V úterý Třebíč míří na Hanou – soupeřem bude HC Olomouc

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Tři přípravná utkání již odehráli hokejisté Horácké Slavie. Po vítězství v Brně 6:1, prohře s extraligovým Libercem 2:6 a prohře s Hradcem Králové 0:2, je čeká čtvrtý přípravný duel. Tentokrát zajíždí Horácká Slavia na Hanou, kde se střetne v týmem HC OLOMOUC. Olomoučtí zatím v přípravě odehráli dvě utkání. Zápas na olomouckém zimním stadionu začíná v úterý 9. srpna v 18 hodin.

Obě přípravná utkání, která úterní soupeř třebíčských hokejistů zatím odehrál nepoznala vítěze.

V prvním z nich hostili Hanáci ruský superligový Chimik Voskresensk, v jehož sestavě se objevili také čeští hráči Dušan Salfický, Jan Hejda a Aleš Píša. Chimik vedený českým trenérem Milošem Říhou v Olomouci od sedmnácté minuty prohrával brankou Filipa Smejkala, po asistenci Ministrově. Na vyrovnání rusové čekali až do 47. minuty. To se za záda olomouckého Tihláře trefil Bernikov, po přihrávkách Archipova a Antipina, a tak tento zápas skončil výsledkem 1:1.

Druhým soupeřem, který přijel na olomoucký led byl Havířov Panthers. Také tento zápas skončil nerozhodným výsledkem. Diváci však viděli osm branek, když na ukazateli skóre svítil na konci utkání stav 4:4.
Olomouc rychle vedla o dva góly, když za dvacet šest vteřin na přelomu třetí a čtvrté minuty první třetiny dvakrát skórovali Najdek a Ministr. Na dva jedna snižoval ve dvaadvacáté minutě havířovský Sedlák po příhře Semanově. Olomoucká odpověď byla blesková. Neuběhlo ani půl minuty, když síťku za zády Tihlářovými rozvlnil kotouč po spolupráci dvojice Malkus a Karný, který na branku přihrával. Třígólovou pětiminutovku uzavřel znovu havířovský Sedlák, když v minutě dvacáté páté snižoval v přesilové hře na 3:2. Na další branku diváci čekali až do minuty čtyřicáté sedmé. Olomouc poslal do opět dvoubrankového vedení Milan Ministr po asistenci Martina Bouze. Panteři se ale nevzdali a výsledkem jejich snahy bylo další snížení na 4:3 z hole Jiřího Zdeňka. Vyrovnání přišlo devatenáct vteřin před koncem zápasu. Postaral se o ně mladý Filip Seman, který si v tomto utkání připsal dvě asistence a jednu branku.

Sestava Olomouce v utkání s Chimikem Voskresensk: Tihlář - Vlček, Kříž, Šafařík, Protivný, Paška, Světlík, Bartoň, Faltýnek - Malkus, Najdek, Hradecký - Rak, Ministr, Smejkal - Vávra, Karný, Šimo - Slaninák, Hebar, Žajgla

Sestava Olomouce v utkání s Havířovem:Tihlář (30.Adamec) - Hruška, Kříž, Šafařík, Vlček, Protivný, Světlík, Paška, Bartoň - Slaninák, Najdek, Saj - Bouz, Ministr, Hradecký - Malkus, Karný, Smejkal - Krayzel, Čuřík, Vávra

Trenérem Olomouce je bývalý dlouholetý extraligový hráč Aleš Tomášek.

Tým z Hané před novou sezónou posílili dva obránci. Z Ústí nad Labem přišel zkušený Ondřej Kříž a ze Sparty Praha mladý Tomáš Protivný. Do útoku přišel z Popradu mladý slovenský útočník Josef Slaninák. V brance se bude v sezóně nejspíše znovu objevovat z Třince hostující Štefan Žigárdy. Tak jako v jiných prvoligových týmech, i v Olomouci stále není soupiska uzavřená a vedení klubu by chtělo tým ještě posílit některým z hráčů, jež se nevejdou do sestavy extraligových týmů.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!