Menu +

Tři body jsme si zasloužili, říká Marian Meňhart

Ohlasy po utkání
S přehledem hrající urostlý bek, který však umí dávat i góly. Tak se zatím v Třebíči prezentuje posila z Mladé Boleslavi - Marian Meňhart, který za Horáckou Slavii hraje na měsíčním hostování za Pavla Kříže . Dnes se svým dílem zasloužil o důležitou výhru nad Prostějovem. "Jsem hrozně šťastný, že jsme to dotáhli do vítězného konce, a že jsme ty tři body urvali. Už například v zápase s Havířovem jsme si tři body zasloužili. Tehdy, stejně jako dnes, jsme měli spoustu neproměněných šancí. Cekový pocit mám výborný, mužstvo má obrovskou sílu a myslím, že to v dalších zápasech bude lepší a lepší", hodnotí dnešní zápas a vyhlídky do budoucna autor druhého gólu.
Sdílejte článek
 
Marian zavelel k vyrovnání ve 27. minutě, krátce po inkasované brance v oslabení. Po asistenci Topola srovnával skóre na 2:2. "Bylo to v přesilovce, kterou máme nacvičenou tak, že já stojím u brány, abych tam dělal prostor a překážel brankáři. Tentorát to vyšlo. Přišla nahrávka a já jsem to z otočky vystřelil a padlo to tam. Možná to byl i trošku šťastný gól." Popsal svoji první branku za HS Třebíč.

Zápas s Prostějovem se vyvíjel zpočátku dosti nepříznivě, když soupeř dal prakticky z jediné vážnější šance v první třetině gól. Třebíčští však vzápětí Dubou srovnali, a tak první třetina i skončila. Ve druhé třetině se hosté v přesilovce opět ujali vedení, ale domácí diváky záhy potěšil, rovněž v přesilové hře, právě obránce Meňhart. O pár vteřin později to bylo už 3:2, když Bouz od modré prostřelil Maláče. Ve třetí třetině, když zbývalo již jen pět minut do konce utkání, zmrazil fanoušky gól Procházky a už už to vypadalo na další dělbu bodů, ale i dotřetice dokázali hokejisté hbitě reagovat a gólem Topola mohli oslavovat tři cenné body. "My jsme si už před zápasem říkali, že chceme plný bodový zisk, že by to byla obrovská škoda doma zase jenom remizovat. Když nám dali toho góla na 3:3, tak nás to jenom vyhecovalo. Říkali jsme si, že teď to zkusíme. Zbývalo pět minut do konce, a dál už jsme doma nechtěli ztrácet body, které si, z pohledu vývoje zápasu, zasložili spíš my. Takže jsme se do toho vrhli a vyšlo to," zhodnotil Marian závěrečné úsilí třebíčského kolektivu.

Marian Meňhart přišel do Třebíče z Mladé Boleslavi, a proto pro něj bude jistě pikantní příští středeční domácí utkání: "Lhal bych, že to bude zápas jako každý jiný, emoce tam určitě budou. Já jsem vlastně letos v Boleslavi začínal čtvrtou sezónu, mám tam přítelkyni a hodlám tam i nadále bydlet. Mám tam také výborné kamarády, proti kterým budu hrát, ale momentálně jsem v Třebíči, jsem tady spokojený a v takovém zápase - jak se říká - člověk nezná bratra. Budu se samozřejmě všemožně snažit jim překazit, aby nám tady vzali body a budu se naopak snažit pomoct nám, aby jsme tu my měli plný tříbodový zisk. A když překonám Filipa, jenž je můj velmi dobrý kamarád, tak budu jen a jen rád," zalaškoval na adresu brankáře Mladé Boleslavi Filipa Šindeláře.

Data Mariana Meňharta:
Obrovitý obránce Marian Meňhart odešel v juniorském věku do zámoří, kde nastupoval v juniorské Western Hockey League za Prince Albert Raiders. V sezóně 1997/98 si zahrál v CHL za Oklahoma City Blazers a v létě se pak vrátil domů. V sezóně 1998/99 prožil svou nejlepší sezónu, když nastupoval téměř pravidelně za extraligový Chemopetrol Litvínov. V Litvínově působil až do 23 let. I poté zůstal v severních Čechách. Nastupoval v Kadani a Chomutově, pak odešel do Mladé Boleslavi, aby jí pomohl z druhé ligy do první. Ve své druhé sezóně 2001/02 se to nakonec podařilo. Meňhart v Boleslavi působil až do současnosti.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Matouš Hrubec: Třebíč si nemůžu vynachválit, škoda, že jsme nezvládli třetí třetinu

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Podle mě si odvážíme zasloužené tři body, raduje se fenomenální Pavel Jekel

21.11.2020
Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020