Menu +

Výhra je pro nás krásná, říká brankář Filip Šindelář

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Na led Dukly Jihlava, třetího týmu tabulky odjížděli hokejisté Horácké Slavie s odhodláním získat body. A díky výbornému zodpovědnému výkonu, nasazení, skvěle chytajícímu brankáři a dvěma gólům v brance Jihlavy sebrali Dukle všechny tři body. Po dobrém výkonu s Ostravou, který však body nepřinesl dokázali hokejisté Třebíče, že mají na to odehrát nejméně vyrovnaný zápas s každým soupeřem a při troše štěstíčka můžou body získávat i nadále. Další příležitost k tomu budou mít již tuto sobotu, kdy na svém ledě přivítají Chomutov, soupeře, který vždy předvádí atraktivní hokej.
Sdílejte článek
 
TRECHO

Filip Šindelář, jedna z výrazných postav derby s Duklou

V brance Horácké Slavie dostal opět přednost Filip Šindelář. A odvděčil se za ni znovu výborným výkonem. Podržel svoje mužstvo a inkasoval pouze jedinkrát po prudké střele bezprostředně po buly.

“Myslím, že půl zápasu jsme byli lepším mužstvem. Výhra je pro nás samozřejmě krásná:“ stručně zhodnotil spokojený gólman výhru svého týmu, zatímco halou se neslo jeho jméno vyvolávané skupinkou třebíčských fandů.

V padesáté třetí minutě se Dukle povedlo okamžitě po buly vstřelit branku, kterou Jonáš Fiedler snížil na 2:1. Filip Šindelář přiznal, že v té době měl obavy o to aby se soupeř nedostal na koně a do trvalého tlaku. “ Ano to se stává, že když dá soupeř gól, chtěl by hned přidat další, ale my jsme hráli pozorně a zápas jsme nakonec zvládli.“

Situaci po obdržené brance se trenér Horácké Slavie Josef Horešovský snažil sklidnit situaci oddechovým časem. “Trenér nám nic nevyčítal, spíš nás hecoval. Já jsem ale byl trochu stranou, takže přesně nevím co trenér hráčům říkal.“

TRECHO

Leoš Čermák - dva zápasy za Třebíč = dva góly

Druhé a jak to tak vypadá, prozatím poslední utkání v dresu mateřské Horácké Slavie odehrál Leoš Čermák. Svůj výkon korunoval stejně jako v zápase se Sarezou vstřelenou brankou, která se nakonec ukázala jako vítězná. “Určitě mám dnes lepší pocity než po tom prvním zápase. Měl jsem trochu problém s únavou, jelikož po tom prvním zápase jsem musel trénovat v Liberci a dneska taky, k tomu se přičítá dlouhá cesta z Liberce. Dorazil jsem sem vlastně až hodinu a půl před zápasem.“: přiblížil Leoš svůj v posledních dnech opravdu náročný program.

Útočník se zkušenostmi z národního týmu ocenil úroveň derby mezi Duklou Jihlava a Horáckou Slavií takto: “Myslím, že to bylo derby se vším všudy. Výborné nasazení bojovnost, navíc se šťastným koncem pro nás, takže spokojenost.“

Po dlouhé pauze zaviněné zraněním oka odehrál šikovný útočník v tomto týdnu první dva soutěžní zápasy v nichž vstřelil dva góly: Jsem rád, že jsem mohl Třebíči alespoň takhle pomoci, protože kluci hrají výborně. Trochu je trápí produktivita, takže jsem rád, že jsem aspoň nějakým tím gólem pomohl. Další utkání už ale budu hrát v Liberci. V sobotu hrajeme televizní utkání a pak už budu hrát tam.“

Rozhodující gól zápasu popsal Leoš Čermák takto: Bylo to hodně rychlé. Dostal jsem ten puk krásnou žabkou od Jirky Olivy a viděl jsem, že jsem už blízko u gólmana. Zdálo se mi, že on mi tam chtěl sáhnout holí, tak jsem si to dal na dlouhou ruku do bekhendu a vyšlo to parádně. Gólman šel se mnou, tak jsem puk poslal do protipohybu:“

TRECHO

Martin Sobotka před brankou Dukly

Po příjezdu autobusu s hokejisty před třebíčský zimní stadion jsme vyzpovídali ještě další dva hráče, Martina Sobotku a Pavla Pelána.

