V sobotu doma s Ústím, úvodní buly už v 15:30!

Pozvánky na zápas
V sobotu čeká třebíčské hokejisty další prvoligové utkání, družina trenérů Barvíře a Dolníčka se tentokrát představí na domácím ledě proti Ústí nad Labem. Zápas budete moci sledovat tradičně na Hokejce, k dispozici budou rovněž Onlajny. Začínáme už v 15:30 hodin!

SK Horácká Slavia Třebíč

Horáci mají za sebou venkovní dvouzápasový trip, během kterého se představili na ledě Havířova a Benátek nad Jizerou. S jeho výsledkem mohou být svěřenci trenérů Barvíře a Dolníčka spokojeni, neboť si ze soubojů proti tabulkovým sousedům připsali cenných pět bodů. Třebaže první dvě třetiny v Benátkách nad Jizerou měly ze strany Třebíče k ideálu daleko, tým se nepoložil a během třetí periody dokázal srovnat skóre na 3:3. Dovršení parádního obratu si pak vzal v prodloužení na starost Martin Šťovíček. „Zápas bych rozdělil na dvě fáze. První dvě třetiny jsme vůbec nehráli to, co jsme si řekli, hlavou jsme nebyli vůbec v zápase. Naštěstí ve třetí třetině jsme předvedli parádní obrat a dotáhli to v prodloužení,“ popisuje střelec vítězného gólu. V podobném duchu pokračuje rovněž asistent trenéra David Dolníček, který zároveň poukazuje na fakt, že před třetí dvacetiminutovkou došlo v třebíčské sestavě k nemalým přesunům. Ty zabraly. „Před třetí třetinou jsme zatřásli se sestavou a zkusili hru vabank. Vyšlo nám to, protože tuto třetinu jsme odehráli perfektně. Myslím si, že jsme mohli vyhrát i za tři body. Poté, co jsme ale předváděli po dvě třetiny, jsme šťastní i za ty dva.“ Skvělý výkon opět předvedl Ladislav Bittner, nejlepší střelec Chance ligy vstřelil další dva góly a opět tak ukázal, jak dobrou formu nejen on sám, ale celé jeho útočné trio má. Do zápasu tentokrát nezasáhl obránce Lukáš Zukal, potažmo útočník Šimon Kratochvil. Na jejich místě se objevili Petr Vodička s Matějem Kořenkem.

Poslední zápas Třebíče: HC Benátky nad Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 pr.

HC Slovan Ústí nad Labem

Severočeši prožívají turbulentní období, vždyť ještě během léta nebylo vůbec jasné, zda do Chance ligy nastoupí. Tehdejší klubové vedení mělo předjednáno vstup nového investora, který by Slovanu výrazně pomohl, jenže takhle spolupráce nakonec neklapla. To mělo za následek odchod klubové garnitury a nejistotu. Po týdnech zdlouhavých jednání se místní hokejové organizace chopil olympijský vítěz z Nagana Jan Čaloun, který složil velmi mladý tým, což jde samozřejmě ruku v ruce s finančními možnostmi Severočechů. Věkový průměr Slovanu je momentálně pouhých čtyřiadvacet let, přičemž roli mentora zastává čtyřicetiletý veterán Michal Trávníček, který ještě loni působil v extraligovém Litvínově.

Dalšími ostřílenými borci jsou v kádru trenéra Macha útočníci Daniel Vrdlovec a Anatolij Protasenja či obránci Jiří Drtina s extřebíčským Vladimírem Brožem. Pak je tu ještě občasná brankářská výpomoc z Mladé Boleslavi v podobě Marka Schwarze, ale tím výčet zkušeností mezi lvy končí. Mohlo by se zdát, že takový kádr na Chance ligu nestačí, avšak mladíci se po pomalejším rozjezdu vzepřeli papírovým prognózám. Z posledních pěti utkání vyhrálo Ústí nad Labem hned třikrát, díky čemuž se začíná stále hlasitěji ucházet o místo v elitní dvanáctce, které zaručuje vstupenku do jarního play off. Z individuálního hlediska stojí za zmínku výkony Karla Klikorky, mladičký bek, který se letos účastnil juniorského mistrovství světa odehrál v dresu Slovanu sice jen sedm zápasů, během nich si však připsal solidních pět kanadských bodů. Čerstvou informací ohledně ústeckého kádru je odchod jednadvacetiletého útočníka Jana Tlačila mladšího, ten loni exceloval v dresu druholigové Příbrami, ale o patro výš se neprosadil.

Poslední zápas Ústí nad Labem: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava 2:3 sn.