Menu +

Ve středu opět na hokej! K dalšímu důležitému střetnutí přijede Sokolov

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Už tuto středu nás čeká další mimořádně důležitý zápas. Vyzveme Sokolov, který už sice nemůže postoupit do play off, ale i tak se Baník řadí k velmi nepříjemným protivníkům. Budeme proto potřebovat každé hlasivky, které nám pomohou překonat tuto překážku. Začínáme tuhle středu od 17:30 hodin v KHNP ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Sokolov už nemá šanci na postup do play off

Západočeši neprožívají snadnou nováčkovskou sezonu. Ostatně každý křest ohněm je těžký, právě o tom se letos Baník přesvědčuje měrou vrchovatou. Svěřencům Karla Mlejnka patří v aktuálním pořadí poslední příčka, když nasbírali 27 bodů. Jejich nejbližším soupeřem je Kadaň, která disponuje vůči Sokolovu poměrně pohodlným náskokem devíti bodíků. Poslední tři měření sil se Sokolovu vůbec nepodařily. Západočeská družina inkasovala během nich dohromady 17 branek, přičemž sama se dokázala prosadit jen čtyřikrát. Sokolov nejdříve nestačil na Jihlavu, která jej vyprovodila přídělem 5:0, nad jeho síly byl také Prostějov, ten si připsal vítězství 6:2 a v posledním měření sil připravil souboru Karla Mlejnka další nálož Frýdek-Místek. Rysi doma triumfovali vysoko 7:2. Proti Třebíči tak budou mít sokolovští co napravovat.

Aktuální umístění v tabulce:

SK HS Třebíč 12. místo (67 bodů)

HC Baník Sokolov: 16. místo (27 bodů)

Nejproduktivnějším Baníkovcem je Jaromír Kverka

Sokolov se letos notně spoléhá na spolupráci s extraligovými Karlovými Vary. Také proto se v jeho kádru objevuje celá řada mladých Energetiků. Ukázku tohoto faktu naleznete už mezi tyčemi. Naprostá většina maskovaných mužů, která letos sokolovské brankoviště okusila, je totiž spjata právě s Karlovými Vary. Nejvíc toho prozatím odchytal Jan Bednář. Talentovaný mladík naskočil do šestnácti duelů. Jedenáctkrát stál coby strážce sokolovské svatyně Jakub Kašpar. K dalším brankářům, jenž letos hájili západočeskou branku patří třebas ještě Ondřej Kuchař, Radek Haas nebo David Fečo. Zadní řady mají svého nejproduktivnějšího borce v Patriku Kadeřávkovi (0+11), obstojně si vede rovněž Petr Vodička (1+7), popřípadě bijec a velký milovník Formule 1 Petr Přindiš (0+6). Útočným šikům Sokolova vévodí Jaromír Kverka mladší (17+23), následuje jej Tomáš Vracovský (15+18), který si kromě štace v Sokolově občas odskočí také do extraligové Plzně. Opomenout nesmíme ani někdejší velký talent českého hokeje Matěje Zadražila (13+16 či Martina Osmíka (12+16)

Brankářská jednička: Jan Bednář (16 zápasů)

Nejproduktivnější hráč: Jaromír Kverka (17+23)

Nejproduktivnější obránce: Patrik Kadeřávek (0+11)

Nejlepší střelec: Jaromír Kverka (17 branek)

Nejlepší nahrávač: Jaromír Kverka (23 asistencí)

Zápas se Sokolovem okoření vzpomínka na Vladimíra Bouzka

Třebíčský hokejový klub se i letos účastní akce Legenda pomáhá. V jejím rámci navlékly bílé hvězdy už během předešlého utkání speciální dresy s podobiznou legendárního Vladimíra Bouzka. Ke stejnému kroku dojde také ku příležitosti domácího souboje se Sokolovem. Během přestávkového programu bude navíc k vidění speciální video s dobovými záběry a fotografiemi, které se nám podařilo vytvořit. Přítomen bude rovněž syn Vladimíra Bouzka, ten vhodí před samotným utkáním čestné buly. „Děkuji Horácké Slavii za to, že vybrala mého otce jako legendu HST - z dlouhé historie klubu a z celé plejády skvělých odchovanců. Moje vyjádření k této akci je veskrze pozitivní, jsem rád, že se můj táta dočká další z mnoha poct (člen hokejové Síně slávy IIHF, člen hokejové Síně slávy České republiky, čestný občan Třebíče a Brna a tak dále)," říká pan Bouzek mladší.

