Víkendové výsledky mládeže a žákovských týmů

Mládežnický hokej
Shrnutí v číslech i komentáři trenérů jednotlivých družstev toho, jak se hrálo v pátek, v sobotu a v neděli. Přečtěte si pravidelný pondělní report.

V pátek se na domácí půdě odehrál jeden jediný hokejový zápas, který bohužel pro naše kluky neměl šťastného konce. Tým dorostu HST se utkal s brněnskými Warriors. Dle slov trenéra Nikoly Marka jsme měli zápas dobře rozehraný, ale k vítězství jsme ho dotáhnout nedokázali. Zápas skončil výsledkem 4:5 po prodloužení.

V sobotu odehrály své zápasy žákovské kategorie a to doma i venku. Naše 9. třída hrála ve Zlíně a vrátila se domů bez bodů. Soupeř měl celý zápas, který skončil 10:1, pod kontrolou. Lépe se dařilo na ledě Techniky a to jak týmu mladších žáků C, který vyhrál 9:3, tak starším žákům A, kteří Techniku porazili 7:0. Trenér těchto družstev Štěpán Hrůza k zápasům řekl: „Až na první třetinu utkání starších žáků, kdy nám chyběl pohyb, jsme měli oba zápasy pod kontrolou a zaslouženě vyhráli.“

Doma o body bojovali mladší žáci B a to s pelhřimovskými, kteří dle slov trenéra Sedláčka, tentokrát zaslouženě vyhráli (5:17). Starší žáci B Pelhřimov naopak suverénně porazili 13:2 a Sedláček tým chválí za pěknou hru a dobrý výkon všech hráčů.

A v neděli už se jenom vyhrávalo…Dorost HST porazil soupeře z Polska 3:2 po nájezdech. „Bylo to další vyrovnané utkání, škoda nevyužitých šancí za stavu 2:1,“ hodnotí hru trenér Marek a dodává, že po třech porážkách jde o velmi důležité vítězství.

Hráči juniorky David Michalčuk a Tadeáš Kuba vsítili každý po dvou brankách.

Juniorka se utkala s Opavou a dokázala to dotáhnout k výsledku 5:1. Její trenér David Dolníček okomentoval zápas takto: „Střelecky jsme se dlouho nemohli prosadit proti organizovanému soupeři s dobrým brankářem, ale ve třetí třetině už nám tam góly spadly.“

Sezona mládeže: Junioři po boji neprorazili, dorost obstál