Menu +

Trenéři HST byli školeni bývalým hráčem Třebíče. Vracím se sem rád, říká Šik

Rozhovory
T ř e b í č - Naši trenéři se vzdělávali přímo na třebíčském zimním stadionu. Z Karlových Varů přijel v pondělí na pozvání Davida Dolníčka Vojtěch Šik, který působí v Energii u tamní mládeže. Trenéry HST školil ohledně individuálních dovedností. „Snažil jsem se jim ukázat škálu těch věcí, které děláme u nás,“ vysvětluje bývalý třebíčský hráč. „Vracím se sem velmi rád. Vzpomněl jsem si i na časy, kdy jsem tady hrál.“
Sdílejte článek
 

Speciálního tréninku se zúčastnili trenéři všech věkových kategorií a byl zaměřený na individuální dovednosti na ledě.

V čem tedy spočívala jednotlivá cvičení? „Dělali jsme přenášení váhy, volnou spodní ruku, jak mít správný náklek. Snažil jsem se trenérům ukázat škálu těch věcí, které děláme u nás. Oni si z toho vyberou,“ prozrazuje Vojtěch Šik. „Bude dobrý nepoužívat na jeden trénink všechno, ale udělat si nějakou posloupnost, aby z toho děti neměly zmatek,“ dodává.

Mezi trenéry byl například i Rostislav Malena, Milan Přibyl nebo David Dolníček. „Říkal jsem jim, aby si to sami vyzkoušeli a aby to pak ukázali sami dětem, jelikož si i získají u nich respekt,“ povídá. A jak jim to šlo? „Hodně dobře. Bylo vidět, že to jsou bývalí hráči a že to mají stále v krvi,“ usmívá se.

Jméno Vojtěcha Šika asi hodně fanouškům něco říká, jelikož Vojtěch působil jako hráč v Třebíči v sezóně 2015/2016. „S Davidem Dolníčkem jsem v kontaktu od té doby, co jsem tady skončil jako hráč. To on mě i poprosil, zda bych přijel právě do Třebíče a ukázal, jak děláme naši práci v Karlových Varech,“ vysvětluje svou návštěvu.

Nad svým rozhodnutím neváhal. „Rád jsem to přijal. Vracím se sem velmi rád. Vzpomněl jsem si i na časy, kdy jsem tady hrál. Ty byly opravdu parádní,“ přiznává devětadvacetiletý bývalý hráč Třebíče, který za Horáky odehrál 31 zápasů.

Vojtěch Šik po skončení angažmá zde na Vysočině působil v Sokolově, kterému pomohl minulý rok k postupu do CHANCE ligy. Ihned na to ale ukončil svou hráčkou kariéru a začal se naplno věnovat trénování. „Ve Varech působím u juniorů a dorostu, kde vedu hlavně obránce. Mám na starosti tréninky mimo led,“ říká bývalý obránce, který za svou kariéru odehrál v dospělém hokeji 215 zápasů s bilancí přes 110 bodů.

Foto: Jiří Mokrý

Podobné články

Rozhovory

Třebíčští poctivě makají! S běháním do kopců jsem neměl takový problém, říká Karel Nedbal

13.05.2020
Rozhovory

Čekáme další holčičku, září radostí Václav Čejka. Jaký byl první den přípravy?

11.05.2020
Rozhovory

Třebíč pro mě byla variantou číslo jedna, hlásí odchovanec Marek Laš

09.05.2020