Menu +

Výhra 3:0 se počítá, oddechl si Petr Zahradník

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - První kolo nadstavbové části první ligy proti sobě postavilo Třebíč a Chrudim. Orlicím se v Třebíči nedaří už od dob, kdy je z lavičky vedl současný televizní komentátor Martin Hosták a nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy na lavičce stál Pavel Rohlík. Domácí hokejisté neponechali nic náhodě a vyhráli přesvědčivě 3:0, i když zápas nebyl tak jednoduchý, jak konečné skóre může napovídat. To potvrdil i Petr Zahradník, autor úvodní trefy zápasu.
Sdílejte článek
 

Urostlý forvard Petr Zahradník byl po utkání pochopitelně spokojen. První zápas po rozdělení soutěže domácí zvládli a evidentně se jim po výhře ulevilo. Bodové rozdíly mezi jednotlivými mužstvy totiž nejsou vůbec velké a každé zaváhání může být v konečném součtu hodně "drahým špásem".

“Druhou část soutěže jsme začali vítězstvím a to je dobře. Navíc s nulou vzadu, podržel nás brankář Pavel Francouz, takže zápas hodnotím kladně. Ale určitě to nebylo nijak jednoduché, i soupeř měl šance a bylo to vyrovnané utkání. Počítá se ale výhra 3:0 a my jsme za ni rádi,“ konstatuje osmadvacetiletý třebíčský odchovanec.

Radost Petra Zahradníka po první brance zápasu

Skupina B je hodně vyrovnaná, všech osm soupeřů bylo před třicátým kolem natěsnáno do jedenácti bodů. To je v tříbodovém systému rozdíl rozhodně smazatelný. I proto bylo tříbodové vítězství pro Třebíč velice důležité.

“Před zápasem jsme to věděli, bylo to hodně našlapané, některé rozdíly byly jen o jeden bod. Víme o tom moc dobře a proto musíme pravidelně sbírat body a hlavně doma. Každý bod může rozhodovat. I proto jsme rádi, že jsme dnes urvali tři body,“ vysvětluje Petr Zahradník.

3:0, řeklo by se jasná výhra, ale utkání tak jednoznačné nebylo. Hlavně ve druhé třetině se Chrudim snažila vstřelit gól a kdyby se jí to povedlo, mohlo mít utkání ještě dramatickou zápletku. O tom, že se Orlice až do konce nevzdávaly, hovoří i fakt, že ve dvaapadesáté minutě za stavu 3:0 sáhli hosté k power-play a díky vyloučení domácího hráče hráli v šesti proti čtyřem. Možná zlomový okamžik zápasu ale domácí ustáli a udrželi čisté konto.

“Bylo to sice 3:0, ale zápas to byl vyrovnaný. Oni také měli šance, mají dobré, zkušené mužstvo,“ uznává autor první branky zápasu.

“Byla to přesilová hra, obránce dostal puk na modrou, dobře a rychle to vystřelil. Gólman neviděl přes našeho clonícího hráče a já už jsem jen dojel k bráně a dorazil do ní puk. Takže pro mě docela jednoduchá situace, ale za gól jsem samozřejmě rád. Pár minut na to zvýšil na 2:0 Martin Čech a to nás hodně uklidnilo a asi i rozhodlo zápas,“ myslí si Petr zahradník, který v zápase s Chrudimí vstřelil svoji třetí branku v sezóně.

Tah trenéra Pavla Rohlíka, který sáhl v polovině třetí třetiny k power – play hodnotí třebíčský forvard jako hodně neobvyklý. Kdyby hosté ale snížili, mohlo být Třebíčským ještě hodně horko.

“Taky jsem něco podobného viděl snad poprvé, že by v téhle době hrál soupeř power – play. Ale měli přesilovku a chtěli ještě zkusit dát gól. Naštěstí jim to tam nepadlo."

Před koncem roku čeká prvoligový peleton ještě jedno utkání. Horácká Slavia zajíždí ve středu na led Litoměřic, se kterými ve dvou dosavadních utkáních neztratila ani bod.

“Určitě musíme hrát dobře ze zadu a hlavně bojovat. My máme ty zápasy takové ubojované, nejsou to nějaké krásné hokeje. Stejně budeme muset hrát i v Litoměřicích. Musíme věřit, že tam nějaké body urveme. Máme super gólmana, který nás vždycky podrží, musíme věřit, že z Litoměřic body odvezeme,“ zakončil pozápasové povídání Petr Zahradník.

Radost Petra Zahradníka po první brance zápasu

Podobné články

Ohlasy po utkání

Matěj Zabloudil: Bylo to náročné utkání pro obě strany, za výsledek jsme rádi

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Zápas jsme si prohráli vlastními chybami, mrzí Douderu. Góly by vyměnil za tři body

17.10.2021
Ohlasy po utkání

Jakub Stehlík: Citím se tady skvěle, super parta a lepí nám to

13.10.2021