Menu +

V zápase dvou úspěšných týmů z minulého kola hostí Horácká Slavia Třebíč nováčka z Prostějova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčské Bílé hvězdy hostí svého dalšího soupeře na domácím ledě ve středu 22. října 2014. Bude jím nováček soutěže, tým LHK Jestřábi Prostějov. Hanáci zatím v soutěži co do získaných bodů spíše paběrkují. Jestřábi v minulém kole doma hostili Jihlavu, dokázali přerušit sérii neúspěchů a zvítězit 5:3. Horácká Slavia Třebíč se představila na ledě Českých Budějovic. Náročný souboj se zkušeným soupeřem pro sebe rozhodly Bílé hvězdy a po výsledku 3:4 putovaly všechny body do Třebíče. Utkání Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov začíná ve středu 22. října 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Hokejisté LHK Jestřábi Prostějov jsou nováčkem tohoto ročníku první hokejové ligy. Po úspěšné jarní baráži si mužstvo z Hané zaslouženě vybojovalo postup do naší druhé nejvyšší hokejové soutěže. V ní chce samozřejmě hrát důstojnou roli a vyhnout se bezprostředním záchranářským starostem. Hanáci sice aktuálně zaujímají pozici u dna tabulky, přesto by bylo chybou, je předčasně odepisovat. Vždyť například na domácím ledě dokázali přehrát silný tým Kladna a v minulém kole i ambiciózní Jihlavu. Jestřábi by však potřebovali více takových výsledků. A především pak pravidelně bodovat a stabilizovat výkony. To se jim zatím nedaří a také proto jim patří předposlední příčka tabulky.

Prostějovští začali novou sezónu spíše rozpačitě. Hned na úvod si totiž připsali tři porážky v řadě. V dalších utkáních ale již začali sbírat body a zdálo se, že jsou na dobré cestě do klidného středu tabulky. Následovala však série sedmi porážek. Vedení klubu tedy vcelku logicky sáhlo ke změnám v hráčském kádru. Jestřábí letku museli opustit Lubomír Vosátko, Aleš Knesl, Frank Kučera a Martin Belay. Tyto změny ještě nemusí být konečné. Trenéři Jestřábů Tomáš Sršeň a Petr Zachar mají k dispozici kádr s věkovým průměrem 24 let. Branku Jestřábů v dosud odehraných zápasech této sezóny hájila dvojice Juraj Šimboch a Ondřej Kocián. Mezi beky si co do produktivity nejlépe vedou David Roupec a Karol Korím. V útoku Jestřábi spoléhají na výkony zkušených Lukáše Duby a Michala Černého. Ze známějších jmen najdeme mezi forvardy Zdeňka Kubicu, Lukáše Luňáka nebo také i v Třebíči dobře známého Vladimíra Stejskala. Prostějov sice zatím zůstává především výsledky za očekáváním, přesto nelze tento tým podcenit. Kvalitou hráčského kádru má nepochybně na lepší umístění, než je současná až předposlední příčka v tabulce. Možná se Jestřábi odrazí k lepším výsledkům po minulém kole, kdy doma otočili pro ně nepříznivý vývoj zápasu s Jihlavou. Především díky třem vstřeleným brankám v poslední třetině si připsali důležité tři body za vítězství 5:3. Hanáci tak vůbec poprvé v sezóně získali na domácím ledě v mistrovském zápase tři body. „Určitě je to povzbuzení, ale musíme si uvědomit, že Jihlava hrála dost kvalitní hokej. Podržel nás gólman, což je základ. Kluci se nezlomili, do třetí třetiny vlétli tak jak si to představujeme. Hledali jsme odražené puky, chodili jsme do branky to se nám povedlo a vyhrálo se,“ uvedl bezprostředně po utkání hlavní trenér Prostějova Tomáš Sršeň.

Horácká Slavia Třebíč a Prostějov se v rámci první hokejové ligy utkávaly naposled v sezóně 2007/2008. Za Prostějov tehdy hráli hráči jako Martin Kotásek, Pavel Kumstát, Zdeněk Pavelek, Martin Piecha nebo Lukáš Vomela. Hanáci potom působili několik sezón ve druhé lize. V loňské sezóně vedení klubu vyhlásilo jako cíl postup do vyšší soutěže. V Prostějově měli kromě potřebného zázemí a finančního zajištění i velmi solidní divácké návštěvy na domácích zápasech. Přesto se cesta za postupem neobešla bez dílčích obtíží. Jestřábi ale nakonec zvládli i náročnou baráž a mohli se tak po zásluze radovat z postupu. Nyní musí napnout všechny své síly k tomu, aby jejich prvoligová příslušnost nebyla jen jednoroční epizodou.

Vzájemný zápas obou týmů odehraný v této sezóně:

Prostějov – Třebíč 2:4 (0:1, 2:2,0:1), branky: 2 Kajaba – 2 Burian, Čuřík, Bartoň.

Poslední odehrané zápasy hokejistů týmu LHK Prostějov:

Prostějov – Jihlava 5:3 (1:1, 1:2, 3:0), branky: Korím, Roupec, Meidl, Kajaba, Jedlička.

Litoměřice – Prostějov 5:2 (1:0, 3:2, 1:0), branky: Kovařík, Kubica.

Prostějov - Chomutov 0:3 (0:2, 0:0, 0:1), branky: Bojer, Divíšek, Smolka.

Kanadské bodování týmu LHK Prostějov:

David Roupec - 14Z – 3G+6A

Marek Indra - 13Z – 2G+6A

Michal Černý - 14Z – 2G+3A

Hokejisté týmu LHK Jestřábi Prostějov nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Šimboch – Kolibár, Jedlička, Skřivánek, Korím, Malý, Roupec – Luňák, Černý Kubica, Poulíček, Stejskal, Sršeň, Kovařík, Meidl, Coufal, Kajaba, Indra, Duba.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Falter – Malena, Zdráhal, König, Bartoň, Šaur, Přibyl – Erat, Ostřížek, Havel – Zuzin, Holec, Pekr – Wasserbauer, Křivohlávek, Čuřík – Čech, Raška, Králík.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov začíná ve středu 22. října 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – středa 22. října 2014 – 16. kolo:

Třebíč – Prostějov, Chomutov – Most, Kadaň – Benátky, Jihlava – Litoměřice, Ústí – Kladno, Šumperk – Havířov, Havl. Brod – České Budějovice.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020