Martin Sobotka v minulém utkání utrpěl při nárazu na mantinel nepříjemné zranění, po němž zápas s Ostravou nedohrál. Naštěstí se nepotvrdilo podezření na vážnost zranění a Martin tak mohl do dnešního derby s Duklou naskočit. Mám jen pohmožděná žebra. Protože to bylo v oblasti sleziny, měli jsme obavu, aby tam nebylo nějaké poškození. Naštěstí je to v pořádku,“: oddechl si Martin.

Na jeho dnešním výkonu však známky zranění vůbec znát nebyly, navíc si připsal asistenci u první branky svého mužstva. Bylo to v oslabení, vyhozený puk. Obránce se to snažil chytit rukavicí, puk spadl za něj tak jsem pro něj vyjel. Pak si tam Kytka /Lukáš Květoň – pozn. red./ parádně najel, tak už jsem mu to jen nahrál a on puk poslal přes gólmana do víka. Myslím, že ten gól nám pomohl. Dost jsme se po něm uklidnili,:“ velmi přesně popsal gólovou situaci třebíčský útočník.

Martin Sobotka také ocenil hru všech svých spoluhráčů, kteří dnes odvedli opravdu dobrou práci: “Chtěl bych poděkovat všem spoluhráčům, protože dneska jsme podali kolektivní výkon, hráli jsme jako mančaft a jsem za to velmi rád, stejně jako za ty tři body. Doufám, že se nám to podaří potvrdit i v dalším zápase.

TRECHO

Pavel Pelán odvedl na jihlavském ledě pro svůj tým mnoho černé práce

Ocenění z úst Martina Sobotky se dostalo i Leoši Čermákovi: „Takový hráč mužstvu vždycky pomůže. Byla to pro nás velká vzpruha, jen škoda, že tady byl jen na ty dva zápasy. Nedá se nic dělat, teď se s tím budeme muset popasovat i bez něj a hlavně musíme potvrdit ten výsledek v zápase doma.

V sobotu ovšem přijede do Třebíče útočně laděný Chomutov, který nemá větší problémy se střílením branek. Horácká Slavia se stále potýká s nedobrou produktivitou. “My dáváme branky hrozně těžko, nemůžeme čekat, že někomu nastřílíme šest, sedm branek. Musíme vycházet z perfektní defenzivy. Bohužel ani doma nemůžeme hrát moc dopředu, musíme pořád hrát zezadu. Doufáme, že by mohla přijít větší návštěva, diváci nás podpoří a snad to dobře dopadne,:“ přeje si za celý tým útočník s číslem 34 na dresu.

Také Pavel Pelán, neskrýval radost z výhry za tři body: Hlavně jsem rád, že se vyhrálo. Fakt všichni dneska odvedli perfektní práci. Je jen škoda, že se nám nepodařilo vyhrát už minule s Ostravou, protože dneska jsme hráli stejný hokej jako se Sarezou. Mohli jsme místo tří mít bodů šest.

“Věřím, že prolomíme tu střeleckou smůlu a začneme góly konečně dávat. Šancí si vytvoříme dost, jen nám chybí to štěstíčko. Myslím, že když budeme hrát takhle, můžeme porazit každého. Už v Boleslavi jsme podali dobrý výkon, pak s Ostravou taky a teď v Jihlavě taky, takže i s Chomutovem čekám dobrý zápas,:“ pozval diváky na sobotní utkání dělník ledu, Pavel Pelán.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek ve třetí třetině? Bylo to nahoru dolů, říká Lukáš Chalupa.

dnes
Ohlasy po utkání

Ohlasy trenérů a Zdeňka Vedrala po přípravném utkaní Třebíč - Jihlava

06.08.2020
Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020