Menu +

Třebíčští sehrají další domácí utkání, v pondělí přijede silný Motor!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - WSM liga nabírá na obrátkách, v pondělí má namířeno na led Třebíče velice silný Motor České Budějovice. Pro Bílé hvězdy to bude již třetí utkání letošního ročníku. V prvním zápase přetlačili Třebíčští na domácím ledě Přerov 5:3, poté následoval zápas v Prostějově, kde sice tým z Vysočiny prohrál, ale až v prodloužení, a tak si přivezl z venkovního prostředí cenný bod. Hráči Českých Budějovic zatím hráli pouze jedno utkání, v úvodním kole prohráli na ledě pražské Slavie. Utkání startuje v pondělí od 17:30 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

ČEZ Motor České Budějovice

Klub, který byl založen ve stejném roce jako v Třebíči, tedy 1928, byl ještě před pár lety pravidelným účastníkem extraligy, jenže v roce 2013 se společnost Mountfield rozhodla, že přesune klub do Hradce Králové. Skupina okolo bývalých hráčů jako jsou (např. Radek Bělohlav, Roman Turek, Petr Sailer), naštěstí klub zachránila a klub tak začal působit alespoň ve druhé nejvyšší soutěži u nás. V následující sezóně sice skončil tým Budějovic až na 11. místě, ovšem v dalších ročnících si vedl o dost lépe a začal nakukovat po návratu do nejvyšší soutěže. V minulém ročníku WSM ligy Budějovičtí neproklouzli do baráže, ale získali si velký obdiv mnoha týmů, protože jihočeský klub byl nejnavštěvovanější ze všech druholigových týmů v Evropě díky průměrné návštěvnosti 5492 diváků!

V letošní sezóně by určitě Motor chtěl prolomit hradby baráže, kvalitu na to jistě má. Pomoci by tomu měl i nový trenér v podobě pana Antonína Stavjani, který minulý rok dokázal slovenskou Nitru dotáhnout až k titulu.

Motor se může chlubit širokým a kvalitním kádrem

Rozhodně největší osobností mužstva je bývalý reprezentant Josef Straka, dalším skvělým hokejistou je Tomáš Nouza, od kterého se bude čekat v důležitých okamžicích hlavně branky. Kapitánem týmu je forvard Lukáš Květoň, ze Slavie přišel velice produktivní Miloslav Čermák a velice zajímavou posilou se stal kanadský útočník Angelo Esposito, který dokonce v minulosti slavil zlato na mistroství světa do dvaceti let. Další forvardi v týmu Motoru jsou např. Martin Heřman, Lukáš Rob, Rok Pajič, Martin Mazanec.

Obranu posílil další kanadský hokejista, a to Mitch Fillman. Další posilou ze Slavie je Žiga Pavlín, který se stal v minulé sezóně nejproduktivnějším obráncem pražského klubu. Zajímavým obráncem je také zkušený Lukáš Zíb a určitě i Jakub Suchánek. Z obránců v klubu pokračují např. Roman Vráblík a Dušan Žovinec.

Na brankářském postu se střídají Ondřej Bláha a David Gába.

Předzápasové informace:

V minulém zápase nenastoupil za Bílé hvězdy Roman Erat kvůli zranění ze zápasu s Přerovem. Naštěstí podle trenéra Martina Sobotky je Roman v pořádku a je velice možné, že ho uvidíme už právě v pondělí v dresu Třebíče. Motor, jak již jsem zmínil, odehrál pouze jedno utkání, které ovšem nezvládl a prohrál na ledě Slavie. Pokud nebudete mít možnost dostavit se přímo na zápas, bude připraven ŽIVÝ PŘENOS, který je novinkou od letošního ročníku.

Sestavy obou týmů v posledním zápase:

ČEZ Motor Č. Budějovice: Bláha – Suchánek, Vráblík, Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Mucha – Babka, Straka, Heřman – Čermák, Esposito, Květoň – Rob, Pajič, Chovan – Kuchejda, Škoda, Vochozka

SK Horácká Slavia Třebíč: D. Svoboda – Lojek, Bartejs, Čejka, J. Zdráhal, Niko, Přibyl, Schejbal – Paták, Dolníček, Kusko – T. Havránek, Čech, Jan Wasserbauer – Milfait, Kristl, Dymáček – Juráň, R. Zohorna.

Rozpis 3. kola – pondělí 12. 9. 2016

17:00 HC Frýdek-Místek – Hokej Ústí nad Labem
17:30 HC Dukla Jihlava – HC Benátky nad Jizerou
17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – ČEZ Motor České Budějovice
17:30 HC Most – LHK Jestřábi Prostějov
18:00 Rytíři Kladno – HC Stadion Litoměřice
18:00 HC Slavia Praha – HC AZ Havířov 2010
18:00 SK Kadaň – HC ZUBR Přerov

Nenechte si ujít velice zajímavý zápas! Utkání mezi SK Horácká Slavia Třebíč – ČEZ Motor České Budějovice začíná v pondělí od 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

včera
Pozvánky na zápas

Kolotoč Chance ligy se po nucené odmlce opět rozjíždí! Prvním soupeřem bílých hvězd bude Sokolov

20.11.2020
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020