Menu +

V Třebíči se mi líbí, říká Střondala. Proti komu vypíše svačinku?

Aktuální zprávy

Nejčerstvější akvizicí Horácké Slavie je před novou sezonou talentovaný útočník Vojtěch Střondala. Ten patří brněnské Kometě, kde také odstartoval letní přípravu, nakonec se však upekl jeho přesun právě do Třebíče.
Sdílejte článek
 

„Letní přípravu jsem začal v Brně, poté mi agent ve volnu říkal, že o mě má zájem Třebíč. Dá se říct, že po dvou týdnech v Brně se to domluvilo, následně mi volal pan Pokorný, takže jsem šel do Třebíče,“ vysvětluje Střondala.

„Určitě je výhoda, že pana Pokorného znám. Navzájem víme, co od sebe čekat. Věřím, že to bude klapat,“ pokračuje.

Mládežnický reprezentant působil předminulou sezonu v Litoměřicích, do Třebíče tak jezdil coby soupeř. „Když to tak vezmu, tým zůstal oproti tomu loňskému téměř shodný. Co jsem ke konci sezony viděl, tak sílu určitě má,“ myslí si technicky zdatný útočník.

Zápasy proti Litoměřicím budou pro Střondalu prestižnější, svačinku ale nejspíš nevypíše. „Takový zápas je pro vás vždycky prestižní, ale v Chance lize mám ještě jeden tým, kde jsem byl – Porubu. Tudíž svačinku vypíšu nejspíš proti nim,“ hlásí Střondala, který je zároveň porubským odchovancem.

Svačinku vypíšu asi proti Porubě

Ani Třebíč však pro Střondalu není neznámou adresou. Její dres totiž oblékal v ročníku 2018/2019, kdy si na své konto připsal dvaadvacet kanadských bodů. „Téměř celou sezonu, co jsem tady byl, tak jsem hrál s Míšou Vodným,“ vzpomíná. K obnovení úspěšně fungující spolupráce tedy teoreticky může dojít i v následujícím soutěžním ročníku.

Ještě před jeho startem však musí třebíčští hokejisté dokončit letní dril. S jeho průběhem je Střondala prozatím spokojený.

„Zatím to nějak zvládám. Upřímně jsem nebyl zvyklý tolik běhat, mám radši cvičení v posilovně, ale zatím dobrý. Zvládli jsme část silových cviků, přičemž teď je třeba zrychlit. Za mě tedy zatím v pořádku.“

A jaká je v očích Vojtěcha Střondaly Třebíč jakožto město? „Zatím toho moc nachozeného nemám, ale líbí se mi tady. Až opraví náměstí, tak budu chodit na kafíčko. Mám tady pár kaváren, kde jsem už byl, ale určitě jsou tu i další místa, kam bych se zašel podívat nebo posedět. Jak říkám, líbí se mi tady.“

Podobné články

Aktuální zprávy

Dovolená končí, zpět do tréninkového procesu!

před 2 dny
Aktuální zprávy

Soutěžní řád zápasů mládeže HST

před 3 dny
Aktuální zprávy

Chcete se stát hokejovým rozhodčím? Využijte možnosti školení

01.07.2021