Třebíčští míří do Šumperka, na Tyršově stadionu by opět chtěli bodovat

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Již v pořadí 34. kolem pokračuje první hokejová liga. Bílé hvězdy míří na jihozápadní okraj Jeseníků. Po vydřeném vítězství na domácím ledě proti Havlíčkovu Brodu je nečeká nic lehkého. Aktuálně devátý tým ligové tabulky Salith Šumperk bude jistě tvrdým oříškem. Utkání Salith Šumperk - SK Horácká Slavia Třebíč začíná v sobotu 13. prosince 2014 v 17:00 hodin na Tyršově stadionu v Šumperku.

Šumperk dokáže doma své soupeře pozlobit, přesvědčili se o tom před nedávnem i hokejisté Litoměřic, kteří na šumperském Tyršově stadionu nezískali ani bod. Zatím po 33. kolech patří Salithu 9. příčka, když získal 43 bodů. Ty má především za 12 vítězství, z toho 10 z domácího ledu. Šumperk podlehl svým soupeřům v patnácti případech. Pětkrát se rozhodovalo v prodloužení nebo nájezdech. Draci byli úspěšnější ve dvou případech. Jejich skóre 103:114 je také velmi výmluvné. Šumperk střílí hodně branek, ale rovněž hodně jich dostává.

Draci ze Šumperka museli v minulých letech oželet účast ve vyřazovacích bojích. V této sezóně se proto nepochybně pokusí play – off vybojovat. Drakům po minulé sezóně odešel brankář Tomáš Štůrala, jenž se vrátil do Zlína, ale naskakuje i za HoráckoUS lavii Třebíč. Nahrazen byl další personou druhé nejvyšší soutěže v ČR Vladislavem Koutským. Tomu kryje záda mladíček Daniel Zelenka. Na soupisce však figuruje i Oto Jeschke. Šumperk má zajímavou aktuální bilanci. Na jedné straně patří k nejvíce inkasujícím mužstvům v celé soutěži, na straně druhé však také střílí nejvíce branek. Šumperk má dva nadprůměrně produktivní obránce – Aleše Holíka a Tomáše Sedláka, který je aktuálně nejproduktivnějším bekem celé soutěže. Oba dokáží z pozice beků střílet i dost branek. Mezi obránci týmu Draků na soupisce najdeme i v Třebíči dobře známého Stanislava Dietze. V útoku se mohou spoléhat na ostřílené borce typu Karla Pláška, Lukáše Žálčíka, Aleše Staňka či Patrika Moskala, který je nyní pátým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže v kanadském bodování. Proti Litoměřicím odehrál svůj 100. zápas v první lize Radim Haas.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

Šumperk – Třebíč 0:1 (0:0, 0:1, 0:0), branka: Vodný.

První vzájemný souboj sezóny byl odehrán na ledě Draků. Domácí tým budil respekt svojí produktivitou v předchozích zápasech na svém ledě. Vždy totiž svým soupeřům dokázal nasázet úctyhodných sedm branek na cestu domů. Taková nadílka se však tentokrát nekonala. Draci jakoby se vystříleli v předchozích utkáních a tentokrát je čekal gólový půst. Úvodní část nabídla docela zajímavou podívanou. Oba týmy se totiž snažily vstřelit tolik důležitou první branku zápasu. I přes několik šancí na obou stranách se skóre v úvodní třetině nezměnilo. Druhá dvacetiminutovka ale nabídla rychlou branku. Ve 22. minutě utkání otevřel skóre Michal Vodný a poslal Horáckou Slavii do vedení. Třebíčští následně poctivou hrou v obraně nenabízeli domácím Drakům žádné velké útočné manévry. Po druhé třetině tedy Bílé hvězdy držely těsný, ale nadějný náskok. V poslední třetině se domácí podle očekávání snažili vstřelit tolik potřebnou branku a s výsledkem ještě něco udělat ve svůj prospěch. Stav se již ale nezměnil a tak všechny tři body putovaly do Třebíče.

Třebíč - Šumperk 4:2 (0:2, 1:0, 3:0), branka: Dolníček2, Havel, Zuzin – Plášek2.

Ve druhém utkání se Šumperk nenechal zahanbit a na Bílé hvězdy doslova vlétl. Bylo cítit, že by si chtěl odvést plný počet domů. Podle toho se také vyvíjela první třetina. Hosté v ní díky matadoru Karlu Pláškovi šli do dvoubrankového vedení. Třebíč však zbraně nesložila. Dolníčkovi se v prostřední části povedlo snížit a na začátku závěrečné periody dokonce vyrovnat. Když v 53. minutě uspěl v přesilovce Havel, schylovalo se k napínavé koncovce. Ta vyvrcholila při powerplay hostů, Erat vybojoval puk pro Petera Zuzina a ten rozhodl, že i podruhé body získala Třebíč.

Poslední odehrané zápasy hokejistů týmu Salith Šumperk:
Jihlava – Šumperk 7:3 (3:1, 1:1, 3:1), branky: Drtil, M.Haas, Vrdlovec.
Šumperk - Litoměřice 5:2 (3:0, 0:2, 2:0), branky: Moskal, Rimmel, Velecký, Žalčík, Bail.
Prostějov - Šumperk 3:2sn (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0), branky: Velecký, Moskal.

Kanadské bodování týmu Salith Šumperk:
Patrik Moskal - 31Z – 14G+24A
Lukáš Žalčík - 32Z – 14G+10A
Tomáš Sedlák - 29Z – 6G+18A

Hokejisté týmu Salith Šumperk nastoupili v posledním odehraném zápase v této sestavě:
Koutský (41. Zelenka) – Bail, Holík, Prokop, Sedlák, Starý, Drtil, Beneš – Velecký, Vrdlovec, M. Haas – R. Haas, Moskal, Staněk – Žálčík, Rimmel, Vachutka – Popelka, Plášek, Brunec.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:
Štůrala – Bilčík, Malena, Bartoň, Dlapa, Přibyl, Šaur – Čuřík, Dolníček, Erat – Pekr, Holec, Wasserbauer – Mrázek, Raška, Čech – Králík, Juráň, Kadela – Paták.

Utkání Salith Šumperk - Horácká Slavia Třebíč začíná v sobotu 13. prosince 2014 v 17:00 hodin na Tyršově stadionu v Šumperku.