Menu +

Třebíčští odstartovali přípravu na ledě, v kádru je třicet hráčů, posilou Tomáš Bartejs

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Přesně jak bylo naplánováno, tedy v neděli 24. července v 17:00 hodin, vyjeli hráči Horácké Slavie poprvé na zbrusu novou a perfektně připravenou ledovou plochu Zimního stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENY. Do přípravy se pod vedením trenérské dvojice Sobotka – Barvíř zapojilo třicet hráčů a čtyři brankáři. Kádr ale ještě zdaleka nemá konečnou ligovou podobu, posily jsou ještě v jednání.
Sdílejte článek
 

ROZSÁHLOU FOTOGALERII Z TRÉNINKU NAJDETE ZDE

ROZPIS PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ 2016

ROZPIS MISTROVSKÝCH UTKÁNÍ 2016 - 2017


Kádr je na začátku ledové části přípravy dostatečně široký a s týmem na led vyjely všechny avizované akvizice, včetně Jana Zdráhala.

“Do přípravy se s námi zapojí čtyři brankáři a třicet hráčů do pole, to jsou počty hráčů k dnešnímu dni. Nějaké hráče ještě máme v jednání, zatím to ale není dotaženo, takže jména nemohu uvést,“ zůstává poněkud tajemný nový lodivod A – týmu Horácké Slavie Třebíč.

A jak bude příprava probíhat, jaký režim hráče čeká?
“My budeme teď s vyšším počtem hráčů v přípravě chodit dopoledne i odpoledne na led na dvě skupiny. Jeden den v týdnu bude trénink na ledě společný, dopoledne k tomu přibude hodina tréninku v posilovně, nebo na suchu. Na ledě budeme dopoledne i odpoledne zhruba padesát minut, odpoledne připojíme také trénink na suchu, který bude zaměřený převážně na nohy,“ přidává Martin Sobotka informace k tomu, co hráče čeká po dobu zhruba šesti týdnů. WSM Liga totiž startuje prvním kolem ve středu 9. září, kdy Třebíčští doma přivítají Přerov.

PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ mají Bílé hvězdy naplánovaných devět, a i když se jejich seznam nerodil lehce, nakonec se podařilo sehnat kvalitní soupeře. A kdy že bude jasno o sestavě pro WSM Ligu?

“Po zápase s Budapeští, tedy po devatenáctém srpnu, kdy nám budou zbývat tři přípravné zápasy, bychom chtěli mít jasněji. Neříkám, že budeme mít úplně finální sestavu, ale chtěli bychom už mít sestavu zúženou a tak z devadesáti procent mít jasno o soupisce pro mistrovská utkání. Chceme od té body už naostro nacvičovat kombinace, přesilovky i oslabení s hráči, kteří tady opravdu budou. Takže taková ta finálová čára bude po přípravném utkání s Budapeští po devatenáctém srpnu,“ vysvětluje postup přípravy a formování kádru šéf třebíčské střídačky, který do Horácké Slavie zamířil po vynikající sezóně ve Žďáru nad Sázavou, s nímž se Bílé hvězdy v přípravě také utkají.

“Nějakou kostru hráčů, které jsme s Jardou Barvířem v týmu chtěli a kteří mančaft a hru samotnou zkvalitní, tak ty tady máme. Pak je tady skupina mladších hráčů, kteří sem přišli na zkoušku, a z těch budeme vybírat. Všem chceme dát šanci alespoň ve dvou utkáních, chceme je pořádně vidět, abychom mohli odpovědně sestavit tým tak, aby v sezóně vše dobře fungovalo,“ nabízí další pohled na vývoj kádru muž, jenž v Horácké Slavii Třebíč vykonává kromě funkce trenéra i práci sportovního manažera A – týmu.

Posily, posily, posily, to je mezi fanoušky velmi skloňované téma. Můžeme prozradit, že zcela novou tváří je odchovanec Horácké Slavie, za krátko čtyřiadvacetiletý obránce TOMÁŠ BARTEJS, který od dorostu působil na severu Čech v dresech Liberce a Chomutova. Podle slov samotného hráče by v Třebíči rád odehrál celou sezónu. Důležitým postem v každém týmu je post brankáře. Ten Martin Sobotka okomentoval následovně. “Máme zde nastálo dva brankáře, o kterých si myslíme, že by měli zasáhnout do soutěže a kteří by to měli zvládnout. Jsou to Dominik Svoboda a PAVEL JEKEL z Techniky Brno. Jekel si v minulém ročníku druhé ligy připsal druhý nejvyšší počet vychytaných čistých kont v celé soutěži a je tak nadějným gólmanem, který by měl udělat další krok v kariéře právě v Třebíči. Připravují se s námi ještě dva mladí brankáři: David Svoboda, ročník 1996, a Roman Šoustal, ročník 1998. Byli bychom rádi, kdyby nám v sezóně pomohl i Karel Vejmelka, tedy v případě, že se neprobojuje na místo jedničky v Kometě. Samozřejmě mu s Jardou přejeme, aby uspěl a měl výbornou kariéru v extralize, ale pokud se to nepovede, rádi ho u nás přivítáme,“ vysvětluje situaci v brankovišti třebíčský hlavní kouč.

Jak bylo naznačeno v úvodu, klub stále jedná o posílení týmu. I když zatím nelze prozradit jména, nabízí Martin Sobotka alespoň post, který by měl být vhodně doplněn a posílen.
“Máme v jednání ještě dva beky. Když by z toho ještě jeden dopadl, byli bychom rádi. Neříkám tím ale, že už nechceme nikoho do útoku. Může se stát, že se naskytne výborný útočník do prvních dvou lajn a my po něm rádi sáhneme. Víc nás ale tlačí bota v obraně, když to tak řeknu,“ naznačuje směr, kterým by se mělo ubírat posílení týmu, pracovitý kouč, jenž v Třebíči pamatuje postup do druhé nejvyšší soutěže coby mladý útočník.

Příprava je od slova připravit se. Ale i výsledky v ní mohou hrát svoji roli, především v sebevědomí týmu na startu mistrovské soutěže. Jaký význam tedy trenéři Martin Sobotka a Jaroslav Barvíř dávají výsledkům v přípravě?

“Je jasné, že všechno prohrát není dobré. Výsledky v přípravě bychom rádi viděli nejméně vyvážené, ale každý zápas, do kterého nastoupíme, chceme samozřejmě vyhrát, to je jasné. Především musíme být dobře připraveni na začátek září tak, abychom zvládli co nejlépe start do nové sezóny. Třeba takové vítězství nad extraligovou Kometou by mohlo hráčům dát hodně sebevědomí,“ lišácky se usmívá sympatický kouč, pro kterého bude sezóna 2016 – 2017 premiérou na lavičce týmu naší druhé nejvyšší soutěže, tedy WSM Ligy.

Podobné články

Aktuální zprávy

Sobotní kondiční seminář s Petrem Mockem

dnes
Aktuální zprávy

Přípravné zápasy sezóny 2021/2022

včera
Aktuální zprávy

Nový erb HST - jak se vám líbí?

před 2 dny