
Kanadské bodování Mostu: Ondřej Havlíček 2 (2+0), Jan Alinč 1 (0+1).
Kanadské bodování Třebíče: Marcel Juráň 1 (1+0), Charles Baldwin 1 (1+0).
V bráně se za Most rozchytal:Miroslav Hanuljak s úspěšností 91,67 % a průměrem 2,95.
V bráně se za Třebíč rozchytali: Karel Vejmelka s úspěšností 100,00 % a průměrem 0,00 a Dominik Svoboda s úspěšností 88,24 % a průměrem 4,07.

Využití přesilovek Mostu: 12,00 %.
Využití přesilovek Třebíče: 17,05 %.
Úspěšnost oslabení Mostu: 76,87 %.
Úspěšnost oslabení Třebíče: 82,01%.
Trestné minuty Mostu na zápas: 14,39.
Trestné minuty Třebíče na zápas: 14,56.

Průměr mosteckých střel na branku za zápas: 32,69.
Průměr třebíčských střel na branku za zápas: 30,78.
Průměrná divácká podpora Mostu loni: 399 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče loni: 1 807 diváků.
Průměrná divácká podpora Mostu letos: 335 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče letos: 1 478 diváků.

Poslední zápasy v playout

Benátky - Most 4:1
Šumperk - Most 2:1 p.

Třebíč - Šumperk 3:4
Třebíč - Benátky 0:1 sn.

Sestavy Mostu a Třebíče v minulém kole

Most: Hanuljak – Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Charousek, Černý, Šesták – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Doležal, Alinč, Smolka – Nedrda, Tauš, Slavíček – Rod, Hanzl.

Třebíč: Vejmelka – Podlipnik, Čejka, Bartoň, Niko, Wasserbauer Jiří, Schejbal, Šaur, Hort – Psota, Polodna, Čech – Přibyl, Juráň, Kusko – Všetečka, Matov, Wasserbauer Jan – Baldwin, Kajnar, Petelin.


Program 3. kola playout

Sobota 27. února - 3.kolo:

17:00 Benátky - Šumperk
17:30 Most - Třebíč

Zápas 3. kola WSM ligy skupiny playout startuje v Mostě v sobotu 27. února v 17:30! Připraven bude klasický online přenos.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020