Menu +

V sobotu souboj sousedů v tabulce, Třebíč zabojuje o body v Havířově

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rámci 21. kola čeká bílé hvězdy dlouhá cesta do Havířova, který je na tom v tabulce o místo lépe se ziskem 31 bodů. Azetu začátek ligy nevyšel, ale kolem 12. kola se výrazně zvedl, dokázal vyhrát pět zápasů za sebou a body naskakovaly. Poté sice nestačil na Prostějov a překvapivě i na Kadaň, ale v posledních dvou zápasech Slezané opět vyhráli. Naposled ve Vsetíně (0:3). Třebíč zatím stále ukazuje, že na týmy z horních pater umí, ale to příliš neplatí proti týmům ze spodní poloviny tabulky. V Litoměřicích Třebíčští prohráli (3:4), ovšem doma v té době s pátou Slavii Praha vyhráli zaslouženě 2:0. Jak dopadne bitva sousedů? Zápas začíná v 17:30.
Sdílejte článek
 

AZ Residomo Havířov

Pro Havířov to je letos pátá sezóna za sebou ve druhé nejvyšší soutěži, klub sice v minulosti kolem roku 2000 hrál dokonce i extraligu, když v roce 1999 převzal licenci od Opavy, ale v nejvyšší soutěži se mu příliš nedařilo. Nejlepší umístění dosáhli Havířovští v ročníku 2001/2002, kdy skončili jedenáctí. O rok později se ale Slezanům ročník vůbec nepovedl, protože v baráži nestačil na Kladno a vrátil se zpět do druhé nejvyšší soutěže, kde působil tedy od roku 2003 po rok 2010, kdy klub zasáhla finanční krize a musel kvůli tomu odstoupit ze soutěže.

V roce 2010 ovšem skupina lidí kolem Martina Potočného, Jaroslava Mrowiece a Jana Peterka začala připravovat vznik nového klubu, a to úspěšně. Tým nastoupil do třetí nejvyšší soutěže pod názvem AZ Havířov. Získal sponzory a především mnoho svých fanoušků, kteří Azetu pomohli k postupu v ročníku 2012/2013 do první ligy a Havířovští si zatím vedou na výbornou. Pokaždé se jim povedlo postoupit do čtvrtfinále play-off. Za zmínku určitě stojí, že se Havířov utkal před třemi lety s Třebíči ve čtvrtfinále a prohrál jej 0:4 na zápasy. Minulý ročník vypadl ve čtvrtfinále 1:4 s Jihlavou.

Před letošní sezónou Havířov změnil generálního sponzora, po kterém si upravil i jméno klubu na AZ Residomo Havířov.

Statistiky obou týmů

Statistiky

Sestavy obou soupeřů z minulého kola

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – L. Vágner, Nedbal, Půža, Furch, Čejka, Hort – Erat, Dolníček, Vodný – T. Havránek, Jan Wasserbauer, Horký – R. Zohorna, Kusko, Kristl – Paták, Tadeáš Král, Gajarský.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Dudek, Krisl, Chroboček, Postnikov, R. Havel, Drtil – Fronk, Rác, Sikora – Holec, Matai, Jergl – Gřeš, Pořízek, Baláž – Macuh, Cihlář, Kanko.

Program 21. kola: 17:00 ČEZ Motor České Budějovice – VHK ROBE Vsetín
17:00 HC Stadion Litoměřice – HC Energie Karlovy Vary
17:00 SK Trhači Kadaň – HC Benátky nad Jizerou
17:00 LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek
17:00 HC ZUBR Přerov – Rytíři Kladno
17:30 AZ RESIDOMO Havířov – SK Horácká Slavia Třebíč
17:30 HC Slavia Praha – HC Slovan Ústí nad Labem

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024