Menu +

Trenér nám řekl, co by od nás chtěl, tak se to všechno snažíme plnit, říká o hře čtvrté formace autor druhého gólu Radim Ferda

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Třebíč zvládla důležité utkání na ledě Sokolova. Ze západu Čech si veze všechny tři body za výhru 3:1. Velký podíl na ní měla také čtvrtá formace. Ta je složená z mladíků, kteří soupeře zlobili svým elánem. Byli to oni, kdo se postarali o důležitý gól na 2:0. V pozápasových ohlasech jsme vyzpovídali Radima Ferdu.
Sdílejte článek
 

Hokejisté Třebíče mají za sebou další mimořádně těžký zápas, který zvládli na jedničku. Souboj v Sokolově byl důležitý hned z několika důvodů. Svěřenci Radka Nováka a Jaroslava Barvíře chtěli navázat na zlepšené výkony z posledních dnů a týdnů. Stejně tak byla v sázce psychická pohoda před pondělním derby s jihlavskou Duklou. Body by se před zápasem s odvěkým rivalem hodily jako sůl.

Horáci vstoupili do utkání na západě Čech bez bázně a hany. Odměnou jim bylo brzké vedení 2:0, jehož soubor z vysočiny docílil už po třech minutách hry. Znovu se tak ukázalo, že léčebný prostředek jménem Radek Novák funguje zatím bezchybně. „Do zápasu jsme chtěli jít aktivně. Možná jsme je tím zaskočili. Říkali jsme si, že máme za sebou dlouhou cestu, dali jsme si dobré rozbruslení a vlétli do toho, což se nám vyplatilo,“ komentuje zdařilý úvod střetnutí v podání bílých hvězd útočník Radim Ferda. Byl to právě on, kdo dal celému zápasu ráz svým gólem na 2:0 ze třetí minuty. Od té chvíle byla Třebíč výrazně na koni.

Při popisování svého brankového úspěchu nezapomíná šikovný útočník vyzvednout podíl spoluhráčů. „Hodili jsme si puk do pásma. Přihrál jsem ho Pepovi Podlahovi, který parádně nahrál na Honzu Václavka, ten to skvěle prostrčil Šimonovi, který vystřelil. Já jsem stál před bránou a naštěstí jsem to do té brány tečoval. Dobře nám to funguje. Trenér nám řekl, co by od nás chtěl, tak se to všechno snažíme plnit,“ hlásí Ferda, který jedním dechem dodává, že hlavní zbraní čtvrté lajny je její mladickost a elán. Právě tímto chtějí neúnavní junáci přišpendlit své soupeře k pomyslné zdi. A daří se jim to.

Sokolov už nemá na rozdíl od Třebíče ani teoretickou šanci na postup do vyřazovacích bojů. Nováček soutěže se krčí na dně tabulky, z tohoto pohledu by se mohlo zdát, že už do zápasů nemusí chodit úplně naplno. S tím ale Ferda nesouhlasí. „Vůbec na nich nebylo znát, že už nemůžou postoupit do play off. Hráli opravdu dobře, bylo na nich vidět, že chtějí vyhrát každý zápas,“ líčí.

Třebíčští se momentálně vezou na vítězné vlně. Od nástupu nového hlavního trenéra ještě nepoznali hořkost porážky. Ba co víc, dokonce ještě neztratili ani bod. V řeči čísel to znamená čtyři vyhrané zápasy za sebou s celkovým skóre dvanácti získaných bodů. „Je to znát. V kabině je parádní nálada, když jsme teď na vítězné vlně. Snad to takhle bude pokračovat co nejdéle,“ přeje si Ferda.

Horáky čeká v pondělí tradičně vyhecované derby s Jihlavou Radim Ferda se na něj už teď těší. „Celý tým se těšíme. Doufáme, že dojde co nejvíc lidí. Snad vyhrajeme za tři body. Zápas to bude určitě těžký, oba týmy bojují o play off, takže to bude asi i vyhrocené. Platit by na ně určitě mohla jednoduchá hra, co nejvíc se cpát do brány,“ uzavírá mladý útočník.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020