Menu +

Třebíčské hokejisty čeká v souboji o další body dvanáctý Most

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčské hokejisty čeká další soupeř na domácím ledě ve středu 8. října 2014. To je na programu kompletní 11. kolo první hokejové ligy. Horácká Slavia Třebíč v něm hostí tým HC Most. Severočeši patří k pravidelně bodujícím mužstvům, i když poslední zápasy se jim nevydařily. Zejména domácí debakl 4:12 v minulém kole proti Jihlavě byl nepříjemným direktem. Aktuálně jim patří dvanáctá příčka v tabulce se třinácti body. Třebíčské Bílé hvězdy v minulém kole těsně prohrály na ledě Kadaně. První příčku v tabulce však i přes tento výsledek udržely.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Most začíná ve středu 8. října 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Hokejisté týmu HC Most se v minulých sezónách pohybovali často ve spodních patrech prvoligové tabulky a na konci sezóny tak měli i záchranářské starosti. V minulém ročníku museli na severu Čech zachraňovat svoji prvoligovou příslušnost nakonec až v baráži. Tu však tým, který byl mnohými pasován na téměř jistého sestupujícího zvládl velmi dobře. Severočeši by v této sezóně nechtěli opakovat nepříjemný a zároveň velmi náročný záchranářský boj. I proto vyhlásili jako cíl vyhnout se bezprostředním záchranářským starostem a posunout se do lepších pozic v tabulce a zůstat tam i v závěru základní části soutěže. I vzhledem k posílení kádru o zkušené hráče by si v této sezóně v Mostě rádi zahráli i ve vyřazovací části.

Most spolupracuje s extraligovým Litvínovem. Trenér Václav Baďouček může pracovat s mladými talentovanými hokejisty, které doplňují zkušení borci. V kádru Mostu se tak objevují především mladí talentovaní hráči z právě z Litvínova i mladíci z extraligové Plzně. Severočeši ale mají v kádru i zkušené harcovníky mezi které patří například Jan Alinč, Vojtěch Kubinčák nebo Tomáš Divišek. Posledně jmenovaný hráč však před několika dny zamířil na měsíční hostování do extraligového týmu Plzně. V bráně Mostu se zatím střídá dvojice Lukáš Horák a Jakub Soukup. Nejproduktivnějším hokejistou severočeského týmu je aktuálně forvard Pavel Smolka s deseti kanadskými body. Nejproduktivnějším obráncem je Kamil Charousek.

V minulé sezóně se Horácká Slavia Třebíč utkala s týmem Mostu čtyřikrát v základní části. Tyto zápasy měly jedno společné – zvítězil vždy hostující tým. Bilance vzájemných zápasů v minulém ročníku tak byla zcela vyrovnaná. Uvidíme co přinesou vzájemné souboje v tomto ročníku. Třebíčské Bílé hvězdy čeká dvanáctý tým aktuální tabulky a jsou tedy favority. Hokejisté Mostu jsou ale náročným a nevyzpytatelným soupeřem. Získat další prvoligové body tak pro Horáckou Slavii rozhodně nebude nic snadného. Severočeši nepochybně budou chtít odčinit domácí těžkou porážku s Jihlavou. Třebíčští v minulém kole také vyšli bodově naprázdno, když těsně 1:2 prohráli v Kadani.

Poslední odehrané zápasy hokejistů týmu HC Most:

Most – Jihlava 4:12 (1:5, 2:3, 1:4), branky: Bojer, Hora, Havelka, Kokeš.

Litoměřice – Most 2:1 (SN) (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0), branka: Čížek.

Most – Prostějov 3:2 (PP) (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0), branky: Bojer, Divíšek, Smolka.

Kanadské bodování týmu HC Most:

Pavel Smolka 10Z – 5G+5A

Vojtěch Kubinčák 10Z – 3G+3A

Tomáš Divíšek 8Z – 1G+5A

Vzájemné zápasy obou týmů v minulé sezóně.

Třebíč – Most 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), branky: Hruška – Písařík, Andres.

Most – Třebíč 3:5 (1:2, 1:2, 1:1), branky: Nedrda, Kafan, Pšurný – 3 Křivohlávek, Mikeska, Laš.

Třebíč – Most 2:4 (0:2, 2:0, 0:2), branky: Vondráček, Mrázek – Szabo, Smolka, Bojer, Písařík.

Most – Třebíč 2:8 (0:3, 0:2, 2:3), branky: Andres, Písařík – 2 Dočekal, 2 Nahodil, Čuřík, Fořt, Laš, Křivohlávek.

Hokejisté týmu HC Most nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Horák (21. Soukup) – Kousalík, Čížek, Kasal, Charousek, Hora, Havelka, Kokeš – Mical, Smolka, Bojer – Kubinčák, Alinč, Válek – Nedrda, Slavíček, Tauš – Zavřel, Hanzl, Petruška

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Čiliak – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Dujsík – Erat, Raška, Havel – Wasserbauer, Křivohlávek, Pekr – Čech, Čuřík, Vondráček – Přibyl, Mrázek, Králík.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Most začíná vestředu 8. října 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – středa 8. října 2014 – 11. kolo:

Třebíč – Most, České Budějovice – Chomutov, Jihlava – Benátky, Prostějov – Havířov, Litoměřice – Ústí, Havl. Brod – Kadaň, Šumperk – Kladno.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Rozjetá Horácká Slavia změří ve středu své síly s posledním Baníkem

včera
Pozvánky na zápas

V sobotu opět doma! Přijede Ústí nad Labem

21.02.2020
Pozvánky na zápas

Zápasové tempo nepolevuje! Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou

18.02.2020