Třebíč vyplenila Ústí nad Labem, Sokolov prohrál s Frýdkem-Místkem

V rámci minulého kola zajížděli Horáci do Ústí nad Labem a svého soupeře se jim podařilo po dobrém výkonu zdolat 4:2. Dvěma přesnými brankovými zářezy se zaskvěl novic v třebíčském dresu Daniel Krenželok. Zbylé dvě trefy obstarali Ladislav Bittner s Martinem Šťovíčkem.

HC Slovan Ústí nad Labem – SK HS Třebíč 2:4

Branky a nahrávky: 16. Krliš (Svoboda, Jelínek), 36. Filip (Vl. Brož, Kordule) – 5. Bittner (Furch, P. Kratochvíl), 23. Krenželok (Václavek), 27. Šťovíček (Szathmáry, Nedvídek), 37. D. Krenželok (Nedvídek). Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 430. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Trenér Jaroslav Barvíř po zápase v Ústí nad Labem: „Pro nás to bylo dnes strašně těžké utkání, protože Slovan hraje dobře ve středním pásmu a je to těžké se přes to prokousat fyzicky. Mají také výborné brejky, které umí využívat, takže jsme museli být celých šedesát minut organizovaní. Jsme strašně rádi za tři body, myslím si, že jsme byli lepším týmem, ale to vítězství se nerodilo vůbec lehce. Je to další krůček k tomu, abychom zvládli to desáté místo.

HC Frýdek – Místek – HC Baník Sokolov 7:2

3. Hrachovský (Martynek, Kaukič), 6. Novotný (Tomi, Kafka), 13. Kofroň (Kafka, Tomi), 17. Stuchlík (Przybyla), 25. Tomi (M. Adámek), 40. Kafka (Klimša, Bartko), 47. Martynek (Novotný, Hrachovský) – 23. Pařízek, 35. Houška (Houdek, Vrána).

Trenér Sokolova Karel Mlejnek po zápase s Frýdkem – Místkem: „Myslím si, že dnešní utkání rozhodla naše nedisciplinovanost. Dostali jsme dva góly nebo tři góly v oslabení. To byl jeden faktor, druhý faktor byl neproměňování brankových příležitostí. Nastřelili jsme tam snad čtyři tyčky, třikrát jsme netrefili prázdnou branku. Takže to je faktor číslo dvě. Byly tam fáze, kdy byl soupeř dominantní při přechodu hřiště, při držení puku. Tam jsme to taky úplně nezvládli.“

Sestavy z posledního utkání:

SK HS Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, D. Krenželok, Hort – Laš, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, T. Havránek.

HC Baník Sokolov: Bednář (Kašpar) – Přindiš (A), Houdek, P. Michálek, Vodička, Kadeřávek, A. Rulík, Pařízek – Švec, M. Zadražil (A), Urban – Křemen, Kverka, Osmík – T. Rohan (C), Vrána, Houška – Kovařík, Kuběna, Remta.

V minulém vzájemném utkání byla úspěšnější Třebíč

Naposledy byla při vzájemném měření sil mezi Třebíčí a Sokolovem úspěšnější Třebíč. Ta na západě Čech zvítězila 3:1.

Branky a nahrávky: 5. Vracovský (Osmík, Kverka) – 1. Psota (Bittner, V. Čejka), 3. Ferda (Szathmáry, Václavek), 29. Bittner (Psota, Jenáček). Rozhodčí: Valenta, Wagner - Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 576. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Věděli jste, že?...

- V Ústí nad Labem za Třebíč poprvé nastoupil mladý obránce Daniel Krenželok, který se hned uvedl dvěma góly.

- Jan Václavek bodoval ve třech z posledních pěti utkání.

- O půlnoci z 31. ledna na 1. února skončí tuzemské přestupové okno. Od té doby už kluby nebudou moci se svými kádry jakkoli hýbat.

- Nejstaršími hráči na sokolovské soupisce jsou dva hokejisté, kterým je 31 let. Jedná se o Pavla Kuběnu a Tomáše Rohana.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020