Menu +

Ústí si z Třebíče odvezlo šestigólový příděl

Ohlasy po utkání
35. kolo mělo na programu střetnutí Horácké Slavie Třebíč a hostujícího celku HC Slovan Ústečtí lvi. Hokejisté Ústí byli v první třetině lépe bruslícím mužstvem, ale z vytvořených šancí nedokázali využít ani jedinou, zatímco domácí je školili v produktivitě. Po několika prvních minutách se fanoušci HS radovali poprvé. Sáblíka v brance hostí překonal ve spolupráci s Jakubem Žiškou Robert Holý. Do konce první třetiny se HS trefila ještě dvakrát, zásluhu na tom měli Michal Kaňka a Lukáš Valko. Ve druhé třetině přidali hokejisté HS další dva góly a o osudu utkání bylo více než jasno.
Sdílejte článek
 
"Myslím si, že dnes můžeme být spokojeni. Ze začátku nás výborně podržel Filip Luňák a o to více nás mrzí, že jsme mu pak ke konci utkání nepomohli my. Ve třetí třetině jsme začali hrát ležérně a on pak dostal zbytečné góly. Ale jinak si myslím, že jsme podali dobrý výkon," usmívá se spokojeně střelec domácích dvou branek Michal Kaňka.

Dá se říct, že po první třetině bylo rozhodnuto, prohrávat o tři branky bylo přeci jen i na Lvy z Ústí dost. "Myslím si, že ta třetí branka je srazila do kolen. Ale oni byli ze začátku i lepší, měli více šancí, ale jak jsme jim dali dva góly, tak postupně odpadávali."

Právě dvě branky domácího specialisty na góly znamenaly jednoznačné vítězství Horácké Slavie. "V té první šanci jsem jel sám na bránu, zkusil jsem kličku do bekhendu a vyšlo to. U toho druhého gólu jsem tam vlastně jen stál a hokejku jsem držel v jedné ruce, protože druhou ruku mi držel soupeř. Holas ale to tam krásně trefil do hokejky a odrazilo se to do brány."

V dalším kole zajíždějí hokejisté HS na horký led Dukly Jihlava. O motivaci na příští zápas nemusí být tedy pochyb. "Doufám, že naši fanoušci přijedou ve velkém počtu, stejně tak, jak jezdí fanoušci Jihlavy sem k nám a doufám, že vytvoří dobrou atmosféru. My se jim za to budeme snažit odvděčit nějakým tím bodem a dobrou předvedenou hrou." Snad se tedy přání Michala Kaňky vyplní a fanoušci do Jihlavy ve velkém počtu pojedou. Derby Jihlava - Třebíč ve začíná středu 27. ledna od 17:30 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

* * * * *

Na soupisku Horácké Slavie byl na poslední chvíli kupodivu dopsán matador Jiří Oliva, naopak v nemocnici stále zůstává Martin Fryauf. Co třebíčského trenéra Dr. Karla Čapka dovedlo k zapsání Jiřího Olivy a jak se vyjádřil k Fryaufově stavu se dozvíte zde (zvukový formát RealAudio, 16kB/s, délka asi 50 vteřin, velikost souboru 97kB - RealPlayer potřebný k přehrání souboru si můžete stáhnout zde - délka 4,64 MB).

Podobné články

Ohlasy po utkání

Porážka v Porubě mrzí, říká Novák. Derby? Doufám, že nás fanoušci poženou za vítězstvím!

včera
Ohlasy po utkání

Dneska to byl od kluků výborný výkon, soupeř měl kvalitu, říká Pavel Jekel

02.10.2022
Ohlasy po utkání

Důležité jsou body pro tým, říká střelec Bittner. Proletěl by se vrtulníkem

29.09.2022