Uspějí Třebíčští v souboji proti favorizovaným Pirátům z Chomutova?

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Další mistrovské utkání 1. hokejové ligy odehrají hokejisté Horácké Slavie opět na domácím ledě. Soupeřem jim bude jeden z favoritů soutěže Piráti Chomutov. Třebíčští dokázali v minulém kole ukrást dva body Rebelům a ukázali. První vzájemné měření sil této sezóny v Chomutově zvládli lépe Piráti po vítězství 3:2 v prodloužení. Utkání Horácká Slavia Třebíč – Piráti Chomutov začíná v pondělí 21. listopadu 2011 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Hokejový klub byl v Chomutově založen v roce 1945. O čtyři roky později postoupil do oblastního přeboru. Ještě o další dva roky později potom do nejvyšší tehdejší soutěže. Ta se ve městě pod Krušnými horami hrála ještě v 70. letech. Do 1. ligy v její dnešní podobě Chomutov vstoupil v ročníku 1997/1998, kdy práva na ni odkoupil od Ústí nad Labem. Od letošního roku nese klub oficiální název Piráti Chomutov. Největší úspěchy posledních let spadají do sezón 2000/2001, 2004/2005 a 2009/2010.

Severočeši patří i v nové sezóně k hlavním favoritům celé soutěže a ke žhavým aspirantům na postup do extraligy. Tímto cílem se ostatně v Chomutově netají. Klub je po ekonomické stránce velmi dobře zajištěn, kádr mužstva tradičně kvalitní. Po minulé sezóně nastala v kádru Pirátů i na postu trenéra obměna. Hlavním trenérem se stal zkušený bývalý extraligový kouč Václav Sýkora. Vedení klubu nebylo spokojeno po minulé sezóně s některými hráči, a tak do týmu zamířilo hned několik nových posil. Z Jihlavy přišel brankář Milan Řehoř, obránci Jaroslav Mrázek ze Sparty, Petr Macháček z Českých Budějovic nebo Jeff Jillson z Pardubic. Také útočné řady doznaly změn v podobě příchodu forvardů Karla Hromase ze Sparty, Zdeňka Ondřeje z Liberce, zajímavou posilou je i Dwight Helminen z Lahti. Piráty drží svojí produktivitu především zkušení forvardi David Hruška, Milan Kraft nebo Dwight Helminen. Severočeši nevstoupili do sezóny určitě podle svých představ, když hned na úvod doma těsně přehráli Benátky, ale prohráli v Havlíčkově Brodě a vzápětí i doma se Šumperkem. Chomutovští tak výsledkově zůstali zejména v úvodu soutěže poněkud za očekáváním. Ale udržují si stabilně pozici v nejlepší čtyřce prvoligových týmů. První vzájemný zápas sezóny byl odehrán v Chomutově ve 12. kole. Třebíčští zde dokázali v normální hrací době uhrát po solidním výkonu velmi cennou remízu 2:2 a prohráli až v prodloužení.

Třebíčští v minulém kole dokázali na ledě Havlíčkova Brodu otočit nepříznivý vývoj utkání, ve kterém již prohrávali 0:3 a nakonec zvítězili po nájezdech 4:3. Především však prolomili špatnou střeleckou produktivitu z minulých zápasů. Piráti v minulém kole ztratili jako již poněkolikáté v této sezóně na vlastním ledě proti týmu z dolní poloviny tabulky. Litoměřice nakonec dokázali přehrát až v prodloužení.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Chomutova:

Chomutov – Litoměřice 3:2 (PP) (0:0, 0:0, 2:2 –1:0), branky: 2 Hruška, Pulpán.

Kadaň – Chomutov 1:4 (1:0, 0:2, 0:2), branky: Rutta, Kraft, Heřman, Endál.

Chomutov – Jihlava 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

První vzájemný zápas Horácké Slavie Třebíč a Chomutova v sezóně:

Chomutov – Třebíč 3:2 (PP) (0:2, 2:0, 0:0- 1:0), branky: 2 Hruška, Hromas – Burian, Kaut.

První vzájemné měření sil v sezóně se odehrálo na ledě Pirátů. Třebíčští zaskočili favorita aktivní hrou a dvěma brankovými údery v první třetině. Domácí v této části hry brankovou odpověď nenašli. Druhé dějství podle očekávání Piráti zahájili velkým náporem, snížit se jim ale podařilo až v polovině zápasu při vlastní přesilové hře. Domácí ve druhé dvacetiminutovce ještě stačili i vyrovnat. Poslední třtina se začínala za vyrovnaného stavu a opět v ní byli aktivnější domácí. Třebíčští však velký tlak ustáli a zvládli i závěr třetí části, kde je rozhodčí opakovaně poslal do oslabení. Piráti pokračovali v přesilovce ještě v prodloužení a nakonec se i dočkali vítězné branky. Třebíčští však v zápase určitě nezklamali a z ledu favorita si tak odvezli velmi cenný bod.

Kanadské bodování hokejistů Chomutova:

David Hruška – 22Z – 13G+7A

Milan Kraft – 22Z – 9G+8A

Jakub Grof – 22Z – 2G+14A

Hokejisté Chomutova nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Hanuljak - Mrázek, Hromas, Macháček, Palin, Jillson, Pulpán, Grof, Rutta - Haffenrichter, Sikora, Ondřej - Hřebejk, Fiala, Heřman - Seman, Kraft, Helminen - Procházka, Endál, Hruška.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Hrubec - Rangl, Kania, Sláma, Valenta, Brož, Dietz, Kadela - Havel, Dolníček, Laš - Heřman, Dočekal, Burian - Kaut, Vítek, Čech - Vondráček, Kovalský, Přibyl.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – Piráti Chomutov začíná v pondělí 21. listopadu 2011 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Chcete vidět hvězdy světového hokeje v akci? Stále máte možnost!