Menu +

Vrátí Třebíč Dukle porážku?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč sehraje ve čtvrtek 2. září 2010 další přípravné utkání. Od 17.30 hodin bude na domácím ledě hostit svého odvěkého rivala - Duklu Jihlava. Výsledek tohoto zápasu se bude započítávat do tabulky Regionálního poháru. Z utkání bude pro nepřítomné diváky připraven tradiční ON-LINE přenos, který připraví třebíčská redakce.
Sdílejte článek
 

V loňské sezoně skončila Dukla v tabulce až pod Horáckou Slávií, tedy na šesté příčce se ziskem 69 bodů a se skóre 130:124. V tabulce domácích zápasů se v loňské sezoně umístili hráči Dukly na 11. místě. Pro změnu ve venkovních zápasech se umístili na 6. místě. V play-off Jihlava nejprve přešla přes dalšího rivala Havlíčkův Brod, který porazila 3:2 na zápasy. V dalším kole vyřazovacích bojů narazili jihlavští hokejisté na Olomouc, které podlehli rychle 4:1 na zápasy, a sezona pro ně skončila.

V týmu se po skončení sezony odehrálo hned několik změn. Přišli například Aleš Padělek, Michal Jeslínek či Tomáš Pitule. Na zkoušce jsou Jihlavě Martin Hollý z Hodonína, Petr Vošmik, kterého jsme mohli vidět v dresu Sparty v přípravném zápase, kde Třebíč zvítězila 2:0. Dalším hráčem na zkoušce je Miroslav Škumát, který v loňském roce oblékal dres slovenského souseda Martina. Jeden trejd se uskutečnil také na trase Třebíč – Jihlava. Do Jihlavy šel třebíčský odchovanec Tomáš Kaláb, opačným směrem putoval další třebíčský odchovanec David Dolníček, který se stal opět hráčem HS. Jihlavský dres v nadcházející sezoně neoblékne hned několik hráčů. Nejcitelnější bude asi ztráta kanonýrka Ladislava Rytnauera, který zamířil do Havlíčkova Brodu. Stejným směrem putoval Jan Dušátko. Dalšími, kdo již nebude v Jihlavě působit jsou: Marek Chvátal, Martin Krupka, Jan Kašpar, Jan Hrbatý, Milan Takáč, Vratislav Vajner.

Ke změně došlo i v realizačním týmu, kde Romana Mejzlíka, nynějšího trenéra Třebíče, nahradil Petr Vlk, který se do klubu vrátil z Olomouce. Zvláště pro Romana Mejzlíka to bude velmi pikatní souboj, neboť v Dukle několik let působil.

Poslední dva zápasy Dukly – dvě výhry

Dukla odehrála doposud devět přípravných zápasů. Ve třech případech se radovala z vítězství. V jednom zápase remizovala a ze zbylých pěti zápasů odešla poražena. Jihlava v letošní sezoně odehrála jedno přípravné utkání i s Horáckou Slavií. Z tohoto měření sil vyšla vítězně 3:1.

V posledním přípravném zápase rozstříleli svěřenci Petra Vlka ambiciózní Havlíčkův 5:1. S výkonem svého týmu byl spokojený i samotný šéf lavičky. „Tak já myslím, že jsme odehráli kvalitní přípravné utkání, vyhráli jsme 5:1, hráči hráli dobře. Samozřejmě něco hráčům vytýkat budeme, ale určitě to nebude produktivita,” řekl oficiálnímu webu www.hcdukla.cz kouč Petr Vlk.

Sestava Jihlavy v posledním přípravném utkání:Řehoř - Posmyk, Malena, Šidlík, Dobrovolný, Vošmik, Kaláb, Jaroš - Pitule, Man, Bezděk, Polcar, Mareš, Bakus, Hollý, Hodek, Škumát, Čachotský, Krupka, Protasenja, Padělek.


Kádry všech účastníku první ligy, včetně Horácké Slavie doznávají v tomto závěrečném období přípravy posledních změn a jejich konečná podoba se pomalu rýsuje. Třebíči se v posledním období podařilo podepsat smlouvy s Peterem Kocákem a Janem Pohlem. Na zkoušku přišel před zápasem se Spartou Praha David Ostřížek, který oblékal dres Horáků i v minulé sezoně. Posledním, kdo se s největší pravděpodobností představí v třebíčském dresu je Radek Meidl, který se neprosadil do olomouckého dresu.

Záporná bilance

Horácká Slavia odehrála osm přípravných utkání. Ve dvou případech se radovala z vítězství, v jednom případě skončilo utkání v normální hrací době remízou a ve zbylých případech se radoval soupeř.

V prozatím posledním přípravném zápase podlehli Horáci Olomouci 4:2. Třebíčský trenér Roman Mejzlík byl spokojený pouze se třetí třetinou. „V první třetině jsme zaspali, soupeř měl lepší pohyb a byl důraznější. My jsme snad ještě byli v kabině. Kluci měli teď větší volno, tak to byla asi ta příčina. Ve druhé třetině to byla rozháraná hra, ovlivněná hodně vyloučeními. Jsme spokojeni až s výkonem ve třetí třetině, kdy jsme začali domácí občas dostávat pod tlak,“ řekl krátce po zápase třebíčský šéf lavičky.

Třebíčskému trenérovi neunikly ani chyby, kterých se jeho svěřenci dopouštějí a na kterých by rád do začátku soutěže zapracoval. „Naše mužstvo je poskládané z mladých kluků, děláme spoustu chyb. Dostali jsme hloupé góly, nad kterými bychom se měli zamyslet a pracovat dál,“ dodal na závěr kouč Horáků.

Třebíč nastoupila v posledním utkání v této sestavě:Míča - Hrbáček, Bulička, Pohl, R. Kadela, Malinský, Sláma, Sedláček, Musil - Laš, Dolníček, Kocák - Čech, Zahradník, E. Kadela - Okál, Dočekal, Vondráček - Přibyl, Křenek, Bíza.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude v sobotu na domácím ledě usilovat o skalp Rysů

14.01.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se budou chtít v Havířově vrátit na vítěznou vlnu

12.01.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou na domácím ledě proti Slovanu útočit na třetí výhru v řadě

07.01.2022