Menu +

Třebíčští se vrací domů, ve středečním derby hostí čtvrtý Havlíčkův Brod

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Již počtvrté v tomto ročníku se utkají v derby hokejisté Horácké Slavie Třebíč a Havlíčkova Brodu. Utkání na třebíčském ledě ve středu 22. ledna 2014 odstartuje v tradičním čase 17:30 hodin. Rebelové patří stabilně mezi nejlepší čtyři týmy soutěže a tuto pozici si chtějí po základní části udržet. V minulém kole prohráli po prodloužení v Havířově 4:5. Horácká Slavia v minulém kole vyhrála 3:0 na ledě Českých Budějovic a potvrdila opět vynikající formu v zápasech venku. Třebíčští hokejisté ale potřebují vylepšit bilanci domácích zápasů a potěšit své věrné fanoušky.
Sdílejte článek
 

HC Rebel Havlíčkův Brod je tradičním prvoligovým účastníkem. Zápasy mezi Horáckou Slavií Třebíč a Havlíčkovým Brodem patří mezi divácky sledovaná a přitažlivá regionální derby. Pro hráče, trenéry i fanoušky obou klubů jde vždy o prestižní záležitost. Každý se chce vytáhnou a uspět. Havlíčkobrodští mají stabilizovaný kádr, ve kterém jsou zastoupeny všechny hráčské generace. Rebelové si vzhledem ke kvalitě kádru chtějí připsat na konto úspěšné účinkování v tomto ročníku. To znamená především uspět nejen v základní části, ale hlavně následně ve vyřazovacích bojích.

V brance Rebelů toho mají zatím v sezóně nejvíc odchytáno Ondřej Kacetl a Daniel Dolejš. Příležitost již ale také dostali další gólmani Petr Opršal a Filip Šindelář. Havlíčkův Brod má ovšem aktuálně v kolonce brankářů hned sedm jmen. Mezi beky patří k oporám Karol Korím, Tomáš Kolafa nebo Tomáš Semrád. Aktuálně nejproduktivnějším mužem Rebelů je zkušený forvard Petr Polodna s 39 kanadskými body, s odstupem následuje trio zkušených Lukáš Havel, který už ale v kádru Rebelů nefiguruje, David Stach a Roman Maliník. Solidními výkony se prezentují i Jan Berger nebo další z mladých Tomáš Chlubna, nebo Jakub Kadlec. Rebelové si drží solidní formu i v zápasech odehraných v tomto roce a daří se jim pravidelně bodovat. Přesto se jim v tabulce poněkud vzdálila třetí příčka, na kterou ještě nedávno útočili. Tu stále drží další jejich regionální soupeř Jihlava, která má pohodlný náskok devíti bodů. Do konce základní části ale zbývá ještě sehrát jedenáct kol a pořadí v tabulce se ještě může změnit. Boj o účast ve vyřazovací části a co nejlepší výchozí pozici vyvrcholí právě v následujících kolech. Můžeme se ještě dočkat nejednoho zajímavého překvapení.

Hokejistům Havlíčkova Brodu patří po 41 odehraných kolech v tabulce stále čtvrtá příčka. Před pátými Litoměřicemi mají náskok pěti bodů. Třebíčským patří sedmá příčka a jen bod ztrácejí na šestý Havířov. Horácká Slavia Třebíč se s Havlíčkovým Brodem utkala v sezóně již třikrát. Havlíčkobrodští mají z těchto soubojů o něco lepší bilanci, když z nich vybojovali pět bodů. Třebíčští o jeden bod méně. Čtvrté měření sil v této sezóně slibuje opět vyrovnaný a zajímavý souboj.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Havlíčkova Brodu:

Havířov - Havlíčkův Brod 5:4 (PP) (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0), branky: 2 Polodna, Berger, Ondráček.

Havlíčkův Brod – České Budějovice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), branky: Stach, Číp, Kadlec, Maliník.

Havlíčkův Brod – Olomouc 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), branky: Kadlec, Zdráhal.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

3. kolo: Havlíčkův Brod – Třebíč 2:4 (0:1, 1:1, 1:2), branky: 2 Havel – 2 Holec, Vondráček, Laš.

16. kolo: Třebíč – Havlíčkův Brod 1:2 (0:0, 1:0, 0:2), branky: Čuřík – Berger, Maliník.

29. kolo: Havlíčkův Brod – Třebíč 3:2 (PP) (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0), branky: Stehlík, Polodna, Havel – 2 Nahodil.

Kanadské bodování hokejistů Havlíčkova Brodu:

Petr Polodna - 39Z – 12G+27A

Lukáš Havel - 37Z – 21G+14A

David Stach - 30Z – 13G+10A.

Hokejisté Havlíčkova Brodu nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Dolejš (Sedláček) – Drtina, Kolafa, Plášil, Zítka, Ketner, Semrád – Maliník, Polodna, Stach – Berger, Kadlec, Ondráček – Tomi, Štumpf, Štěpánek – Stehlík, Kučera, Šesták.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Novotný – Malena, Bilčík, Čejka, Dietz, Dlapa, Miller, Peroutka – Laš, Kaut, Čuřík, Fořt, Mikeska, Vondráček, Čech, Kadela, Přibyl, Křivohlávek, Dolníček, Juráň.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Rebel Havlíčkův Brod začíná ve středu 22. ledna 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – středa 22. ledna 2014 – 42. kolo:

Třebíč – Havl. Brod, Havířov – Benátky, Jihlava – Most, Beroun – Ústí, Litoměřice – Mladá Boleslav, Kadaň – Olomouc, Šumperk – České Budějovice.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Rozjetá Horácká Slavia změří ve středu své síly s posledním Baníkem

včera
Pozvánky na zápas

V sobotu opět doma! Přijede Ústí nad Labem

21.02.2020
Pozvánky na zápas

Zápasové tempo nepolevuje! Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou

18.02.2020