Menu +

VIDEO: Hokej pro mě byla odmalička jasná volba. Děkuji všem fanouškům!

Rozhovory
T ř e b í č - Když se v Třebíči řekne David Dolníček, každý si vybaví kapitána hokejové Horácké Slavie. Pardon - dlouholetého kapitána... Vybaví si hokejového bouřliváka, hráče, který má velmi šikovné ruce a to správné hokejové myšlení. David Dolníček už ale najisto svoji hokejovou kariéru ukončil, jeho dres zůstane na věšáku, už nikdy v něm nevstoupí do mistrovského zápasu. Jenže s bruslemi je to trošku jiná písnička. Na těch totiž bude trénovat kluky ve třetí a čtvrté třídě a předávat jim své bohaté hráčské zkušenosti.
Sdílejte článek
 

David Dolníček je odchovancem Horácké Slavie, vojenská léta strávil v Jindřichově Hradci a Liberci. Do pětadvaceti let působil v Třebíči, ale pak se skoro na dva roky vytratil do 2. hokejové ligy (pozn. red.: do Pelhřimova a Velké Bíteše). Už to skoro vypadalo, že s profesionálním hokejem pomalu skončí, ale v roce 2006 slavil triumfální návrat do mateřského klubu a od té doby patřil k nejlepším hráčům Horácké Slavie (pozn. red.: s výjimkou ročníku 2008/09, který strávil v Jihlavě).

Jeho životní sezónu byl ročník 2011/12, kdy se stal kapitánem mužstva. V 50 startech si připsal 17 branek a na 23 dalších se podílel, od 37. kola bodoval ve 12 zápasech a zaznamenal v nich 17 bodů. Jako správný kapitán navíc poslal svůj tým za vteřinu dvanáct do play-off, když rozhodl ve třetí sérii samostatných nájezdů v zápase 52. kola s Ústím nad Labem. Pro středního útočníka hrajícího nejčastěji s číslem 10 to byla navíc jubilejní stá branka v dresu Horácké Slavie. Lídrem klubové produktivity byl už také v sezóně 2006/07.

Nejproduktivnějším hráčem Horácké Slavie byl také v následující sezóně 2012/13, kdy si připsal včetně play-off 47 kanadských bodů (16G + 31A), což je jeho dosavadní maximum.

Ve svých čtyřiatřiceti letech se útočník a kapitán Horácké Slavie dočkal premiérového startu v české nejvyšší soutěži v utkání 49. kola Vítkovice – Kometa (5:3) v sezóně 2012/13. Vstup do extraligy okořenil třebíčský forvard brankou, na kterou mu přihrával Roman Erat, s nímž hrával už v mládežnických kategoriích Třebíče.

Oba dva se znovu potkali v barvách Horácké Slavie v sezóně 2014/15, kdy se Roman Erat vrátil do mateřského klubu. Od té doby nastupovali pravidelně v jednom útoku, stejně jako tomu bylo kdysi.

Od již zmíněné sezóny 2011/12 vykonával David Dolníček funkci kapitána mužstva, čímž se stal suverénně nejdéle sloužícím kapitánem v jednadvacetileté prvoligové historii Horácké Slavie (pozn. red.: celkově tedy sedm sezón).

V utkání 43. kola WSM Ligy sezóny 2016/17 proti Benátkám nad Jizerou zaznamenal David Dolníček jubilejní sedmistý start v 1. hokejové lize, celkově odehrál ve druhé nejvyšší soutěži nakonec 763 zápasů (pozn. red.: z toho 693 jich odehrál za Třebíč).

Za Horáckou Slavii si připsal dlouholetý kapitán mužstva v součtu 182 prvoligových branek a 257 asistencí, celkově získal tedy 439 kanadských bodů v dresu Bílých hvězd (pozn. red.: v 1. lize celkově 460 kanadských bodů).

Hráčskou kariéru ukončil po sezóně 2017/18.

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Podobné články

Rozhovory

Kapitán? Je to pro mě čest a výzva, říká Lukáš Nedvídek

13.09.2020
Rozhovory

Pro úspěch uděláme společně maximum, velí před novou sezonou Jaroslav Barvíř

11.09.2020
Rozhovory

Marek Laš o konci kariéry: Další sezonu s léky proti bolesti už jsem přidat nechtěl

23.08.2020
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
HC Benátky nad Jizerou