Menu +

Třebíč toho pro mě udělala hodně, tak jí to chci oplácet, říká Válek

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Kapitán třebíčské juniorky Patrik Válek, syn slavného Oldřicha Válka, před dvěma lety jako srdcař odmítl nabídku Dukly a chtěl hrát v Třebíči. Za pár zápasů již ale bude působit v Brně na vysoké škole, kde začne studovat kriminalistiku, a hokej bude hrát za místní univerzitu a Techniku Brno. Svým spoluhráčům tedy pomáhá v růstu a zatím se mu to daří. Třebíčští junioři ještě neprohráli a jsou první, naposled porazili Velké Meziříčí v poměru 3:2.
Sdílejte článek
 

Bavíte se s tátou asi hodně o hokeji, že? Co ti radí třeba?
S tátou se bavím jenom o hokeji (smích). Tatínek mi furt radí, kam si mám najíždět, abych více podržel puk, více se tlačit do střelby, tvořit hru. Takže asi to, co každý táta po svém synovi chce.

Tvůj táta hrával dlouhá léta za Jihlavu, neměl si možnost si tam zahrát taky?
V Jihlavě jsem byl asi dva roky zpět akorát na zkoušku na turnaji, oni říkali, že mě vezmou, ale jako srdcař jsem zůstal v Třebíči. Nabídek jsem měl více, ovšem já chtěl být zde. Třebíč toho pro mě udělala hodně, tak jí to chci oplácet, vždyť jsem její odchovanec.

Tatínek Patrika - Oldřich Válek byl nedávno přijat do Síně slávy českého hokeje. VÍCE ZDE

Jste první a doposud jste neprohráli, jak hodnotíš start sezóny?
Začátek sezóny je zatím nejvíc super. I do přípravy jsme vstoupili skvěle, prohráli jsme asi jen dva zápasy. Tady se kluci strašně zvedli díky těm výhrám a chtějí se stále zlepšovat. V tomhle věku to je hodně důležité, aby hokejista rozvíjel svůj talent. Zdejší kluci ten talent navíc mají.

Jaký byl podle tebe nedělní zápas proti Velkému Meziříčí?
Velmez je klasický rival Třebíče, já osobně tam moc kluků neznám. Z mého pohledu byl zápas bojovný, ale bohužel jsme nezvládli to, co jsme si řekli. Bruslili jsme málo, oni v tom byli lepší, my jsme dávali i málo branek.

Utkání jste ale dovedli do poklidného konce, že?
Závěr jsme odehráli dobře, bylo to i díky tomu, že jsme hráli konečně defenzivní styl hry, který hrajeme vždycky ke konci zápasu, když je takový stav. Odhodlali jsme se k tomu, že je nepustíme přes modrou čáru, což se povedlo. Oni dokonce ani nevystřelili pak, pokud já vím. Pak jsme měli i přesilovku, a to nám hodně pomohlo ke klidnému konci.

Jaké jsou tvé týmové i osobní cíle do sezóny?
Já bohužel za pár zápasů odcházím do Techniky Brno, protože tam budu studovat na vysoké škole, ale pokud já vím, tak pan trenér Novák chce s týmem dojít co nejdál. Já jsem zde nyní pouze jako pomocný králík a na to, abych tým dokázal vyhecovat a pomohl mladým klukům, aby se ještě zvedli. Takže my chceme vyhrávat pořád, někdy to samozřejmě nemusí vyjít. V této fázi sezóny hrajeme proti čtyřem týmům a chtěli bychom projít do další fáze.

Co budeš studovat a jak se hokeji budeš věnovat v Brně?
Já jdu studovat do Brna kriminalistiku, chtěl bych jednou dělat policajta a s vysokou školou to je lepší.
Momentálně budu hrát za univerzitu a je to fakt skvělé pro vysokoškoláky. Je to i na vysoké úrovni, dá se to klidně rovnat druhý lize. Když jsem dostal tu šanci, tak proč toho nevyužít.

Na závěr bonusová otázka… Kdo je největší bavič v kabině?
Největší bavič kabiny je určitě Patrik Trnka, ten nikdy nezklame. Když je možnost, tak atmosféru trošku uvolní a v kabině je hnedka sranda. Ale jinak přispívá každý něčím.

Patrik Válek na střídačce, kde ho čeká posledních pár zápasů.

Podobné články

Mládežnický hokej

Výsledky mládežnických mužstev HST

12.10.2020
Mládežnický hokej

Víkendové zápasy mládeže

06.10.2020
Mládežnický hokej

Víkendové zápasy mládeže

22.09.2020