Menu +

VIDEO: Hokej pro mě byla odmalička jasná volba. Děkuji všem fanouškům!

Rozhovory
T ř e b í č - Když se v Třebíči řekne David Dolníček, každý si vybaví kapitána hokejové Horácké Slavie. Pardon - dlouholetého kapitána... Vybaví si hokejového bouřliváka, hráče, který má velmi šikovné ruce a to správné hokejové myšlení. David Dolníček už ale najisto svoji hokejovou kariéru ukončil, jeho dres zůstane na věšáku, už nikdy v něm nevstoupí do mistrovského zápasu. Jenže s bruslemi je to trošku jiná písnička. Na těch totiž bude trénovat kluky ve třetí a čtvrté třídě a předávat jim své bohaté hráčské zkušenosti.
Sdílejte článek
 

David Dolníček je odchovancem Horácké Slavie, vojenská léta strávil v Jindřichově Hradci a Liberci. Do pětadvaceti let působil v Třebíči, ale pak se skoro na dva roky vytratil do 2. hokejové ligy (pozn. red.: do Pelhřimova a Velké Bíteše). Už to skoro vypadalo, že s profesionálním hokejem pomalu skončí, ale v roce 2006 slavil triumfální návrat do mateřského klubu a od té doby patřil k nejlepším hráčům Horácké Slavie (pozn. red.: s výjimkou ročníku 2008/09, který strávil v Jihlavě).

Jeho životní sezónu byl ročník 2011/12, kdy se stal kapitánem mužstva. V 50 startech si připsal 17 branek a na 23 dalších se podílel, od 37. kola bodoval ve 12 zápasech a zaznamenal v nich 17 bodů. Jako správný kapitán navíc poslal svůj tým za vteřinu dvanáct do play-off, když rozhodl ve třetí sérii samostatných nájezdů v zápase 52. kola s Ústím nad Labem. Pro středního útočníka hrajícího nejčastěji s číslem 10 to byla navíc jubilejní stá branka v dresu Horácké Slavie. Lídrem klubové produktivity byl už také v sezóně 2006/07.

Nejproduktivnějším hráčem Horácké Slavie byl také v následující sezóně 2012/13, kdy si připsal včetně play-off 47 kanadských bodů (16G + 31A), což je jeho dosavadní maximum.

Ve svých čtyřiatřiceti letech se útočník a kapitán Horácké Slavie dočkal premiérového startu v české nejvyšší soutěži v utkání 49. kola Vítkovice – Kometa (5:3) v sezóně 2012/13. Vstup do extraligy okořenil třebíčský forvard brankou, na kterou mu přihrával Roman Erat, s nímž hrával už v mládežnických kategoriích Třebíče.

Oba dva se znovu potkali v barvách Horácké Slavie v sezóně 2014/15, kdy se Roman Erat vrátil do mateřského klubu. Od té doby nastupovali pravidelně v jednom útoku, stejně jako tomu bylo kdysi.

Od již zmíněné sezóny 2011/12 vykonával David Dolníček funkci kapitána mužstva, čímž se stal suverénně nejdéle sloužícím kapitánem v jednadvacetileté prvoligové historii Horácké Slavie (pozn. red.: celkově tedy sedm sezón).

V utkání 43. kola WSM Ligy sezóny 2016/17 proti Benátkám nad Jizerou zaznamenal David Dolníček jubilejní sedmistý start v 1. hokejové lize, celkově odehrál ve druhé nejvyšší soutěži nakonec 763 zápasů (pozn. red.: z toho 693 jich odehrál za Třebíč).

Za Horáckou Slavii si připsal dlouholetý kapitán mužstva v součtu 182 prvoligových branek a 257 asistencí, celkově získal tedy 439 kanadských bodů v dresu Bílých hvězd (pozn. red.: v 1. lize celkově 460 kanadských bodů).

Hráčskou kariéru ukončil po sezóně 2017/18.

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Podobné články

Rozhovory

David Dolníček hodnotí dosavadní průběh sezony

29.12.2020
Rozhovory

Hraje ve vánočních ponožkách. Hezké, že? směje se Matěj Psota. Kdo mu leze do zelí?

21.12.2020
Rozhovory

V Ústí jsem nebyl tři čtvrtě roku, tak ty brány musel někdo vyčistit, směje se střelec Krliš

02.12.2020