Menu +

V dalším přípravném zápase zajíždí Třebíč do Jihlavy

Pozvánky na zápas
T ř e b í č -
Horácká Slavia Třebíč nastoupí ve čtvrtek 12. srpna od 17:00 na ledě Horáckého zimního stadionu, kde jí soupeřem bude domácí Dukla Jihlava, odvěký rival Třebíče. Tento zápas je pouze přípravné utkání, započítávané však do Regionálního poháru a v derby se budou chtít hráči obou mužstev jistě vytáhnout. Pro několik hráčů to bude specifický zápas, neboť oblékali dres svého soupeře. Zda Horáci uspějí, můžete sledovat u tradičního ONLINE přenosu.
Sdílejte článek
 

V loňské sezoně skončila Dukla v tabulce až pod Horáckou Slavií, tedy na šesté příčce se ziskem 69 bodů a se skóre 130:124. V tabulce domácích zápasů se v loňské sezoně umístili hráči Dukly na 11. místě. Pro změnu ve venkovních zápasech se umístili na místě šestém. V play-off Jihlava nejprve přešla přes nedaleký Havlíčkův Brod, který porazila 3:2 na zápasy. V dalším kole vyřazovacích bojů narazili jihlavští hokejisté na Olomouc, které podlehli rychle 4:1 na zápasy, a sezona pro ně skončila.

V týmu se po skončení sezony odehrálo hned několik změn. Přišli například Aleš Padělek, Michal Jeslínek. Na zkoušce jsou v Jihlavě Martin Hollý a Lukáš Komárek z Hodonína. Jeden trejd se uskutečnil také na trase Třebíč – Jihlava. Do Jihlavy odešel třebíčský odchovanec Tomáš Kaláb, opačným směrem putoval další třebíčský odchovanec David Dolníček, který se stal opět hráčem HS. Jihlavský dres v nadcházející sezoně neoblékne hned několik hráčů. Nejcitelnější bude jistě ztráta kanonýra Ladislava Rytnauera, který zamířil do Havlíčkova Brodu. Stejným směrem putoval Jan Dušátko. Dalšími, kdo již nebude v Jihlavě působit jsou: Marek Chvátal, Martin Krupka, Jan Kašpar, Jan Hrbatý, Milan Takáč, Vratislav Vajner.

Ke změně došlo i v realizačním týmu, kde Romana Mejzlíka, nynějšího trenéra Třebíče, nahradil Petr Vlk, který se do klubu vrátil z Olomouce. Zvláště pro Romana Mejzlíka to bude velmi pikatní souboj, neboť v Dukle několik let působil.

Dukla odehrála v přípravě dva zápasy. V prvním duelu zajížděla na led Znojma, kde podlehla tamním Orlům 2:0. Druhý duel odehráli Jihlavané proti celku z Polska JKH GKS Jastrzebie, který si z Jihlavy odvezl výhru 5:4.

Jihlava nastoupila k poslednímu utkání v této sestavě: Benda - Posmyk, Malena, Dobrovolný, Komárek, Kaláb, Staněk, Kolda, Zelený,- Hodek, Hollý, Bezděk - Jeslínek, Zeman, Čachotský - Suk, Man, Kotlík - Protasenja, Pometlo, Krupka.

Horácká Slavia Třebíč má za sebou zatím dvě přípravná utkání. V první duelu podlehli svěřenci trenéra Romana Mejzlíka na domácí půdě Havlíčkovu Brodu 4:2. V dalším duelu zajížděli hokejisté Třebíče k utkání Tipsport Cupu na led extraligového celku z Českých Budějovic, kde nakonec podlehli 6:3. V Českých Budějovicích nastoupil za Horáckou Slavii Peter Kocák, který působil v Plzni, či Mladé Boleslavi, naposledy oblékal dres Skalice, kde hrál nejvyšší Slovenskou soutěž. Krom toho nastoupil i k několika zápasům za Plzeň a zkušenosti má i s první ligou, konkrétně nastupoval v Mladé Boleslavi. Zápas s Duklou Jihlava jistě ukáže, jak na tom výběr hráčů vedený Romanem Mejzlíkem a Romanem Vondráčkem je.

Sestava Třebíče z posledního přípravného utkání: Fiala - Bulička, Šenkeřík, Pohl, Špaček, Malinský, Sláma, Popela, Kadela R. - Laš, Dolníček, Kocák, Čech, Vítek, Přibyl, Dočekal, Zahradník, Vondráček, Kadela E., Krutiš, Mocek.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Chance liga valí dál, v pondělí zavítá do Třebíče nováček z Kolína

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

22.01.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

18.01.2021