Menu +

Třebíčští hokejisté zakončí první čtvrtinu základní části domácím soubojem s Ústím

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Prvoligoví hokejisté vyjedou mezi mantinely již v pondělí 13. října 2014. To je na programu 13. kolo první hokejové ligy. Tím se také uzavře první čtvrtina základní části soutěže. Třebíčští hokejisté změří své síly s týmem Slovanu Ústí nad Labem. Bílé hvězdy v minulém kole těsně prohrály v Benátkách nad Jizerou v poměru 1:2. Podařilo se jim ale nadále udržet vedoucí postavení v tabulce. Ústečtí v minulém kole doma po boji přehráli Jihlavu (4:3) a v tabulce jsou aktuálně osmí.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústí nad Labem začíná v pondělí 13. října 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Ústečtí hokejisté patří k tradičním prvoligovým týmům. Řadu let se pohybovali v nejvyšších patrech tabulky a patřili k hlavním favoritům soutěže. Především minulá sezóna ale znamenala značný ústup z dřívějších pozic. Devátá příčka v tabulce po základní části v minulém ročníku, na to v Ústí opravdu zvyklí nebyli. Slovan se potýkal i s vážnými ekonomickými problémy v podobě dluhů. Ty se však podařilo vyřešit a hráči se tak mohou plně soustředit jen na vlastní výkony. Po minulé sezóně opustilo tým podle očekávání hned několik zkušených hráčů. Severočeši tak museli svůj kádr doplnit a částečně přebudovat, zda úspěšně ukáže až čas. V tomto ročníku se hokejisté z krajského města Ústeckého kraje pokusí hlavně dát zapomenout na předchozí ročník a přilákat do ochozů i více svých fanoušků. Ty chtějí nalákat agresivním a útočným hokejem. Ústečtí mají v regionu hned několik rivalů. Tím největším je nepochybně ještě loni extraligový Chomutov, ale i Most a Kadaň nebudou chtít zvláště ve vzájemných soubojích hrát jen druhé housle.

Severočeši zahájili novou sezónu domácí výhrou nad Havlíčkovým Brodem, vzápětí ale dvakrát prohráli v Šumperku a s Kladnem. I v dalších zápasech Slovan střídal v celkem pravidelném rytmu vítězství a porážky. Ústeckým příliš nevyšly regionální derby, když prohráli jak Chomutovem, tak i Mostem a porazit dokázali jen Kadaň. Trenér Milan Skrbek má k dispozici kádr, jehož věkový průměr je 25 let. Mužstvo tedy má do budoucna perspektivu a může dál výkonnostně růst. Oporami by měli být především zkušení hráči, v obraně Tomáš Kolafa, Martin Vágner a Kamil Černý, v útoku Jaroslav Roubík a Ladislav Gengel. Ve velmi dobré formě hrají i šikovní forvardi Tomáš Rod a Vít Budínský. Ústečtí mají ve svém kádru hned několik šikovných hráčů, jejichž přednosti je třeba pro dosažení dobrého výsledku eliminovat. Slovan se aktuálně pohybuje v hodně našlapaném středu tabulky a patří mu osmá příčka se ziskem devatenácti bodů.

V minulé sezóně se Horácká Slavia Třebíč utkala s hokejisty Ústí nad Labem čtyřikrát v základní části. V těchto utkáních dokázal vždy zvítězit hostující tým. Bilance vzájemných zápasů v minulé sezóně tak byla vyrovnaná. Oba kolektivy si připsaly po dvou vítězstvích a dvou porážkách.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Ústí nad Labem:

Ústí – Jihlava 4:3 (0:0, 2:2, 2:1), branky: Vávra, Kloz, Gengel, Tůma.

Litoměřice – Ústí 5:1 (2:1, 2:0, 1:0), branka: Budínský.

Ústí – Prostějov 4:3 (0:1, 3:1, 1:1), branky: Gengel, Tůma, Černý, Budínský.

Kanadské bodování týmu Ústí nad Labem:

Jaroslav Roubík - 12Z – 10G+7A

Tomáš Rod - 12Z – 2G+12A

Vít Budínský - 12Z – 4G+7A

Vzájemné zápasy obou týmů v minulé sezóně:

Ústí – Třebíč 1:2 (PP) (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1), branky: Roubík – Malena, Fořt.

Třebíč – Ústí 0:3 (0:3, 0:0, 0:0), branky: Boháč, Alinč, Havlíček.

Ústí – Třebíč 0:3 (0:2, 0:1, 0:0), branky: Bilčík, Čuřík, Kaut.

Třebíč – Ústí 2:3 (0:0, 1:2, 1:1), branky: Dolníček, Přibyl – Rod, Meidl, Vávra.

Hokejisté Ústí nad Labem nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Petrásek – Vágner, Černý, Smetana, Kolafa, Holomek, V. Brož – Rod, Roubík, Budínský – Pořický, Kloz, Tůma – Přeučil, Baránek, Gengel – Kuchynka, Vávra.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Dusík – Zdráhal, Malena, Bartoň, Bilčík, Přibyl, Šaur – Havel, Dočekal, Erat – Pekr, Holec, Herman – Králík, Čuřík, Křivohlávek – Beneš, Juráň, Čech.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústí nad Labem začíná v pondělí 13. října 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – pondělí 13. října 2014 – 13. kolo:

Třebíč – Ústí, Most – Šumperk, Jihlava – Havířov, Kadaň – Kladno, Prostějov – Chomutov, Litoměřice – České Budějovice, Havl. Brod – Benátky.

Podobné články

Pozvánky na zápas

O návrat na vítěznou vlnu se Třebíč bude snažit v derby s Duklou

včera
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude usilovat o snížení ztráty na elitní čtyřku v bitvě s Porubou

01.03.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy vyhlíží domácí duel se svou pražskou jmenovkyní

26.02.2021