Menu +

Třebíčská generálka už 31. srpna, Bílé hvězdy míří k odvetě do Vsetína

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Poměrně brzo, tedy devět dní před startem WSM Ligy čeká Horáckou Slavii Třebíč poslední přípravné utkání, k němuž míří do Vsetína, kde první buly padne v 18:00. Jde tedy o generálku, která má trenérům odhalit poslední herní nedostatky před startem mistrovských bojů. Po ní bude zbývat více než týden na doladění formy. V Třebíči se hraje první ligové kolo v sobotu 9. září proti tradičně nepříjemným Benátkám nad Jizerou.
Sdílejte článek
 

Vsetín je nováčkem WSM Ligy, do které postoupil po loňském vyřazení Havlíčkova Brodu a následném vítězství před početnou enklávou svých fanoušků, kteří přijeli oslavit postup do Jablonce.

Nováček? Ano, ale s kádrem plným zkušených hráčů

Slovo nováček by mohlo svádět k myšlence, že se bude jednat o kádr, který bude jen sbírat zkušenosti a snažit se nebýt na chvostu ligy. Opak je však pravdou. Na lavičce Valachů totiž stojí velezkušený Jiří Dopita, zlatý hoch z Nagana a ten nenechává společně s kolegou Lubošem Jenáčkem nic náhodě.

Právě Luboš Jenáček hodnotil první měření sil mezi Horáckou Slavií a Vsetínem. A nebyl vůbec spokojen, i když Zelenožlutí v Třebíči vyhráli 1:0. “Měli jsme snad dvanáct střel za celý zápas a se štěstím jsme vyhráli 1:0, hlavně díky výkonu gólmana Šurého,“ hodnotil tehdy Jenáček.
Dlouho po zápase nevycházeli trenéři ani hráči z kabiny. Bylo jasné, že chyb a nedostatků ve hře viděla trenérská dvojice opravdu hodně a jejich proslov k hráčům tomu odpovídal. Lze tedy předpokládat, že v domácím prostředí budou hokejisté VHK na pomyslnou pilu tlačit ještě více. Nutno dodat, že spokojeni se hrou svých svěřenců v daném zápase nebyli ani třebíčští lodivodi Martin Sobotka a Jaroslav Barvíř. “Mrzí porážka před domácím publikem. V obranné činnosti byla spousta chyb, i když jsme dostali jen jeden gól. Byl to úporný zápas, hodně osobních soubojů, šancí moc nebylo,“ doplnil svého kolegu ze střídačky hostů domácí Martin Sobotka.

V sestavě Vsetína dravé mládí i zkušení harcovníci

Pojďme se podívat na důležité postavy vsetínské soupisky. V třebíčském utkání nastoupil v brance Michal Šurý a hned udržel čisté konto. Lze však předpokládat, že brankářskou jedničkou Valachů bude zkušený Luboš Horčička, který má starty i z působení v Horácké Slavii.

Třebíčský dres oblékal i obránce Radim Ostrčil, z Jihlavy přišel Filip Dundáček, řízným bekem je 93 kg vážící Tomáš Frolo.

V útoku najdeme Davida Březinu, který stejně jako Dundáček musel opustit Jihlavu a zamířil do Vsetína. I v útoku najdeme hráče, kteří hrávali za Třebíč, jde o Lukáše Finsterleho a Dominika Pokorného. Na soupisce najdeme i velezkušeného Radima Kucharczyka, či odchovance Vsetína Davida Vítka. Zkušenostmi z WSM Ligy oplývá i nedávný prostějovský Jestřáb René Kajaba.

V Třebíčské sestavě jsou stále otazníky

Podobné je to v Třebíči už několik posledních sezón. Sestava na ligové boje není hotová vlastně nikdy, což je ne jednu stranu trošku škoda kvůli možné menší sehranosti kádru. Na stranu druhou nemá téměř nikdo jisté místo a všichni tak musí stále pracovat na sto procent. Neví totiž, kdy může přijít někdo další. Konkurence je zdravá a posouvá hráče dál a někdy i výš. Jak se s tímto faktem poperou hráči letos, to teprve uvidíme.
Už v Prostějově se do sestavy vrátil zkušený bek Tomáš Kaláb, který musel léčit chřipku. Na marodce ale stále zůstává jiný obránce Karel Nedbal, který se smolně zranil hned v prvním utkání za Třebíč. Trenérská dvojice se netají tím, že by stále ráda přivítala jednoho obránce do prvních dvou pětek.

Sestavy v posledním utkání:

Vsetín: Šurý – Frolo, Ostrčil, Teper, Janáček, Holomek, Dundáček, Žák – Markovič, Pokorný, Březina – Slováček, Podešva, Vávra – Kajaba, Šilhavý, Vrána – Finsterle, Karafiát, Hořanský – Vítek.

Třebíč: Svoboda – Vágner, Kaláb, Půža, Spurný, Sedláček, Hort, Brančík – Erat, Dolníček, Horký – Vodný, Veselý, Kristl – Kusko, Wasserbauer, Gajarský – Malec, Mlynář, Kratochvíl – Novák.

Utkání Vsetín - Třebíč startuje ve čtvrtek 31. srpna na stadionu Na Lapači v 18:00. Sledovat jej můžete na serveru onlajny.com.

Podobné články