Menu +

Uspěje Třebíč na ledě čtvrtého Hradce Králové?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - První hokejová liga jede na plné obrátky a tuto sobotu zajíždějí hokejisté Horácké Slavie Třebíč na led čtvrtého celku soutěže do Hradce Králové. Utkání začne v sobotu 14. listopadu v 18.00.. Utkání mezi HC VCES Hradec Králové a Horáckou Slavií Třebíč můžete sledovat na www.onlajny.cz, kde bude již tradičně komentář z průběhu utkání.
Sdílejte článek
 

Sestava Třebíče dozná změn

Už v domácícm utkání s Ústím se třebíčskému publiku představili dva novicové v dresu Horáků, David Ostřížek a Michal Kempný. Oba reprezentanti do dvaceti let budou trenérům Šindelovi a Vondráčkovi k dispozici i v Hradci Králové. V Hardci by měl za Třebíč nastoupit také další nový hráč, kterým je útočník Jakub Krätzer, jenž do Horácké Slavie přichází na měsíční hostování z Berouna výměnou za obránce Tomáše Kalába.
Otázkou je post gólmana. Zda bude v Hradci chytat puky Jakub Lev, nebo Tomáš Štůrala, se pravděpodobně rozhodne až v den utkání.

Otázkou je i složení obranných řad, protože bolesti třísla nepustily do utkání s Ústím spolehlivého beka Jana Koktana a ze zápasu s Kadaní boletsivě pohmožděné zápěstí trápí dalšího spolehlivého obránce Radima Ostrčila.

Ani útok není bez problémů ve složení jednotlivých trojic. Zápas s Ústím nedohrál štírek Jan Káňa, jenž se po nemoci stále ještě necítil zcela zdráv. Z nemoci se léčí důrazný forvard Milan Přibyl.

Také Hradec trápí marodka

Také hradecký tým je sužován zdravotními problémy. Kabinou Východočechů se prohnala viróza a oslabení Hradečané v minulém kole nestačili na Kadaň a na jejím ledě podlehli vysoko 2:9.

Hokejisté Hradce Králové patří mezi elitní týmy první ligy již několik let. Jednou z příčin je jistě i to, že v Hradci Králové se osa týmu nijak zvláštně nemění. Před sezónou odešlo pouze několik hráčů. Například brankář Vladislav Koutský, kterému skončilo hostování z Pardubic. Dále na soupisce již nefigurují tito obránci: Tomáš Burian, Daniel Zápotočný, Bořek Sláma a Zdeněk Procházka. Z útočníků odešel před sezónou Pavel Suchý a David Nedorost. Během letošní sezóny byl na hostování do Havířova odeslán Patrik Fořt. V klubu již také nepůsobí Martin Filip, jenž působí ve Vrchlabí.

Opačným směrem šel například Ondřej Hruška, brankář Jaroslav Jágr a v průběhu ročníku také Aleš Křetínský, dále na soupisce nalezneme několik mladých hráčů převážně juniorského věku.

Vilém Burian v souboji s obráncem Hradce
V Hradci Králové jsou dvě ledové plochy, jedna z nich slouží k mistrovským utkáním a druhá hala k tréninku. Během letošního léta se dočkal stadion rekonstrukce. Celková kapacita zimního stadionu je 7700 diváků. Z toho je k dispozici 3500 míst k sezení a 4200 míst ke stání. Stadion byl otevřen v roce 1957 a střecha byla nad tímto objektem vybudována v roce 1969.

Hradec Králové má v letošním ročníku první ligy na kontě po 19ti kolech velmi slušných 32 bodů.
Horácká Slavia ztrácí na svého soka šest bodů.

Hradci Králové se v posledním zápase příliš nedařilo, neboť dostal potupnou „devítku“ na ledě poslední Kadaně, kde nakonec prohrál výsledkem 9:2. Jistou vinu na výsledku má zdravotní stav hráčů, hned několik jich muselo nastoupit s teplotou. Podobnou situaci v Třebíči dobře znají, neboť podobně na tom byli v zápase v Havlíčkově Brodě, odkud se Třebíč vracela s výsledkem 0:7.

Nejvyššího vítězství dosáhl náš zítřejší soupeř proti Havlíčkovu Brodu, který dostal od Hradce výprask 6:1. Nejvyšší prohru Hradci Králové uštědřila již zmiňovaná Kadaň, která vyhrála 9:2.

V prvním letošním měření sil si v Třebíči lépe vedl domácí tým, který si připsal vítězství 1:0 po samostatných nájezdech. Jak dopadne tento duel, se dozvíme v sobotu v podvečer.

Mezi opory týmu stále patří nestárnoucí Martin Koudelka, který má výborné statistiky – 19 Z (4G+ 15A). Mužem číslo dvě v klubové produktivitě je Jaroslav Roubík19 Z (4G+11A), na kterého zle dotírá nejlepší střelec týmu Jiří Kadlec – 19 Z (8G+6A). Nejproduktivnějším obráncem je dlouholetá opora Hradce Jiří Hendrich – 19 Z (2G+6A). Dobrými čísly se může pochlubit i velezkušený Martin Táborský – 19 Z (2G+5A). Z gólmanské dvojice Filip Luňák, Jaroslav Jágr dostává více prostoru ex-třebíčský hráč, který nastoupil prozatím do všech zápasů a jeho úspěšnost zásahů se drží těsně pod 93%, konkrétně 92,91%, s průměrem 2,5 branky na zápas. Brankářem číslo dvě je Jaroslav Jágr, který zasáhl do dvou duelů, ale příliš oslnivá čísla nemá, jeho úspěšnost zákroků je pouhých 83,87% a má průměr 7,32 branek na zápas.


Poslední tři utkání Hradce Králové:

Kadaň – Hradec Králové 9:2 (4:0, 4:2, 1:0)
Branky a nahrávky Hradce Králové:
23. Kadlec (Filip), 36. Hruška (Roubík).

Hradec Králové – Havlíčkův Brod 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky Hradce Králové:
6. Koudelka (Moskal, Hendrich), 22. Moskal (Koudelka, Budínský), 29. Šejnoha (Koudelka), 44. Kadlec (Hendrich), 52. Roubík (Hruška Jan), 59. Hendrich (Koudelka).

Jihlava – Hradec Králové 4:3 (2:3, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky Hradce Králové:
11. Táborský (Hruška Jan), 12. Florian, 18. Volráb (Koudelka).

Sestavy z posledních zápasů:


Hradec Králové: Luňák (od 19. Jágr) - Filip, Křetínský, Seidl, Hendrich, Táborský, Čáp, Hruška J., Roubík, Kadlec, Budínský, Koudelka, Moskal, Březina, Šejnoha, Hruška O., Pulpán, Berger.

Třebíč: Štůrala (23. Lev) - Hrbáček, Kempný, Kania, Sláma, Sedláček, Gula, Bulička, Kaláb - Burian, Dolníček, Bartoš - Laš, Nahodil, Obdržálek - Čech, Zahradník, Kundela - Káňa, Ostřížek, Fila.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Chance liga valí dál, v pondělí zavítá do Třebíče nováček z Kolína

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

22.01.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

18.01.2021