Menu +

V sobotu opět na hokej! Přijedou ambiciózní České Budějovice, jež jsou na druhém místě

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rámci 11. kola CHANCE ligy zavítá na třebíčský zimní stadion tým z Jihočeského kraje – České Budějovice, které se momentálně nachází na 2. místě. V předposledním zápase Motor prohrál na ledě Havířova 4:2, porážku napravil na domácím ledě, když Ústí nad Labem porazil 4:2. Třebíčským se stále nedaří bodovat na venkovních kluzištích, kde čtyři zápasy po sobě nedovezli ani bod. Ovšem doma to je něco jiného, protože slávisté vyhráli všechny tyto zápasy, sice pokaždé o gól, ale na to se již historie ptát nebude. Navíc v posledních zápasech proti Českým Budějovicím to vždy byly skvělé zápasy a hlavně se Třebíči v nich dařilo a velice často obrala o body favorita z Jihočeského kraje. Zápas začíná v sobotu od 17:30.
Sdílejte článek
 

ČEZ Motor České Budějovice

Klub, který byl založen ve stejném roce jako v Horácká Slavia Třebíč, tedy v roce 1928, byl ještě před pár lety pravidelným účastníkem extraligy. Jenže v roce 2013 se společnost Mountfield rozhodla, že přesune klub do Hradce Králové. Skupina okolo bývalých hráčů (např. Radek Bělohlav, Roman Turek, Petr Sailer) naštěstí klub zachránila a ten tak začal působit ve druhé nejvyšší soutěži u nás. V následující sezóně sice skončil tým Budějovic až na 11. místě, ovšem v dalších ročnících si vedl o dost lépe a začal nakukovat po návratu do nejvyšší soutěže.

Do letošního ročníku vstoupil Motor vysokou výhrou proti Benátkám 5:1. Jenže ihned ve druhém kole přišla až nečekaná vysoká porážka na ledě Jihlavy, když Dukla jednoznačně vyhrála 7:0! Jihočechy debakl ale spíše do dalších zápasů nakopnul a od zápasu se Slavii, kdy vyhráli jasně 5:0, následovala série vyhraných zápasů za sebou. Ta čítala hned pět zápasů, které Motor všechny vyhrál v základní hrací době. Poté letos skvěle hrající Havířov je vrátil nohama na zem, protože překvapivě zvítězil nad Budějovicemi 4:2 na svém ledě. Ve středu Motor alespoň porazil doma Ústí, a tak se nachází na druhém místě.

Statistiky obou týmů:

CHANCE liga, 11. kolo
Třebíč – České Budějovice

10. místo
umístění v tabulce
2. místo
20:27 - 12. bodů
skóre a body
30:19 - 21. bodů
Adam Raška 7b (4+3)
nejproduktivnější hráč
Bradley Cody 10b (4+6)
Adam Raška - 4 branky
nejlepší střelec
Miloslav Čermák - 5 branek
Adam Raška - 3 nahrávky
nejlepší nahrávač
Bradley Cody - 6 nahrávek
Karel Nedbal 3b (0+3)
nejproduktivnější obránce
Žiga Pavlín 9b (3+6)
Karel Vejmelka - 4 záp. (95,15%)
Lukáš Dostál - 3 záp. (89,13%)
Pavel Jekel - 2 záp. (70,83%)
úspěšnost brankářů
Jan Strmeň - 6 záp. (89,76%)
Petr Kváča - 4 záp. (95,95%)
18,92% - 9. nejlepší
úspěšnost v přesilovce
13,73% - 12. nejlepší
86,84% - 4. nejlepší
úspěšnost v oslabení
89,58% - 2. nejlepší
124 minut
tresty celkem
130 minut

Sestavy obou týmů v minulém zápase:

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Bilčík, R. Čermák, Vl. Brož, Nedbal, V. Čejka, D. Mikyska, Furch – Süss, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Tadeáš Král, Mlynář, Paták – Havlát, Škvrně, M. Novák.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – Čermák, Gilbert, Z. Doležal – Beránek, Dančišin, P. Novák – M. Novák, Bradley, Heřman – Šimánek, R. Přikryl, Babka.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020