Menu +

V posledním kole čekají Horáckou Slavii o elitní osmičku bojující Benátky

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Posledním 52. kolem končí základní část tohoto ročníku 1. hokejové ligy již v pondělí 18. února 2013. Hokejisté Horácké Slavie hostí tým Benátek nad Jizerou. Třebíčští mají se soupeřem zatím horší bilanci vzájemných zápasů. Utkání bude mít nepochybně velký náboj, neboť hostující tým stále bojuje o klíčovou osmou příčku. Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Benátky nad Jizerou začíná v pondělí 18. února 2013 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Krátký pohled do historie benáteckého hokeje

Hokejový klub z Benátek nad Jizerou postoupil do 1. hokejové ligy v roce 2008. Historie organizovaného ledního hokeje v Benátkách nad Jizerou sahá do roku 1934. Později vznikly oddíly SK a AFK Benátky nad Jizerou, později sloučené ve Spartak Benátky nad Jizerou. V sezóně 1969/1970 mužstvo postoupilo do krajského přeboru. V ročníku 1985/1986 se pak klub mohl po letech úsilí zaslouženě radovat z postupu do 2. celostátní ligy. Důležitým mezníkem pro lední hokej v Benátkách je datum 20. října 1998. To byla slavnostně otevřena nová, moderní hala a klub tak získal kvalitní a důstojné zázemí.

Benátky mají šanci na play - off, musí ale porazit Třebíč

Benátky nad Jizerou patří mezi menší prvoligové kluby a především plní roli farmy extraligového Liberce. V jeho dresu tak působí i řada mladých talentovaných hokejistů právě z Liberce. Benátečtí také disponují poměrně značně širokým kádrem, ve kterém převládají mladší hokejisté. Hokejisté z Benátek nad Jizerou se dlouhodobě po celou sezónu pohybují ve středu prvoligové tabulky. Kolo před koncem základní části soutěže stále bojují o postup do elitní osmičky. Na aktuálně osmý Hradec Králové ztrácejí pouhý bod a tak o kompletním složení týmů pro vyřazovací boje musí rozhodnout až poslední 52. kolo v pondělí 18. února 2013. „Proti Jihlavě jsme dnes hráli velmi dobře do obrany. Vstřelili jsme dvě branky a zápas jsme dovedli ke zdárnému konci. Jihlava určitě byla těžkým soupeřem. V posledním kole chceme ještě určitě bodovat a bojovat o play-off.“, uvedl po minulém zápase asistent trenéra Benátek Antonín Nečas. Odhodlání hokejistů Benátek bojovat až do posledního okamžiku o postup do nejlepší osmičky je tedy více než zřejmé. Třebíčští naopak mají již své jisté, čtvrtá příčka jim nemůže uniknout. Jejich motivací bude soupeře, se kterým mají horší bilanci vzájemných zápasů, na domácím ledě porazit a udělat tak důstojnou tečku za velmi vydařenou základní částí. Branku Benátek ve většině odehraných zápasů hájil Tomáš Vošvrda. Mezi beky svou produktivitou vyčnívají především Jan Jaroměřský a Petr Kolmann. Mezi útočníky jsou nejproduktivnější zkušení Lukáš Král, Josef Skořepa a Tomáš Klimt. Třebíčští hokejisté mají před čtvrtým vzájemným zápasem sezóny s Benátkami zatím horší bilanci a mají tak poslední příležitost si ji vylepšit, pokud se jim ovšem podaří v zápase zvítězit.

Třebíč má jistotu, chce ale doma před play - off vyhrát

Benátky jsou jedny z těch týmů, se kterými má Horácká Slavia Třebíč horší bilanci vzájemných zápasů. První vzájemný zápas mezi Benátkami a Horáckou Slavií Třebíč byl odehrán ve 13. kole. Na ledě Benátek byli úspěšnějším týmem domácí, kteří zvítězili 2:0. Třebíčští v zápase především doplatili na řadu neproměněných šancí a dali tak vyniknout gólmanovi soupeře Tomáši Vošvrdovi. Odveta v Třebíči přinesla vyrovnaný boj. Po úvodní třetině a dvou vstřelených brankách na obou stranách v dalším průběhu padlo ještě po jedné brance opět shodně na obou stranách. Rozhodlo se tak nakonec až v prodloužení a úspěšnějším mužstvem byly i tentokrát Benátky. Třebíčští hokejisté až napotřetí našli recept na houževnatého soupeře. Na jeho ledě došlo k třetímu měření sil sezóny. Zápas byl dlouho výsledkově vyrovnaný, nerozhodlo se ani v prodloužení. A tak až po nájezdech mohli slavit borci Horácké Slavia Třebíč, kteří tak poprvé v tomto ročníku zdolali Benátky a to v poměru 3:2.

Jisté je, že v týmu Horácké Slavie bude chybět kapitán David Dolníček, jehož služeb se rozhodla pro nedělní utkání využít extraligová Kometa Brno pro utkání ve Vítkovicích. Pro pondělní utkání s Benátkami tedy dostane Dolníček volno.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Benátek nad Jizerou:

Benátky – Jihlava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0), branky: Skořepa, Jech.

Kadaň – Benátky 2:3 (0:1, 0:2, 2:0), branky: 2 Klimt, Mikšovský.

Benátky – Hr. Králové 2:5 (1:1, 0:1, 1:3), branky: Vlach, Mrkvička.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v sezóně:

Benátky – Třebíč 2:0 (1:0, 1:0, 0:0), branky: Jánošík, Skalický.

Třebíč – Benátky 3:4 (SN) (2:2, 0:1, 1:0 – 0:1), branky: Šlahař, Čuřík, Dolníček – Maďar, Plodek, Mikšovský, Jaroměřský.

Benátky – Třebíč 2:3 (SN) (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0 – 0:1), branky: Plodek, Klimt – 2 Němec, Káňa.

Kanadské bodování hokejistů Benátek nad Jizerou:

Lukáš Král 48Z – 5G+29A

Josef Skořepa 51Z – 19G+15A

Tomáš Klimt 49Z – 15G+15A.

Hokejisté Benátek nad Jizerou nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Blažíček - Mrkvička, Kolmann, Jaroměřský, Pabiška, Vála, Říha, Niko - Vařecha, Skořepa, Klimt, Jonák, Bortňák, Špaček, Maďar, Král, Kopic, Skalický, Jech, Liška.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Čiliak - Malena, Rangl, Bilčík, Zdráhal, Čejka, Sláma, Dlapa - Káňa, Dolníček, Vondráček - Čech, Ostřížek, Čuřík - Křivohlávek, Kaut, Fořt - Kadela, Moučka, Přibyl - Paták.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Benátky nad Jizerou začíná v pondělí 18. února 2013 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020