V Táboře dala Třebíč pět branek, na výhru to nestačilo

T á b o r - V pořádnou přestřelku se změnil druhý přípravný zápas HST v Táboře. Druholigový soupeř se netají ambicemi na postup do Maxa ligy, který se mu nepovedl loni a proto značně posílil. Třebíčští ale měli výborný vstup do zápasu a už po sedmnácti minutách vedli 3:0. Kohouti stihli ještě před první sirénou snížit v přesilovce na 1:3. v osmadvacáté minutě už ale byl vyrovnáno 3:3. V čase 44:34 využili hosté přesilovou hru 5 na 3 a opět vedli, tentokrát 4:3. Jenže domácí už o necelé dvě minuty později znovu srovnali na 4:4. Atraktivní duel pokračoval a byl to opravdu kvapík. Čas 49:12 znamenal první vedení Tábora v zápase, ale o pět minut později Matěj Psota zařídil skóre 5:5. Domácí cítili, že mají i na vítězství a vrhli všechno do útoku. To se jim vyplatilo v čase 58:15, kdy Milan Dančišin vsítil jejich šestý gól. Bílé hvězdy ještě zkusili power play, ale ta k vyrovnání nevedla a tak se z výhry mohli radovat Táborští. Horácká Slavia se po víkendu přesouvá na svůj po dvě následující sezóny domácí led do Moravských Budějovic, kde v úterý 20. srpna od 18 hodin vyzve v dalším přípravném duelu B tým Pardubic, který se stal vítězem letního přípravného turnaje Letních hokejových her, kde ve finále přehrál Jihlavu.

přát., čtvrtek 15.8.2024
TAB TAB
6:51:3, 2:0, 3:2
Branky a nahrávky: 18. Prášek (Milfait), 28. Plášil (Dančišin), 30. Prášek (Zadražil, Suchánek), 44. Severa (Plášil), 51. Svoboda Matěj (Dančišin), 59. Dančišin (Svoboda Matěj, Milfait) - 9. Kroupa (Psota), 11. Jaša (Kuba), 18. Böhm (Sboboda Matyáš, Michálek), 45. Bittner (Vodný, Furch), 55. Bittner (Malý). Rozhodčí: Šperl - Jílek, Tuháček. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.
HC Tábor: Žajdlík – Plášil, Hubata, Štich, Říha, Suchánek, Remta, Hajič – Doležal, Hruška, Severa – Svoboda, Milfait, Nevšímal – Duda, Dančišin, Cikhart – Krliš, Zadražil, Prášek - Plášil.
SK Horácká Slavia Třebíč: Bizoň (30. Schanttinger) - Štebih, Mareš, Böhm, Furch, Vodička, Svoboda Adam, Kroupa, Malý, Bittner, Psota, Dočekal, Vodný, Michálek, Boltvan, Kuba, Jaša, Michalčuk, Svoboda Matyáš, Brož.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas s dobrým pohybem a nasazením. Domácí mají vynikající tým, ale i tak si myslím, že jsme potvrdli kvalitu. Vedli jsme 3:0, ale domácí dokázali ještě v první třetině snížit na 1:3. Ve druhé třetině byly šance na obou stranách, Táboru to tam napadalo, nám bohužel ne. Ve třetí třetině jsme udělali pár individuálních chyb, včetně jedné v přesilovce, a Tábor dokázal skóre otočit. Nic to ale nemění na tom, že se jednalo o výborný zápas, který nám ukázal další věci, na kterých musíme pracovat. Víc, než prohra 5:6 nás mrzí zranění Mihy Štebiha, který musel odstoupit už v páté minutě. Věříme ale, že to nebude nic vážného.