Menu +

Trofej pro nejlepšího hráče Chance ligy nese jméno Tomáše Zelenky. Vytvořili ji studenti a učitelé SPŠT v Třebíči

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Z iniciativy portálu Hokej.cz se od letošního roku uděluje cena pro nejlepšího hráče Chance ligy. Tato trofej dostala své jméno po někdejším skvělém útočníkovi Horácké Slavie Tomáši Zelenkovi.
Sdílejte článek
 

V Chance lize vzniká nová tradice, která spočívá v udělování ceny pro jejího nejlepšího hráče z dané sezony. Ten je vybrán díky hlasování jednotlivých sportovních manažerů. Zmíněné ocenění přitom dostalo své jméno po výtečném útočníkovi Horácké Slavie, Tomáši Zelenkovi, jenž musel svou sportovní kariéru po vážném úrazu předčasně ukončit.

Historicky prvním držitelem Ceny Tomáše Zelenky se stal útočník Luboš Rob. Ten si loni podmanil Chance ligu, když nastřílel celkem 43 branek. Tímto parádním výkonem si následně vysloužil angažmá v extraligové Plzni. „Když mě Marek Hedbávný oslovil s touhle myšlenkou, tak jsem nejdříve váhal, jestli jsem vlastně hoden, aby se po mně taková cena jmenovala. Hodně jsem o tom přemýšlel, ale nakonec převážila pozitiva. Opravdu mě to těší, je to pro mě veliká čest, že taková trofej nese moje jméno,“ říká Tomáš Zelenka.

Co říká bývalý třebíčský hokejista na výkony jejího prvního držitele Luboše Roba? „Abych byl upřímný, neměl jsem čas Chance ligu sledovat úplně podrobně, ale samozřejmě si udržuji přehled. Zpětně si pak dohledávám různé další věci, myslím, že Luboš měl opravdu skvělou sezonu.“

Cena Tomáše Zelenky vznikala v Třebíči. Jejího návrhu a realizace se ujali žáci a učitelé místní SPŠT. Trofej je vysoká 48 centimetrů a váží 6,5 kilogramu. „Už samotný návrh poháru je od žáka, pak to studenti společně s vedoucím učitelem dali dohromady. Mně se to líbí, přijde mi to jednak netradiční, navíc je poznat, že je to kovářská práce,“ říká ředitel školy Zdeněk Borůvka.

Pochvalnými slovy nešetřil na vzhled poháru ani Tomáš Zelenka. „Opravdu před žáky smekám. Je to moc pěkná práce, jsou opravdu šikovní, že tohle dokázali vytvořit.“ Sám Zelenka má přitom k řemeslům vztah. Ve svých studijních letech si na praxi vyzkoušel práci kováře či soustružníka. „V souvislosti s touhle cenou se mi vybavily roky, kdy jsem studoval, mám k těmto řemeslům tedy určitý vztah, protože jsem si je mohl zkusit,“ líčí s úsměvem Tomáš Zelenka.

Tomáš Zelenka je nezpochybnitelnou velkou personou třebíčského hokeje. Výsledky Horácké Slavie proto sleduje. „Popravdě mám hodně práce a povinností, takže toho času tolik není, ale Třebíč samozřejmě sleduji. Zrovna teď v sobotu jsem se byl podívat na zápase, pořád mám v Třebíči spoustu kamarádů a známých, se kterými se rád vidím. Klubu přeji jen to nejlepší, byl bych rád, kdyby se vrátily ty nejlepší roky, které byly asi na přelomu a začátku tisíciletí. Věřím, že k tomu jednou dojde.“

Tomáše Zelenku jsme mohli vidět v pozici spolukomentátora ostravského Para hokejového šampionátu. Právě on byl jedním z těch, kdo se dlouhodobě zasadili o zviditelnění tohoto sportu.

Momentálně se ovšem věnuje ještě dalšímu projektu. „Jsem moc rád, že jsem dostal příležitost být u projektu, který se věnuje obecnému rozvoji sportu a sportovišť v Praze. Je to plán, jenž bude rozvíjen v následující desítce let, nadcházejících šest měsíců bude ohledně příprav hodně intenzivních. Těším se na to,“ uzavírá Tomáš Zelenka.

Cena Tomáše Zelenky - trofej pro nejlepšího hráče Chance ligy

Podobné články

Aktuální zprávy

Připomenutí kariéry Radka Nováka. Aneb třebíčský patriot se vším všudy

dnes
Aktuální zprávy

První pomoc na ulici a další vzpomínky na Radka Nováka od redakce HST

včera
Aktuální zprávy

Vzpomínky hráčů na Radka Nováka - NEZAPOMENEME! Zelenka, Hrubec, Erat, Čermák a další

před 2 dny