V sobotu zajíždí Třebíčští na led třetího Kladna, překvapíme favorita?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rámci 43. kola se střetne Kladno doma s třebíčskými hokejisty. Rytíři začali poslední čtvrtinu skvěle, ze tří zápasů všechny vyhráli. Minulou sobotu je doma potrápili Frýdečtí, ale nakonec Kladno získalo dva body za výhru v prodloužení. V posledním zápase nedali Kladenští žádnou šanci Vsetínu a na jejich ledě vyhráli 6:1. Červenobílým skončila minulý zápas dlouhá série bez porážky na svém ledě, ta trvala skvělých dvanáct zápasů, Karlovy Vary si odvezly tedy všechny body za vítězství 2:0. Jednalo se o druhou porážku za sebou, což se naposledy stalo na konci října. Tým z Vysočiny měl tedy v poslední době skvělou formu. S Kladnem doma Třebíčští vyhráli v obou zápasech, dokonce oba po prodloužení. Na ledě Kladna se ale radovali Rytíři 2:1. Sobotní zápas tedy může být zajímavý a Bílé hvězdy klidně mohou zaskočit favorita. Zápas začíná již v 16:00.

UTKÁNÍ KLADNO – TŘEBÍČ MŮŽETE SLEDOVAT ZDE

Rytíři Kladno

Do ročníku 2011/2012 vstoupil kladenský hokejový klub s novým logem a názvem Rytíři Kladno. Jeho většinovým vlastníkem se stal Jaromír Jágr, který v nelehké chvíli ve spolupráci se Statutárním městem Kladnem převzal žezlo po svém otci. Prvním sezona Rytířů skončila vybojovaným předkolem play off, druhá v době výluky NHL nabídla skvělou podívanou a památné hokejové zážitky. Kladenský klub dokázal do svých služeb povolat nejvíce hráčů z NHL a poskládal kompletní zámořskou formaci ze svých odchovanců v čele s Jaromírem Jágrem. O to tvrdší byl bohužel pád z extraligy do druhé nejvyšší soutěže, který přišel v sezoně 2013-14.

O to tvrdší byl bohužel pád z extraligy do druhé nejvyšší soutěže, který přišel v sezoně 2013-14. A ani do této doby se Kladnu nepovedlo o návrat. Rok po sestupu Rytíři vypadli ve čtvrtfinále s Duklou, rozhodl až 7. zápas. O rok později Kladno vyhrálo základní část se 104 body a ve čtvrtfinále vyzvalo Ústí nad Labem. Série ale senzačně dopadla lépe pro Ústecké 4:2 na zápasy. Minulý ročník skončili Kladenští v základní části třetí, ve čtvrtfinále sice nedopustili další překvapení a s Ústím vyhráli jasně 4:0 na zápasy. Ale v semifinále nestačili na Jihlavu, opět rozhodl až 7. zápas a pro Rytíře skončila sezóna. Dukla se naopak radovala z postupu do extraligy, když zvládla i baráž.

Letos Kladno je na třetím místě a na první Budějovice ztrácí již devět bodů, ale důležité bude, jak se připraví na play-off, kde jde o všechno.