Menu +

VIDEO + INFO: Hokejisté znají rozpis 1. ligy, příprava na nový ročník je v plném proudu

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie již znají rozpis mistrovských utkání pro nový ročník 2018 – 2019, který byl s konečnou platností určen ve čtvrtek 7. června. Hráči v té době právě pracovali v Libušině údolí na dynamické síle a nutno doplnit, že pro některé z nich byl trénink náročný a doslova až na hraně fyzického vyčerpání. “Suchá část přípravy skončí 29. června tenisem, hráči dostanou na dovolenou individuální tréninkové plány,“ říkal ve videorozhovoru hlavní trenér mužů Martin Sobotka.
Sdílejte článek
 

 • ROZPIS MISTROVSKÝCH ZÁPASŮ HORÁCKÉ SLAVIE TŘEBÍČ ZDE


 • Seznam hráčů, kteří se připravují s HST
 • Jedná se o seznam hráčů v přípravě. Někteří již mají podepsané smlouvy, další hráči o ně v průběhu přípravy bojují.

  Brankáři: Pavel Jekel, Dominik Sovoboda
  Obránci: Václav Čejka, Lukáš Hort, Vladimír Brož, Michal Furch, Vlastimil Bilčík, Daniel Kabelka, Aleš Trnka, Štěpán Kučera, Tomáš Jurnečka, Roman Jeřábek
  Útočníci: Radim Ferda, Tadeáš Král, Silvester Kusko, Ondřej Malec, Matěj Novák, Lukáš Paták, Michal Vodný, Radim Nejedlý, Lukáš Nedvídek, Adam Raška, Robert Havlát, Jakub Čejka, Lukáš Frydrych, Jakub Matula, Petr Krejčí


 • První liga bude znovu nesestupová, hrát ji bude patnáct týmů
 • Informace o tom, v jakém formátu se bude hrát první liga, poskytl naší redakci sportovní manažer Horácké Slavie Třebíč Radek Novák.

  Nový ročník první ligy mužů v ledním hokeji dozná hned několika změn. Stále platí, že první liga bude nesestupovou soutěží. Nově ovšem bude mít lichý počet účastníků, což znamená, že v každém kole bude mít jeden z týmů volno. Nováčkem, vlastně staronovým týmem v soutěži bude Poruba, která dokázala postoupit ze druhé ligy. Po roční anabázi v extralize se do druhé nejvyšší soutěže mužů vrací také jihlavská Dukla, takže fanoušci Horácké Slavie se opět mohou těšit na oblíbená a hojně navštěvovaná derby.

  První liga bude mít šedesát kol základní části s tím, že každý z účastníků odehraje padesát šest zápasů. V sezóně 2018 – 2019 bude první liga opět uzavřenou, tedy nesestupovou soutěží. To znamená, že v příštím ročníku 2019 – 2020 bude mít šestnáct družstev. Rozhodnuto bylo také o tom, že ani letos se nebude hrát předkolo play-off. To znamená, že do vyřazovacích bojů postoupí jen osmička nejlepších. Zbytku prvoligistů skončí po základní části sezóna.

  Směrem nahoru, tedy do baráže o extraligu zůstává první liga stále otevřenou soutěží. O postup mezi elitu se bude hrát takzvaná velká baráž, což znamená, že o dvě postupová místa se poperou dva nejhorší týmy z extraligy a dva nejlepší týmy z ligy první.

  Velmi viditelnou novinkou v pravidlech bude úprava brankoviště na kanadské rozměry. To by mělo zatraktivnit souboje právě v předbrankovém prostoru.

  Statistiky

  Instruktážní video ke změně rozměrů brankoviště

  Podobné články

  Aktuální zprávy

  Bílé hvězdy hlásí další posilu. Na hostování přichází štírek Tomáš Havránek

  16.05.2019
  Aktuální zprávy

  Martin Šťovíček dnes oficiálně podepsal smlouvu

  13.05.2019
  Aktuální zprávy

  Nový systém Chance ligy pro sezonu 2019-2020

  09.05.2019