Třebíčští bojují o udržení čtvrtého místa, vzdorovat budou rozjetým Litoměřicím

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Do konce základní části 1. hokejové ligy zbývají již jen tři kola. V nich se rozhodne o konečném pořadí v tabulce, které určí složení dvojic soupeřů pro vyřazovací boje. Horácká Slavia Třebíč hostí v dalším mistrovském zápase 50. kola druhé nejvyšší hokejové soutěže u nás tým HC Stadion Litoměřice. Hosté vyhráli už čtyřikrát za sebou a v minulém kole doma hladce přehráli Jihlavu. Třebíčští si odvezli tři body z Mostu. Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice začíná ve středu 13. února v 17:30 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Stadion Litoměřice by chtěl do play - off, bojuje na hraně

Litoměřičtí usilovně bojují o postup mezi nejlepší osmičku. Díky mohutnému finiši v posledních zápasech stále zůstávají ve hře o postup do lepší poloviny tabulky a účast ve vyřazovacích bojích. Stadion zvítězil v posledních čtyřech zápasech a aktuálně ztrácí na klíčovou osmou pozici tři kola před koncem základní části čtyři body. Hokejisté z města na soutoku řek Labe a Ohře svedou boj s týmy Hradce Králové, který drží aktuálně právě osmou pozici a také Benátkami, které jsou deváté. Ovšem v posledních třech utkáních základní části je čekají soupeři z nejnáročnějších – po utkání v Třebíči je čeká na domácím ledě Ústí a nakonec utkání v Olomouci. Třebíčští hokejisté mají s Litoměřicemi v sezóně výrazně lepší bilanci vzájemných zápasů, když zatím třikrát zvítězili, i když v jednom případě až v prodloužení.

Stadion ukázal sílu a doma smetl Jihlavu

Litoměřice v minulém kole doma hostili Jihlavu a soupeři, kterému patří šestá příčka v tabulce nedali žádnou šanci. O svém vítězství 4:1 prakticky rozhodli již v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Spokojený tak mohl být po zápase i trenér Daniel Tvrzník. „Já jsem dnes hodně spokojený s tím, co jsme předvedli. Utkání v Kadani to nebylo úplně ono, přišlo nějaké uspokojení. Dnes to bylo diametrálně odlišné. Kluci strašně moc chtějí vyhrávat, dnes přidali hokejovou kvalitu a vstřelili krásné branky. Výborně také zahráli obránci. V poslední třetině jsme přesto udělali dva hloupé fauly a za jednen z nich dokonce dostali branku. Ale jinak tým šlapal výborně a dneska jsme si ty body zasloužili,“ uvedl po čtvrtém vítězném utkání v řadě trenér Litoměřic Daniel Tvrzník.

Pohled do statisktik

V brance litoměřického Stadionu dostávají prostor především zkušený Petr Přikryl a v posledních zápasech také Marcel Melicherčík. V obraně patří k oporám především Ondřej Martinka a Patrik Husák, kteří jsou i nejproduktivnějšími beky týmu. V útoku mužstvo táhnou Jan Rudovský a Martin Novák. Pozadu nezůstávají ani zkušení Jaroslav Hašek a Ladislav Slížek. Třebíčští si budou muset dávat pozor i na šikovné mladíky Kryštofa Kafana nebo Františka Gerháta. Výbornou střeleckou formu chytil v posledních zápasech forvard Pavel Mrňa.

Vzájemná utkání - zatím jasně pro Třebíč

První vzájemný zápas sezóny v Litoměřicích přinesl zajímavou podívanou s napínavou koncovkou. Po bezbrankové úvodní třetině získali Třebíčští dvoubrankový náskok v prostředí části utkání. Jenže domácí nesložili zbraně a dokázali mohutným finišem těsně před koncem normální hrací doby srovnat skóre na 3:3. V prodloužení však velmi rychle o zisku dvou bodů pro Třebíč rozhodl Vilém Burian. Druhý souboj v Třebíči pro sebe rozhodli domácí borci, když základ k vítězství 4:2 položili již v úvodní třetině, kdy si vytvořili nakonec rozhodující dvoubrankový náskok. Hosté sice ještě dvakrát dokázali snížit, ale na víc jim síly nestačily. Třetí vzájemný duel se odehrál opět na ledě Litoměřic. A tentokrát měli lepší vstup domácí, kteří měli silnou motivaci tentokrát již konečně uspět. Třebíčští ale nesložili zbraně a ve druhé třetině dokázali nejen vyrovnat skóre, ale dostat se i do vedení. To již nepustili a také potřetí nepříjemného soupeře porazili. Navíc i stejným výsledkem jako v druhém měření sil, tedy v poměru 4:2.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Litoměřic:

Litoměřice – Jihlava 4:1 (3:0, 1:0, 0:1), branky: Novák, Mrňa, Kafan, Kolář.

Kadaň – Litoměřice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2), branky: Kafan, Gerhát, Mrňa.

Litoměřice – Benátky 7:3 (4:1, 1:0, 2:1), branky: 2 Simon, 2 Novák, Drábek, Mrňa, Sobotka.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

Litoměřice – Třebíč 3:4 (PP) (0:0, 1:3, 2:0 – 0:1), branky: Martinka, Gerhát, Hašek – 2 Vondráček, Ostřížek, Burian.

Třebíč – Litoměřice 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), branky: 2 Vondráček, Ostřížek, Fořt – Husák, Mrňa.

Litoměřice – Třebíč 2:4 (1:0, 0:2, 1:2), branky: Šinágl, Drábek – Čuřík, Vondráček, Burian, Laš.

Kanadské bodování hokejistů Litoměřic:

Jan Rudovský 42Z – 14G+8A

Martin Novák 46Z – 9G+13A

Pavel Mrňa 34Z – 11G+10A.

Hokejisté Litoměřic nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Melicherčík (Hruška) - Martinka, Evan, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Kolář, Sobotka - Šinágl, Hašek, Novák - Mrňa, Gerhát, Kafan - Antončík, Rubeš, Žálčík - Hlusička, Slížek, Tvrzník.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Čiliak - Malena, Rangl, Sláma, Zdráhal, Čejka, Dlapa - Káňa, Dolníček, Vondráček - Burian, Nahodil, Dočekal - Fořt, Kaut, Čuřík - Křivohlávek, Ostřížek, Čech - E. Kadela.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice začíná ve středu 13. února 2013 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!