Menu +

Tři body jsou důležité, byl to těžký zápas, tvrdí Marek Čiliak a Martin Dočekal

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Jedničku na dresu s bílou hvězdou na hrudi nosí Marek Čiliak, muž který dnešní večer odchytal už pátý zápas s čistým kontem v sezóně 2012/2013. Navíc si připsal asistenci u třetího gólu v síti Berouna, který vstřelil v power - play David Rangl. Čiliak je bezesporu jedním z nejlepších prvoligových mužů s maskou, ne-li úplně nejlepším. K mikrofonu jsme si pozvali právě třebíčského brankáře a střelce dvou branek, Martina Dočekala.
Sdílejte článek
 

Marku, nejdříve gratulace k vítězství a vychytané nule a poprosím Vás o hodnocení zápasu z Vašeho pohledu.

Z mého pohledu jsme celý zápas byli lepší. Byli jsme lepší ve všech směrech, akorát v koncovce jsme dnes měli trošku problém – ale to vůbec nevadí, tři body jsou důležité. Myslím si, že jsme se vystříleli v předchozích zápasech, ale říkám, důležité jsou tři body a je jedno, kolik gólů jsme dnes dali.

Vy jste vychytal druhou nulu za sebou, pátou celkově v této sezóně. Která z těchto dvou byla těžší?

Těžší? Nevím, tak nastejno asi. V Písku to bylo takové… Dnes, myslím si, jsem měl méně práce než v Písku, místy jsem byl studený, tak jsem se musel víc soustředit, ve druhé třetině se to ode mne odráželo, ale v pohodě.

Dnes máte se spoluhráči vánoční besídku, co se bude dít, nebo už se dělo…?

Jo, máme besídku, jdeme na večeři a já jedu po večeři domů. Kluci budou asi sedět, dají si kofolu a tak…

Vím, že se těšíte, že se konečně podíváte domů, ale máte na to jen dva dny. Jak vnímáte tuto skutečnost?

Já jsem dostal povolení, že můžu dojet zpátky až 26. prosince na trénink. Jedu do Zvolena, je to celkem daleko. Jsem však rád, že mi takto volno prodloužili, už se těším domů, už se nemůžu dočkat.

Hned potom Vás čeká derby v Havlíčkově Brodě, co od toho zápasu čekat?

No nic, bude to těžký zápas. Každý zápas je jiný, doma jsme s nimi, myslím si, vyhráli jasně. Bude se tam hrát těžce, ale slyšel jsem, že za námi přijede hodně fanoušků z Třebíče. Myslím, že to bude dobrý zápas, dobrá atmosféra, po všech stánkách a že to zvládneme. Doufám …


Martin Dočekal: Soupeř kousal - za výhru jsme moc rádi

Dlouho to v zápase s Berounem vypadalo, že gól Martina Dočekala ze třetí minuty bude snad i posledním. Nakonec ale Bílé hvězdy přidaly ještě dva zásahy, přičemž jeden z nich zařídil znovu dva a dvacetiletý Dočekal.

“Začali jsme špatně, naopak soupeř hrál výborně, protečovával puky a rychle chodili do útočného pásma. Nám se ale podařilo vstřelit rychlý gól a pak ještě dva a nakonec jsme vyhráli,“ hodnotí nelehké utkání s Medvědy střelec dvou branek.

Jednogólové vedení dlouho drželo nervy skoro osmnácti stovek diváků napnuté jak špagáty. Až padesáté šesté minutě padl druhý gól, který Horáckou Slavii hodně přiblížil tříbodové výhře. A znovu v tom měl prsty urostlý útočník s číslem dvacet devět na dresu.

Martin Dočekal, střelec dvou branek do sítě Berouna

“U prvního gólu jsme si vyměnili puk s Davidem Dolníčkem a pak jsem jel s Davidem Ranglem dva na jednoho, ale všiml jsem si, že brankář měl mezeru mezi nohama, tak jsem to prostřelil. Při druhém gólu jsme jeli přečíslení tři na dva a Marek Laš mi hodil puk do tandemu. Já jsme střílel na vyrážečku a padlo to tam,“ popisuje střelec večera své dva zásahy, kterými utnul bodové naděje Berouna.

Berounští přijeli do Třebíče s vizitkou posledního celku tabulky a diváci možná čekali odevzdaný tým a velkou gólovou nadílku v síti soupeře. Takový scénář se ale nekonal. Medvědi vedeni novým koučem Petrem Novákem dostáli svému názvu a byli velmi nepříjemným soupeřem. V útočné fázi sice moc nebezpeční nebyli, zato v obranné fázi a osobních soubojích hráli nadoraz a Třebíčským nic nedarovali.

"Na poradě jsme si říkali, že budou kousat a škrábat, což se i potvrdilo. Byl to těžký zápas a my jsme rádi za výhru,“ oddechl si třebíčský odchovanec, který před sezónou přestoupil do Komety, za níž už stihl odehrát třicet zápasů a získal v nich devět kanadských bodů za čtyři branky a pět asistencí.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020