Menu +

Třebíčským Bílým hvězdám se postaví další bojovný tým, Ústečtí Lvi s novým trenérem

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V dalším mistrovském utkání 1. hokejové ligy se střetnou hokejisté Horácké Slavie Třebíč s týmem HC Slovan Ústečtí Lvi. Utkání začíná v sobotu 23. listopadu 2013 v tradičním čase 17:30 hodin. Severočechům se delší dobu nedaří a aktuálně jim patří až předposlední příčka v tabulce, vedení klubu proto sáhlo k výměně trenéra . Třebíčští v minulém kole zvítězili v Mostě a v tabulce jsou šestí. Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústečtí Lvi začíná v sobotu 23. listopadu 2013 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Největším úspěchem v novodobé historii hokeje v Ústí nad Labem byla sezóna 2006/2007, kdy se mužstvo mohlo radovat z postupu do extraligy. Účinkování v ní však trvalo pouze jedinou sezónu. Severočeši se od té doby zatím marně pokoušejí mezi naši hokejovou elitu vrátit. Nejinak tomu bylo i v sezóně minulé. Ústečtí pomýšleli minimálně na účast v baráži, jenže v semifinále play-off je rázně zastavila rozjetá Olomouc, která zvítězila hladce 4:0 na zápasy. Ústečtí tak znovu ani na několikátý pokus návrat do extraligy nezvládli a v klubu po tomto neúspěchu nastaly výraznější změny viditelné zejména v hráčském kádru. Ústečtí pro tuto sezónu žádné velké cíle nevyhlašovali, přesto by určitě nechtěli chybět ve vyřazovací části soutěže.

Novou sezónu však Lvi začali poměrně značně rozpačitými výsledky. Ty se ani postupem času příliš nelepšily a aktuálním stavem je současné nelichotivé třinácté místo v tabulce. Je to pozice, na kterou v Ústí nejsou zvyklí a také někteří fanoušci dávají najevo svoji nelibost. Toto se odráží i na klesající návštěvnosti domácích zápasů Lvů. Sami hráči si však uvědomují, že ze současné situace si musí pomoci především oni sami. „Musíme se z toho dostat sami. Nikdo nám nijak nepomůže. Nemůžeme se svazovat domácím prostředím. Musíme zabrat i venku, když se to nedaří teď doma,“ uvedl po domácí porážce ve 22. kole doma s týmem Olomouce útočník Lvů Tomáš Rod.

Branku Lvů hájila ve většině dosud odehraných zápasů v sezóně dvojice Michael Petrásek a Jan Dlouhý, zkušený Zdeněk Orct zasáhl zatím do čtyř utkání. Mezi beky výrazně vyčnívá co do produktivity dvojce Zbyněk Sklenička a Jakub Grin. Mezi útočníky se nejvíce prosazují Jaroslav Roubík, Daniel Boháč a Petr Přeučil. V tomto týdnu nahradil Jaromíra Šindela na postu hlavního trenéra Lvů Milan Skrbek.

Ústí má mimořádně špatnou bilanci posledních zápasů, když má aktuálně na kontě šest porážek v řadě. V minulém kole doma Ústí nestačilo na Havlíčkův Brod, kterému podlehlo 1:2. Severočeši tak i nadále zůstávají se třiadvaceti body na předposlední příčce tabulky. Třebíčští hokejisté pokračovali ve svém vítězném tažení na ledě soupeřů a v minulém kole zvítězili na ledě Mostu 4:3. V tabulce jim tak aktuálně patří šestá příčka.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Ústí nad Labem:

Ústí nad Labem - Havl. Brod 1:2 (1:2, 0:0, 0:0), branka: Meidl

České Budějovice – Ústí nad Labem 3:2 (0:0, 1:1, 2:1), branky: Vávra, Pořický.

Ústí nad Labem – Olomouc 1:2 (0:1, 1:1, 0:0), branka: Roubík

Vzájemný zápas obou týmů odehraný v této sezóně:

12. kolo: Ústí nad Labem – Třebíč 1:2 (PP) (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1), branky: Roubík – Malena, Fořt.

První měření sil obou soupeřů v nové sezóně přineslo vyrovnaný zápas. Třebíčští dokázali hned v úvodu první třetiny potrestat domácí vyloučení pohotovou brankou obránce Maleny. Domácí výrazněji přidali na tempu ve druhé třetině, kdy se také dočkali zaslouženého vyrovnání. V poslední dvacetiminutovce byli nebezpečnější hokejisté Horácké Slavie, kteří ale nedokázali proměnit ani své vyložené šance. Utkání tak logicky dospělo až do prodloužení. V polovině prosloužení udělala obrana Lvů hrubou chybu a tu dokázal potrestat útočník Tomáš Fořt vítěznou brankou. Třebíčští si z Ústí odvezli dva body, domácí Lvi se museli spokojit s jedním bodem.

Kanadské bodování hokejistů Ústí nad Labem:

Jaroslav Roubík - 23Z – 13G+5A

Daniel Boháč - 23Z – 5G+8A

Petr Přeučil - 19Z – 7G+5A.

Hokejisté Ústí nad Labem nastoupili v minulém kole v této sestavě:

J. Dlouhý (Orct) – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – Havlíček, Roubík, V. Meidl – Vávra, Alinč, Rod – Dostálek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, Pořický.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Falter – Dlapa, Dujsík, Dietz, Bilčík, Čejka, Rangl – Laš, Dolníček, Čuřík – Fořt, Mikeska, Kaut – Wasserbauer, Nahodil, Křivohlávek – Čech, Paták, Vondráček.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústečtí Lvi začíná v sobotu 23. listopadu 2013 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – sobota 23. listopadu 2013 – 25. kolo:

Třebíč – Ústí, Beroun – Havířov, Litoměřice – Jihlava, Kadaň – Benátky, Šumperk – Most, Havl. Brod – Mladá Boleslav, České Budějovice – Olomouc.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024