Menu +

Třebíčští začnou prvoligové boje v Písku

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Přípravné období je minulostí. Trenéři vyzkoušeli nespočet hráčů, aby jim vykrystalizovala sestava, se kterou zahájí další hokejovou sezónu. Horácká Slavia vyjede ke svému prvním mistrovskému utkání na ledě nováčka IHC Komterm Písek. Úvodní vhazování padne ve středu 15. září 2010 v 18:00 hodin v písecké KOMTERM ARENĚ.
Sdílejte článek
 

Soupeř z Písku

Staronový účastník první ligy ČR se vrací do druhé nejvyšší soutěže po pěti letech. Píseckým se před sezonou podařilo uzavřít spolupráci s extraligovými Českými Budějovicemi, které budou posílat své mladé hráče do 50 km vzdáleného města, aby přičichli k seniorskému hokeji.

Šéfem písecké střídačky je bývalý vynikající obránce Rudolf Suchánek. Průměrný věk jeho svěřenců je 25 let, tedy o rok více, než má současný kádr Horáků. V brankovišti píseckého týmů se budou střídat Michal Pinkas a Jaroslav Jágr. V obraně najdeme několik hráčů s věkem přes třicet let, kteří by měli svým parťákům pomáhat se získáváním zkušeností, konkrétně Pavel a Robert Procházkové, Martin Výborný nebo třebíčským fandům dobře známý David Mazanec. Útočné snažení Píseckých budou řídit Milan Bláha, Michal Dragoun a Jiří Kudrna. Také mezi útočníky má trenér Suchánek hráče, kteří prošli třebíčským dresem - Vladimír Stejskal, Stanislav Polodna, Jiří Ferebauer.

Pohled do třebíčského tábora

Příznivci Horácké Slavie jistě mají všechny změny v třebíčském kádru v malíku. Dobře vědí, že tým citelně oslabil odchod útoku Burian – Nahodil – Obdržálek. Nicméně je naděje, že se všichni tři zmiňovaní útočníci objeví v dresu Horácké Slavie alespoň na několik střetnutí. Pomyslné kormidlo lodivoda na střídačce převzal po Jaromíru Šindelovi Roman Mejzlík.

Jedničkou v třebíčské svatyni bude Radek Fiala, jenž přišel na do města pod Strážnou horou z Ústí nad Labem. Obranné řady Třebíče přišly o několik beků, např. Tomáš Kaláb (výměna do Jihlavy za Davida Dolníčka – pozn. autora), Jakub Kania (návrat do Třince, nyní Znojmo). Vítanou posilou obrany se stal Ondřej Malinský, který podával dobré výkony v přípravných zápasech. Radim Ostrčil se nedokázal probojovat do kádru brněnské Komety, takže se vrátil do známého prostředí na hostování. V útoku se bude trenér Mejzlík spoléhat na zkušeného Davida Dolníčka, bojovníka Davida Ostřížka nebo ze Zlína hostujícího štírka Zdeňka Okála. Kádr posílil také šikovný Slovák Peter Kocák, jenže si zranil achilovku a bude na marodce pravděpodobně až do konce listopadu. V přípravě si řekli o místo v základní sestavě dva forvardi z třebíčské hokejové školy - Martin Dočekal a Tomáš Vondráček.

Přípravné zápasy

Písečtí sehráli celkem devět přípravných zápasů s bilancí čtyř výher a pěti porážek. Nutno podotknout, že obrana Jihočechů nedovolila soupeři více jak tři vstřelené branky s výjimkou zápasů v Kadani a Havlíčkově Brodě (shodně prohra 2:5) a domácí výhře 6:5 na nájezdy nad Rebely z Brodu.

Naopak v Třebíči rozhodně nevládne spokojenost s výsledky v přátelských utkáních. Pouhé dvě výhry nad Znojmem 2:0 a Spartou 2:1 z celkových jedenácti zápasů na optimismu nepřidávají. Pokud byla řeč o neprostupnosti písecké obrany, třebíčská má k neprostupnosti hodně daleko. 43 inkasovaných branek hovoří za sebe. Trenérské duo Mejzlík – Vondráček nepochybně ví, kde jejich tým tlačí bota. Věřme tomu, že třebíčská obranná linie bude na mistráky lépe připravena.

Zápas 1. kola první hokejové ligy IHC Písek – SK Horácká Slavia Třebíč startuje ve středu 15. září 2010 v 18:00 hodin v písecké KOMTERM ARENĚ. Pro fanoušky, kteří nepocestují svůj podpořit, připraví písecká redakce tradiční online přenos.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021