Menu +

Třebíč posílí pro derby s Jihlavou kvarteto extraligových hráčů

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hned čtyři extraligové posily hlásí pro předehrávané derby s jihlavskou Duklou HST. Dres bílých hvězd obleče olomoucký zadák David Škůrek, potažmo tři útočníci z Komety Brno. Pavel Jenyš, Luboš Horký a Silvester Kusko.
Sdílejte článek
 
> Horácká Slavia Třebíč má dnes na programu předehrávané derby s jihlavskou Duklou. Vzhledem k tomu, že stále probíhá reprezentační přestávka, povedlo se vyjednat posílení o kvarteto hráčů s extraligovými zkušenostmi.

Prvním z nich je olomoucký zadák David Škůrek. Důrazný obránce už letos v Třebíči jeden zápas odehrál, když bílým hvězdám pomohl k vítězství 4:1 nad Slavií Praha. Jeho doménou je poctivá defenzivní hra. Často bývá nasazován také do přesilovek. Za Olomouc letos nastoupil do 24 zápasů (3+8).

Hned tří akvizic se dočká třebíčská ofenziva. Máme na mysli útočné trio z brněnské Komety. Všechna tři jména jsou přitom fanouškům Horáků velice dobře známa. Každý z nich už totiž ví, jaké to je oblékat dres HST.

Prvním je Pavel Jenyš. Silový útočník se před letošním ročníkem vrátil z nižších zámořských soutěží, přičemž zakotvil v Brně. Pod Špilberkem letos prozatím odehrál 25 utkání. Objevil se také na Vysočině. Zde si během 4 zápasů připsal 2 góly.

Dále máme na mysli Luboše Horkého. Dvaadvacetiletý forvard už v Třebíči během uplynulých dvou let působil, i když loni to bylo pouze šest zápasů. Vždy však patřil k lídrům kanadského bodování. To dokazují taktéž čísla. Znojemský rodák odehrál v Třebíčí 38 utkání (16+12). Letos hájí barvy brněnské Komety, kde povětšinu času nastupuje v jednom útoku s Tomášem Plekancem.

Třetím forvardem do party je Silvester Kusko. Ten se v HST poprvé objevil už během ročníku 2014/2015 a byl to začátek velkého příběhu. V dalších letech totiž na svoje zdejší působení navazoval, přičemž se postupně vypracoval v jednoho z lídrů týmu. Nejpodařenější sezonu zažil loni. Jeho bilance z ní ukazuje 45 odehraných střetnutí a 44 nasbíraných bodů (21+23. Stejně jako Horký i Jenyš letos obléká i Kusko dres brněnské Komety, kde sehrál 24 zápasů.

„Jsme rádi, že tu dnes tyto kluky máme. Věříme, že nám pomůžou. David Škůrek je kvalitní obránce. Pavel Jenyš. Luboš Horký a Silvester Kusko jsou pro změnu kvalitní útočníci, kteří umí dát gól. Věříme proto, že nám pomohou zvednout produktivitu. Na zápas v Jihlavě se všichni těšíme,“ říká hlavní trenér Horácké Slavie Martin Sobotka.

Podobné články

Aktuální zprávy

Hodnocení uplynulé sezóny očima předsedy klubu Martina Svobody

21.03.2020
Aktuální zprávy

Vyprodejme virtuálně stadion!

16.03.2020
Aktuální zprávy

Provoz zimního stadionu bude ukončen

12.03.2020