Menu +

V Třebíči jsem maximálně spokojený, rád bych tady zůstal, přeje si Jakub Šaur

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Také třetí semifinále zvládli hokejisté z Mladé Boleslavi, i když jen o jedinou branku. Ale to je v play – off vlastně úplně jedno. Středočeši v sérii vedou už 3:0, dnes se v Třebíči hraje znovu a Bílé hvězdy budou bojovat proti odvrácení konce sezóny. Jedním z bojovníků v bílém dresu bude opět i obránce Jakub Šaur, který do Třebíče přišel v závěru sezóny z druholigové Břeclavi.
Sdílejte článek
 

Průběh semifinále má zatím očekávaný průběh. Papírový favorit Mladá Boleslav se netají cílem postoupit do extraligy a k postupu do baráže má dobře nakročeno. Třebíčští nedají soupeři nic zadarmo, bojují vždy do poslední sekundy zápasu, o čemž svědčí i fakt, že dvě utkání na ledě soupeřů se musely rozhodovat až v power – play a třetí zápas vyhrál soupeř nejtěsnějším výsledkem 0:1.

“Hra byla dnes vyrovnaná, v první třetině jsme měli nějaké šance, které jsme neproměnili, naopak Boleslav jednu šanci využila. Dnes se nám nepodařilo dát gól, taková prohra nás mrzí víc, než kdybychom prohráli nějakým větším rozdílem. Stav série je sice 3:0, ale série nekončí, ještě máme zápas u nás doma a ještě se budeme chtít vrátit do Bolky,“ nabízí svůj pohled na třetí semifinále Jakub Šaur, který svými výkony diváky v Třebíči velmi zaujal.

Góly, proměňování šancí, to byl největší problém třebíčské družiny ve třetím semifinále. I když si Horácká Slavia v průběhu celého utkání vytvářela velmi dobré příležitosti, na ukazateli skóre svítil po šedesáti minutách stav 0:1. Nejvíc šancí si domácí hráči vytvořili v první třetině, kdy se na Willa doslova valil jeden útok za druhým a s troškou štěstíčka mohl třebíčský tým po dvaceti minutách klidně vést 3:0 a nikdo by se nemohl divit.

“Ono to trošku vychází ze systému, který hrajeme, soustřeďujeme se hlavně na obranu. V minulých zápasech se nám však dařilo vypracované šance využít, dnes jsme měli jen za první třetinu víc šancí, jak za oba zápasy v Mladé Boleslavi. Tohle rozhoduje, hokej se hraje na góly,“ potvrzuje mladý jednadvacetiletý obránce známou hokejovou pravdu.

Horáckou Slavii trápí úzký kádr, v play – off nemůže použít mladé hráče, kteří se v prvoligovém kolotoči v třebíčském dresu celou sezónu ohrávali, teď však třeba jen kvůli jedinému střídání v extralize už mají zákaz startu v první lize a mnohdy v nejvyšší soutěži jen zahřívají lavičku, nebo hrají soutěž juniorů. Ano, i takhle se pracuje s mladými hráči v českém hokeji. Navíc Třebíčští nemohli využít ani služeb odchovance Lukáše Nahodila, který bojuje v play – off extraligy s Pardubicemi.

“Myslím, že fyzicky jsme na tom velice dobře a konkrétně v obráncích máme sedm hráčů, takže tam to pro nás není žádný problém,“ myslí si Jakub Šaur, který převzal dres a číslo právě po jednom z hráčů, kteří už mají zákaz hrát za Třebíč první ligu, Janu Wasserbauerovi.

Vedení Horácké Slavie ale nelenilo a vytipovalo ve druhé lize další mladé hráče, kteří by mohli být pro tým perspektivní. Jakub Šaur je jedním z nich, do Třebíče přišel z Břeclavi a naskočil rovnýma nohama do čtvrtfinálových bojů s Havlíčkovým Brodem. Nyní bojuje v semifinále s Mladou Boleslaví a svými výkony potvrzuje, že na první ligu určitě má.

“Překvapivě je to pro mě jednodušší, než ve druhé lize, protože tady se hraje systém, který všichni hráči dodržují a právě pro obránce je to jednodušší proto, že se může spolehnout na to, že ho útočník, který to má v popisu práce, zastoupí. Ve druhé lize se systém ne až tolik dodržuje. První liga je daleko rychlejší, silovější, rozhoduje tady každý centimetr a každý souboj je úplně jiný, než ve druhé lize.“

Jakub Šaur ale není jediným hráčem ze druhé ligy, který vypomáhá Horácké Slavii v závěrečné fázi sezóny, dalšími hráči jsou Jan Trojan, odchovanec HST Karel Kesner a Adam Šidák. Jak sám Šaur říká, v Třebíči je hodně spokojený.

“Jsem tady v Třebíči maximálně spokojený a doufám, že tady zůstanu i pro další sezónu,“ vyslovil své přání na závěr pozápasového povídání sympatický bek.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020