Menu +

V sobotu čeká Bílé hvězdy zápas o všechno. Přijedou Litoměřice

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – V sobotu čeká třebíčské hokejisty poslední domácí utkání základní části. A půjde o velmi důležité utkání. Soupeřem Bílých hvězd totiž bude Stadion Litoměřice, přímý konkurent v boji o play-off. Zápas SK Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice odstartuje v sobotu 13. 2. 2016 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL Aréně v 17:30. K utkání bude připraven tradiční on-line přenos.
Sdílejte článek
 

Krátký pohled do historie klubu

První zmínka o litoměřickém hokeji pochází z roku 1949, kdy byl založen oddíl Radobýl Litoměřice. O něco později byl založen i armádní klub VTJ Litoměřice, předchůdce dnešního Stadionu Litoměřice.

V 60. letech se týmu podařilo postoupit do československé nejvyšší soutěže, ve které však vydržel pouhé dva ročníky. V následujících letech se klub zaměřil převážně na výchovu mládeže a šlo mu to parádně. Z hráčů, kteří začínali právě v Litoměřicích, můžeme jmenovat například vítěze Stanley Cupu z roku 2001 Martina Škoulu, reprezentanta Milana Hniličku, Petra Přikryla či například třebíčským divákům známého Jakuba Bartoně.

V sezóně 2009/2010 se povedlo Litoměřicím postoupit do první ligy, kterou hrají do dnes. Dva roky po postupu pak navázali spolupráci s týmem pražské Sparty. Ta však před letošním ročníkem skončila.

HC Stadion Litoměřice

Litoměřice se aktuálně nacházejí na 10. místě tabulky WSM ligy, což je poslední místo zaručující předkolo play-off. Na tým Bílých hvězd mají náskok dvou bodů.

Co se týče individuálních statistik hráčů Stadionu, v nich dominují především nejproduktivnější útočníci Jaroslav Kalla (11+29) a Zdeněk Doležal (17+19). Doplňuje je pak Lukáš Nedvídek (15+12) a obránce Aleš Pavlas (4+12).

Litoměřice v lize obdrželi celkem 170 branek, což je v tomto ohledu řadí mezi 4 nejhorší celky soutěže. Ve 40 zápasech nastoupil v bráně Jaroslav Pavelka (91,19%) lépe se však nevedlo ani Tomáši Králi (86,21), který do zápasu naskočil sedmkrát.

Předzápasové informace

Litoměřice v minulém zápase přerušili sérii tří prohraných zápasů, když na svém ledě skolily Kadaň 3:2 po samostatných nájezdech.

Také Třebíč, zdá se, chytla druhý dech a po vyhraném derby nad Duklou Jihlava porazila i Havířov. Tyto dvě výhry pomohly snížit ztrátu na 10. příčku na pouhé dva body a tak stále, dvě kola před koncem základní části, žije naděje na předkolo play-off!

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

HC Stadion Litoměřice: Svoboda (Pavelka) – Plášil, Toman, Piegl, Pavlas, Šulc, Jebavý, Bažant, Mikliš – Horna, Kalla, Švagrovský – Vantuch, Nedvídek, Kopta – Přeučil, Doležal, Beránek – Berger, Racek, Valášek

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Podlipnik, Niko, Čejka, Schejbal, Štindl – Erat, Dolníček, Kristl – Kusko, Raška, Psota – Wasserbauer, Zohorna, Přibyl – Čech, Juráň, Pokorný

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020