Menu +

Ve třetí třetině nastoupil úplně jiný tým, ví Martin Šťovíček

Ohlasy po utkání
V Benátkách nad Jizerou nečekalo Horáky nic jednoduchého, jejich výkon navíc čtyřicet minut rozhodně nebyl ideální. Pak ale družina z Vysočiny zavelela k parádnímu obratu, který v prodloužení dokonal Martin Šťovíček. „Poslední zápasy jsem měl hodně šancí, ale bohužel se mi nedařilo je proměnit. Tak jsem rád, že to teď vyšlo," říká.
Sdílejte článek
 

Martine, jak dnešní zápas hodnotíš?

Zápas bych rozdělil na dvě fáze. První dvě třetiny jsme vůbec nehráli to, co jsme si řekli, hlavou jsme nebyli vůbec v zápase. Naštěstí ve třetí třetině jsme předvedli parádní obrat a dotáhli to v prodloužení.

Čím si vysvětluješ, že první dvě třetiny nebyly ideální?

Těžko říct… Řekl bych, že jsme si mysleli, že to půjde samo. Bez nasazení a bez bruslení, což jsme se přesvědčili, že tak nebude. Jak říkám… Naštěstí nastoupil ve třetí třetině úplně jiný tým a dopadlo to dobře.

Co jste před třetí třetinou změnili?

Změnilo se podle mě hlavně nasazení a přístup, který dvě třetiny z mého pohledu nebyl ideální. Možná nám pomohlo i přeházení formací. Ale hlavně to bylo o našem přístupu, který byl ve třetí třetině úplně odlišný.

V zápase sis připsal gól a asistenci. Je to velká úleva?

Musím říct, že jo. Poslední zápasy jsem měl hodně šancí, ale bohužel se mi nedařilo je proměnit. Tak jsem rád, že to teď vyšlo. Hodně se mi ulevilo.

Zápas jsi rozhodl v prodloužení, bylo ti hned jasné, jaký způsob zakončení zvolíš?

Popravdě nevěděl. Snažil jsem se hlavně ujet obránci, pak jsem zavřel oči a udělal kličku. Naštěstí to vyšlo.

Další dva góly si dnes připsal Ladislav Bittner, co na jeho výkony říkáš?

Co na to říct… Je neskutečný, jakou má momentálně formu. Já jen doufám, že mu to vydrží a bude tím dál přispívat k týmovým bodům.

Sleduješ vaše postavení v tabulce?

Tabulku sleduju, ale je to tak vyrovnané, že v půlce soutěže těžko něco odhadovat. Popereme se o to, abychom skončili co nejvýš, nejlépe v první čtyřce. Každopádně cíl je jakýmkoli způsobem se probojovat do play off, kde se už může stát cokoliv.

Teď vás čeká Ústí nad Labem, jaký je to soupeř?

Bude to těžký zápas. Ostatně tak jako každý. Poslední zápasy hrají dobře, je super, že po dvou zápasech venku budeme hrát zase doma. Cíl je jasný – získat tři body.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Pavel Jekel: Do pondělí musíme pořádně zregenerovat a vyčistit si hlavy

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Ve druhé třetině jsme úplně vypadli ze hry, štve Furcha

03.03.2021
Ohlasy po utkání

Radim Ferda: Byl to hodně těžký zápas, výsledek nás hrozně mrzí

28.02.2021