Menu +

Ve středu jedou do Třebíče Benátky nad Jizerou. Potvrdí Třebíčští dobrou domácí formu?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Chance liga opět nabrala rychlý spád a po pondělním kole se další, již 39. kolo, odehraje ve středu 19.12. od 17:30. Na led Zimního stadionu Města Třebíče - KHNP ARENY přijede celek HC Benátky nad Jizerou. Středočeši dokáží sehrát dobrý výsledek doma, venku se trápí, čehož bude chtít využít Horácká Slavia a zapomenout tak na ztracený, slibně rozjetý pondělní zápas na ledě Vsetína. Pro třebíčské barvy hrají i statistiky ve vzájemných zápasech této sezony. Jestli se naplní papírové předpoklady, nebo uvidíme drama, zjistíme již tuto středu. Přijďte podpořit Horáckou Slavii Třebíč!
Sdílejte článek
 
HC Benátky nad Jizerou farmářský klub libereckých Bílých Tygrů je momentálně na 13. příčce tabulky Chance ligy. Středočeši mají za sebou dva povedené domácí zápasy. Dvě kola zpět senzačně porazili benátečtí hokejisté Kladno 3:1 a v pondělním 36. kole roznesli trápící se Ústí nad Labem 6:1.

Možná se nabízí otázka, proč je celek pod vedením Jiřího Kudrny až třináctý? Je za tím až hrůzostrašná bilance zápasů na hřištích soupeře. Vždyť do Benátek dovezli hokejisté z venkovních tripů pouhých osm bodů. Což je právě s Ústím nad Labem nejnižší počet v celé soutěži.

Při pohledu do hráčských statistik zjistíme, že v brankovišti se nejčastěji střídá dvojice Matěj Žajdlík s matadorem Markem Schwarzem. Ani jeden z nich se ale nemůže pochlubit nějakými oslnivými čísly. Průměr inkasovaných branek mají oba nad tři na zápas a úspěšnost zásahů pod 90%.

Z obránců nejvíce bodů nasbíral Patrik Maier (5+7), Petr Kolmann (3+7) a třebíčskému publiku velmi dobře známý Ján Niko (1+8), jenž v dresu Horácké Slavie působil.

Mezi forwardy sbírá nejvíce bodů Marek Zachar (10+8), Daniel Špaček (5+11) a Josef Mikyska (7+7).

Sestava HC Benátky nad Jizerou z posledního ligového kola

Schwarz – Kolmann, Kunst, Žůrek, Havlín, Maier, Poizl, Klodner – Ordoš, Chrtek, Průžek – Wiencek, Najman, D. Špaček – Rychlovský, Psota, Čech – Burda, Šafařovský, Cikhart.


Horácká Slavia musí rozdýchat ztrátu bodů ze Vsetína. Ačkoliv Horácká Slavia jela na led favorita, po úvodní části vedla o tři branky. Závěrečná třetina se ale nesla ve znamení vyloučených hráčů a Vsetínu se nakonec povedlo utkání otočit na 4:3.

Třebíč musí rychle zapomenout a utkání proti Benátkám je dobrou příležitostí. Vždyť Horácké Slavii se doma daří a navíc Benátky v letošní sezoně dvakrát porazila. Jednou doma těsně 1:0 a podruhé 3:4 po nájezdech. Družina trenéra Sobotky bude chtít i bez hráčů, kteří odjeli na MSJ do Kanady (Dostál, Mikyska) navázat na domácí výhru proti Litoměřicím a Porubě.

Sestava Horácké Slavie z posledního ligového utkání

Jekel – Vl. Brož, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Furch, Bilčík – Vodný, Raška, P. Kratochvíl – Kusko, Nedvídek, Süss – M. Novák, Mlynář, Ferda – Malec, Tadeáš Král, Paták.

Středa 19.12. od 17:30 Zimní stadion města Třebíče KHNP aréna.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020