Menu +

V přípravě dorostu je šestadvacet hráčů, mají za sebou šestý týden tréninků na suchu

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Stejně jako muži a junioři, i extraligový dorost Horácké Slavie se poctivě připravuje na novou sezónu. Pod vedením realizačního týmu, jenž v minulém ročníku dovedl dorostence k záchraně soutěže, polykají hráči již šestý týden tréninkové dávky. Při tréninku na hřišti na Benešově ulici jsme s mužstvem zastihli trenéry Romana Mejzlíka a Karla Vejmelku. Roman Mejzlík k probíhající přípravě sdělil následující fakta včetně rozpisu přípravných zápasů.

Fotografie z tréninku najdete TADY.

Sdílejte článek
 
Kolik hráčů máte v přípravě a jak příprava dorostenců probíhá?

V přípravě máme dvacet šest hráčů. Z toho jsou čtyři brankáři, osm obránců, a čtrnáct útočníků. Přípravu jsme začali dvacátého dubna, takže máme za sebou už téměř šest týdnů. Tento týden jsme pojali trošku herně, protože předchozí část byla dost náročná a únava na hráčích byla znát. Máme před sebou druhou část letní přípravy, ve které se zaměříme na rozvoj rychlosti a dynamiky. Přípravu před prázdninami zakončíme ve čtvrtek 29.6. Datum výstupních testů máme z hokejového svazu určeno a bude to 26, nebo 27 června, podle toho jak počasí dovolí.

S průběhem přípravy jste spokojeni?

Trénujeme pět dní v týdnu sedm tréninkových jednotek. Z toho dvakrát se scházíme ráno před začátkem školní výuky, aby kluci nezameškali další hodiny ve škole. Poměrně dost jich museli vynechat v sezóně a není to pro ně vždycky jednoduché. Zatím jsme bez větších zranění, takže s průběhem přípravy jsme spokojeni. V přípravě máme i dva mimotřebíčské hráče. Jednáme ještě o posílení mužstva do sezóny. Pan Šindel je v kontaktu s některými hráči, ale chceme, aby to byly opravdové posily, které mužstvu budou prospěšné. Někteří mladší kluci, kteří s námi trénují si k extralize přičichli už loni, ale bohužel jsme byli v ohrožení sestupem a proto jsme je museli vrátit zpět do devítky. V nové sezóně ale určitě dostanou znovu šanci. Budou o rok starší, zkušenější a silnější, takže uvidíme jak se jim bude dařit.

Trénujete hlavně tady na Benešově ulici, nebo využíváte i jiná sportoviště?

Kromě tohoto hřiště na Benešce využíváme tělocvičnu Obchodní akademie, Zimní stadion a jako regeneraci pak používáme plavecký areál Laguna na Hájku, kam chodíme každou středu. Trošku čáru přes rozpočet nám udělal fakt, že na bývalém dukovanském hřišti se buduje tartanová dráha, protože v minulých letech jsme jej hodně využívali. Je tam kvalitní trávník, na kterém se dají dělat různé cviky. Včera jsme měli naplánován trénink v Přibyslavicích kam jsme měli jet na kole, ale bohužel pršelo, takže jsme trénovali na zimáku. Ale to k letní přípravě patří.

Znáte už soupeře pro přípravná utkání?

Ano, čeká nás devět přípravných utkání. Utkáme se postupně s Českými Budějovicemi, Olomoucí, Havlíčkovým Brodem, Jihlavou a Zlínem. První přípravný zápas odehrajeme prvního srpna, poslední pak druhého září.


Rozpis přípravných zápasů extraligových dorostenců Horácké Slavie:

1. 8. České Budějovice – Třebíč

4. 8. Třebíč – České Budějovice

8. 8. Třebíč – Olomouc

11.8. Třebíč – Jihlava

15. 8. Olomouc – Třebíč

22. 8. Havlíčkův Brod – Třebíč

29. 8. Třebíč – Havlíčkův Brod

31. 8. Jihlava – Třebíč

2. 9. Zlín – Třebíč

Podobné články

Mládežnický hokej

Mládežnický a žákovský hokej tohoto víkendu

před 3 dny
Mládežnický hokej

Shrnutí víkendu z pohledu mládeže a dětí HST

30.01.2023
Mládežnický hokej

Třebíčský hokej měl zastoupení na Olympiádě dětí a mládeže

26.01.2023