V souboji sousedů v tabulce hostí Horácká Slavia Třebíč hokejisty Litoměřic

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčské Bílé hvězdy hostí na domácím ledě v pondělí 1. prosince 2014 další tým patřící aktuálně mezi nejlepší čtyři mužstva tabulky. Soupeřem jim budou hokejisté týmu HC Stadion Litoměřice. Třebíčští v minulých dvou domácích zápasech neuspěli, a tak budou mít zvýšenou motivaci tentokrát svého soupeře přehrát. Svého příštího soka navíc v základní části již dokázali dvakrát porazit. V minulém kole Horácká Slavia Třebíč hrála na ledě Prostějova, kde prohrála 0:2. Litoměřice v minulém kole hráli doma s Jihlavou a zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. V nich se dařilo více domácím Kališníkům a po vítězství 4:3 brali dva body. Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice začíná v pondělí 1. prosince 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

HC Stadion Litoměřice je již tradičním a zkušeným prvoligovým klubem. Tedy také pravidelným soupeřem Horácké Slavie Třebíč v naší druhé nejvyšší hokejové soutěži. Litoměřičtí hrají v tomto ročníku svoji pátou sezónou v první hokejové lize. Až do minulého ročníku ale čekali na postup mezi nejlepší osmičku a účast ve vyřazovací části soutěže. Ve čtvrtfinále však řádně potrápili nyní již extraligovou Olomouc v sérii hrané na šest zápasů. Litoměřický klub se také může pochlubit hezkou řádkou slavných odchovanců. Mezi nimi jsou taková jména jako Milan Hnilička, Radek Hamr, Martin Škoula nebo Milan Toman. Litoměřice hrají své domácí zápasy v Kalich aréně.

Kališníci určitě patří k nejpříjemnějším překvapením dosavadního průběhu základní části. Usadili se totiž mezi čtyřmi nejlepšími mužstvy v tabulce a svými výkony potvrzují, že se mohou stát černým koněm soutěže a řádně potrápit i favority. Tým táhnou svými výbornými výkony především zkušení forvardi Vítězslav Bílek a Jaroslav Kalla. Velmi dobře ale hrají i mladí hráči jako Jiří Rys nebo Martin Procházka. Mezi beky podávají spolehlivé výkony Jakub Šulc, Radek Míka nebo Lukáš Špelda. V brance se nejčastěji objevuje Tomáš Král. Připravený je ale i zkušený Petr Přikryl. Horácká Slavia v obou dosud odehraných vzájemných utkáních dokázala Litoměřice porazit. O to těžší bude tuto bilanci potvrdit i ve třetím vzájemném měření sil. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce můžeme očekávat kvalitní a zajímavý duel atraktivní i pro oko náročného diváka. Třebíčští hokejisté v minulých kolech dvakrát za sebou doma prohráli a nepochybně udělají vše pro to, aby své fanoušky potěšili nejen dobrým výkonem, ale i výsledkem a dalším potřebným bodovým ziskem.

Třebíčským hokejistům se v posledních zápasech výsledkově nedaří. Stále je trápí především špatná koncovka. Bílé hvězdy mají aktuálně na kontě pět porážek a tuto nepříznivou bilanci chtějí samozřejmě rychle ukončit. Nejlépe již v příštím zápase. Porazit i potřetí v sezóně tým Litoměřic však nebude jednoduchý úkol. Zvláště když Kališníci zatím podávají velmi stabilní výkony a daří se jim vozit body i z ledu soupeřů. Každopádně v Třebíči uvidí fanoušci zajímavý souboj čtvrtého a třetího týmu aktuální tabulky. Oba týmy od sebe dělí jediný bod. Týmy na druhém a osmém místě tabulky dělí jen osm bodů. V tak vyrovnané tabulce se každý bodový zisk a každý ztráta rychle projeví. Třebíčští se v případě vítězství nad Litoměřicemi mohou opět dostat na třetí příčku tabulky. To je jistě pro všechny hráče velmi silná motivace.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Litoměřic:

Litoměřice - Jihlava 4:3 (SN) (1:2, 1:1, 1:0 – 0:0 – 1:0), branky: 2 Doležal, Švagrovský, Kalla.

Chomutov – Litoměřice 6:1 (3:0, 2:0, 1:1), branka: Dvořáček.

Prostějov - Litoměřice 3:8 (0:2, 2:2, 1:4), branky: 4 Bílek, 2 Šulc, 2 Procházka.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v sezóně:

Třebíč – Litoměřice 3:2 (PP) (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0), branky: Bartoň, Dolníček, Pekr – 2 Rys.

Hosté z Litoměřic začali v Třebíči aktivně a důrazně již od prvních minut zápasu a v první třetině byli o něco lepším týmem. Horácká Slavia si sice dokázala vypracovat dobré šance, ale selhala v koncovce. To hosté byli produktivnější, když v 8. minutě šli do vedení. Úspěšným střelcem byl Jiří Rys. A byl to stejný hráč, který hned na počátku druhé třetiny přidal druhou trefu. S domácími to v té chvíli nevypadalo vůbec dobře. Nutně potřebovali vstřelit kontaktní branku a dostat se zpět do zápasu. V 31. minutě se to podařilo a Jakub Bartoň snížil. Těsně před koncem druhé části pak David Dolníček v přesilovce po hezké akci vyrovnal. V poslední dvacetiminutovce domácí hokejisté hru ovládli, měli šance, tlačili se do útoku, ale vstřelit klíčovou třetí branku se jim nepodařilo. Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm rozhodl o dvou bodech pro Horáckou Slavii Matěj Pekr.

Litoměřice - Třebíč 0:2 (0:2, 0:0, 0:0), branky: Ostřížek, Bartoň.

Odveta na ledě Litoměřic měla zcela jiný průběh než první měření sil obou soupeřů. Málokdo tušil, že o výsledku zápasu rozhodne již úvodní třetina. Třebíčští se v ní střelecky prosadili dvakrát a vypracovali si tak velmi důležitý náskok. Byli to potom domácí hokejisté, kteří museli dotahovat. Litoměřicím nepomohlo ani množství přesilovek ke vstřelení gólu, jelikož hosté poctivě bránili a kolektivním výkonem šli celý zápas za vítězstvím. Ani druhá, ani třetí třetina už nepřinesla žádnou změnu ve skóre. Třebíčští se tak mohli radovat ze zisku tří bodů z lede velmi silného soupeře.

Kanadské bodování hokejistů Litoměřic:

Jaroslav Kalla - 29Z – 5G+36A

Vítězslav Bílek - 29Z – 24G+11A

Jiří Rys - 17Z – 7G+13A

Hokejisté Litoměřic nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Král (Přikryl) – Šulc, Krstev, Míka, Hrbas, Špelda, D. Bílek, Plášil, Kolář – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, T. Doležal – Volek, Černoch, Dvořáček – Schwamberger, Z. Doležal.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Falter – Bilčík, Bartoň, Jaroš, Přibyl, Peroutka, Šaur – Beneš, Wasserbauer, Dolníček, Erat, Křivohlávek, Holec, Pekr, Čech, Raška, Čuřík, Kadela, Juráň, Paták.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice začíná v pondělí 1. prosince 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.