Menu +

Třebíčští fanoušci fandí skvěle a my to na ledě cítíme, říká poctivec Jakub Jenáček

Rozhovory
T ř e b í č - Nejslušnější hráč na ledě? Zcela jasně obránce Jakub Jenáček, který byl doposud jen jednou vyloučen, a to dokonce nebylo ani za faul. V posledním zápase ale musel kvůli zranění jen přihlížet z tribuny, jak jeho otec slaví vítězství v roli trenéra. Jak mladý bek hodnotí průběh sezóny a jaký jiný sport ho motivuje?
Sdílejte článek
 

Jakube, do posledního zápasu jste nemohl nastoupit, co přímo vám bylo a jak probíhá rekonvalescence?
Mám akutní blokaci zad, se kterou jsem už pár zápasů před Vsetínem odehrál, ale postupně se to zhoršovalo a poté už to nešlo zvládnout. Léčím se akupunkturou, různými cvičeními na uvolnění zad a navštívil jsem také fyzioterapeuta, který mi záda uvolňoval. Ve středu pravděpodobně ještě nebudu moct nastoupit, ale uvidíme.

Jaké to bylo sledovat zápas pouze z tribuny?
Moc mě mrzelo, že jsem nemohl nastoupit, protože zápasy se Vsetínem jsou pro mě speciální. Vždycky je lepší hrát, z tribuny to jsou strašné nervy, když s tím člověk navíc nemůže nic udělat. Zápas se mi herně líbil, ale myslím si, že jsme si z něj měli odnést nějaké body. Předvedená hra nebyla vůbec špatná.

Váš táta je vsetínský asistent trenéra, bavili jste se o utkání hodně?
S tátou jsme se hecovali už delší dobu před utkáním, kdo koho porazí. O to víc mě mrzelo, že jsem nemohl hrát a dokončit to, co jsem mu říkal.

V prvním zápase Jakub Jenáček (vpravo) na Lapači proti svému bývalému klubu nastoupil, podruhé skrz zranění nemohl. Foto: hc-vsetin.cz

Post Číslo Příjmení a jméno Narozen Výška Váha Hůl
O 47 Jenáček Jakub 30.3.1999 175 cm 81 kg L

Stíhá vůbec táta sledovat přímo vaše výkony?
Táta se dívá na některé zápasy zpětně. Když hrajeme my, nebo Vsetín ve čtvrtek, tak se na naše utkání dívá i živě. V mnoha věcech mi pomáhá a snaží se mi radit. Jsem mu za to vděčný.

Máte doslova hokejovou rodinu, že? I tvůj brácha taky hraje hokej...
Ano, je to tak. Táta se strýcem vyhráli titul v extralize a děda byl i v reprezentaci. Je to skvělé v tom, že vše spolu můžeme probírat a třeba s bráchou se navzájem podporujeme.

Nějaký společný rodinný sen máte? Třeba se sejít v jednom mužstvu?
Minulý rok v juniorce jsem se sešel s bráchou v jedné obranné dvojici a náš táta byl v roli trenéra. Takže jak by řekl jeden zápasník MMA (bojový sport), spln sa senil.

MMA vás baví asi hodně, že?
Ano, hodně. Poslední dobou to hodně sleduji a minulé léto jsem i absolvoval pár soukromých tréninků. Hlavně mě motivuje přístup zápasníků, ti totiž tvrdě trénují a podřizují tomu naprosto vše!

Jak zatím hodnotíte sezónu?
Zatím se mi sezóna hodnotí těžko, jelikož máme super partu a týmového ducha. Ale přesto se teď pohybujeme na místech, na kterých bychom nechtěli být.

Na osmičku ztrácíte poměrně hodně bodů, jak půjdete do zbývajících duelů?
Půjdeme zápas od zápasu a budeme se snažit vyhrát každý zápas. Je tam motivace si zahrát s nejlepšími týmy a porovnat se s nimi.

V čem bude klíčové se zlepšit?
Klíčová je u nás koncovka si myslím. My dokážeme odehrát dobrý a vyrovnaný zápas s kýmkoliv, ale rozhoduje to, kolik dáme gólů.

Zatím jste posbíral pět kanadských bodů, jak hodnotíte vaše osobní statistiky?
Určitě jsem za to rád, že už mi tam pár bodů naskočilo, je to povzbuzení na začátku sezony. Nicméně s herním projevem ještě úplně spokojený nejsem. Vím, že dokážu hrát líp.

Svůj první gól v třebíčském dresu si Jakub Jenáček připsal proti Kadani.

Navíc jste byl v 19 zápasech jen jednou vyloučen...
Tohle úplně nesleduji, ale vím, že moc faulů nedělám a nikdy jsem nedělal. Soustředím se na to, abych hodně bruslil a tím pádem nedělal hloupé fauly hokejkou a tak podobně. Nechci oslabovat tým a jsem rád, že se mi to prozatím daří.

Co říkáte na zdejší prostředí? Líbí se vám třebíčský stadion?
Na město a prostředí jsem si zvykl rychle a líbí se mi tady. Navíc starší arény se mně zamlouvají více než ty moderní. Jelikož se v nich lépe rozléhá zvuk a má to své kouzlo při zápasech.

Jak trávíte volný čas?
Sleduju seriály, chodím odpoledne na zimák si něco málo přidat a občas jdeme se spoluhráči někam posedět k dobrému jídlu a popovídat si. Nejvíc času trávím se spolubydlícím Davidem Michálkem a se spoluhráči na hotelu hrajeme ve volném čase třeba FIFU.

Zahrál jste si i v derby s Jihlavou... Jaké to pro vás bylo?
Derby mělo dobrý náboj a dost jsem si ten zápas užil také díky skvělé podpoře diváků. Přál bych si, aby tolik lidí chodilo častěji, je to pak úplně jiný zápas. V Třebíči fanoušci fandí skvěle a my to na ledě cítíme.

Podobné články

Rozhovory

Nikdy nezapomenu na partu! Hlásí „pokladník“ Dominik Svoboda. Práce rukama? Nebojím se jí

26.07.2020
Rozhovory

Budeme se snažit bavit lidi a navázat na výkony z konce sezóny, hlásí před novou sezonou Lukáš Nedvídek

24.07.2020
Rozhovory

VIDEO: I volejbal nám jde! Nejlepší hráč? Asi Voďas, říká Michal Furch

22.07.2020