Menu +

Třebíčský odchovanec Marek Laš ukončil aktivní kariéru

Aktuální zprávy
K dnešnímu dni ukončil svou aktivní hokejovou kariéru třebíčský odchovanec Marek Laš. Důvodem jsou přetrvávající zdravotní problémy.
Sdílejte článek
 

„K dnešnímu dni ukončil svoje působení u A mužstva mužů odchovanec HST Marek Laš. K ukončení došlo po oboustranné dohodě klubu s hráčem, kdy důvodem pro toto ukončení jsou přetrvávající zdravotní problémy, které hráči nedovolily plnohodnotně se zapojit do tréninkového procesu a připravovat se na nadcházející sezónu,“ pověděl předseda klubu Martin Svoboda.

Třiatřicetiletý odchovanec Horácké Slavie nakoukl do seniorského hokeje poprvé během sezony 2004/2005. Tehdy to byla jen epizodní štace, ale už o rok později si Laš vydobyl stabilní místo coby člen prvního týmu bílých hvězd. Ve své první plnohodnotné sezoně mezi dospělými nastřádal šikovný forvard 13 kanadských bodů.

V dalším ročníku Marek Laš tento bodový počin ještě vylepšil, což mu vyneslo angažmá v extraligové Plzni. Mezi mantinely nejvyšší soutěže nakonec oblíbenec třebíčských fanoušků strávil řadu let. Čas od času si sice odskočil zpět do první ligy, ale i tak stihl nastoupit k úctyhodnému počtu 415 extraligových utkání. Na své konto si během nich připsal 126 kanadských bodů.

Mezi tuzemskou elitou oblékal dres Plzně, Litvínova a naposledy Olomouce, přičemž nejvýraznější stopu zaznamenal právě u Hanáků.

V dresu s kohoutem na hrudi nastupoval Marek Laš šest let. Významnou měrou se tak podílel na úspěšném etablování se olomouckého hokeje do extraligové společnosti. Zpět ke kořenům se neúnavný dříč, bojovník a srdcař vrátil loni. A byl to setsakramentsky podařený comeback. Hned od prvního zápasu v třebíčském dresu se totiž Marek Laš zařadil mezi opravdové lídry. Na ledě i v kabině. Byl to právě on, kdo významnou měrou otočil misky vah nedobře se vyvíjející loňské sezony na tu správnou stranu.

Jeho zkušenosti a rozhled byly znát. Šlo o hráče, který pořád převyšoval běžné prvoligové standardy. Svědčí o tom i čísla. Za sedmnáct utkání zvládl Marek Laš nasbírat šestnáct kanadských bodů.

Jen škoda, že fenomenální jízdu Horáků závěrem loňské sezony zastavil koronavirus.

Další zápasy už totiž „Mára“ nepřidá.

Marku, děkujeme!

V dalším hokejovém i osobním životě Ti jménem celého klubu přejeme mnoho úspěchů a spokojenosti.

Pár slov trenéra a sportovního manažera Romana Mejzlíka: „Pro nás je to samozřejmě velká ztráta, ale Markovo rozhodnutí plně respektujeme. Už během června jsme se bavili, že tahle další sezona by byla jeho poslední, že se na ni pokusí připravit co nejlépe. Letní přípravu absolvoval, nicméně přišel za námi po prvních trénincích na ledě, že už není schopný zvládat plnou zátěž, kvůli čemuž by nemohl podávat výkony, které by sám od sebe očekával. Je to zodpovědný hráč. Přejeme mu hlavně hodně zdraví a spokojenosti v budoucím životě. Ať je šťastný a daří se mu. Hráčskou náhradu budeme hledat, ale vzhledem na situaci s covidem nechceme nic uspěchat.“

Pár slov Marka Laše: „Zdravotní problémy se se mnou vlekly už delší dobu. Snažil jsem se na tuhle sezonu dobře připravit, ale jakmile jsme vyjeli na led, tak se mi všechno vrátilo. Takže jsme se dohodli na tom, že skončím a nebudu zabírat místo v kabině někomu, kdo může odehrát celou sezonu. Lepší skončit teď, než někdy na podzim, když by to už zasahovalo do nějaké koncepce týmu. Co budu dělat dál, to momentálně ještě nevím, spíš si zkusím něco mimo hokej, ale uvidíme."

Podobné články

Aktuální zprávy

Aktuální informace k dění v klubu

před 2 dny
Aktuální zprávy

Dnešní zápas s Benátkami se NEUSKUTEČNÍ

19.09.2020
Aktuální zprávy

Předseda klubu Martin Svoboda o následující sezoně

18.09.2020
×
Dnes v   | Muži
HC Slovan Ústí nad Labem
SK Horácká Slavia Třebíč