Výsledky mládeže SK Horácká Slavia Třebíč

T ř e b í č - Osm zápasů měla na programu žákovská mužstva Horácké Slavie. Celkově by se dalo říci, že víkend skončil remízou, Horáci totiž čtyřikrát vyhráli a čtyřikrát odešli poraženi. Divoké výsledky odehrála mužstva čtvrté a páté třídy ve Žďáře. Čtvrťáci 22:1 prohráli, páťáci naopak 15:1 vyhráli. Šestá třída podlehla 5:1 v Prostějově, ale doma pak porazila nebezpečný Šumperk 5:3. Hattrick v tomto zápase zaznamenal Filip Caha. Mužstvem víkendu bychom mohli vyhlásit sedmou třídu. Ta totiž oba své zápasy vyhrála. Dobrou formu sedmáků odnesl Prostějov a také třetí tým tabulky Šumperk, který slávisté přehráli těsně 2:1. Nedařilo se osmé ani deváté třídě, které podlehly v Kotlině Rebelům. Zajímavostí zápasu deváté třídy bylo, že domácí hráli natolik slušně, že neměli jediného vyloučeného hráče.

• 4. Třída

Žďár – Třebíč 22:1

Branky a nahrávky: Dvořák

Sestava: Doležal, Kružík - Svoboda, Dobrovolná - Pokorný, Hedbávný - Kadrnožka, Caha, Lupač - Dvořák, Němec, Pelikán

V sestavě s jedním čtvrťákem! (i když tak hrajeme prakticky celou sezónu) jsme na tým domácích, nabitým všemi hráči z 5.tř, kdy půlka týmu byla o dva roky starší než my a brankář Žďáru (dokonce ročník nar. 97), chytající na jakousi nesmyslnou vyjímku, kterou pravidla ČSLH bohužel dovolují, nemohli stačit. Komu mohl tento zápas posloužit? Snad je trenérům domácích, masírujícím si své ego. Jinak to byla ztráta času pro domácí hráče, pro naše hráče a vyhozené náklady na dopravu pro SK HS Třebíč.

• 5. Třída

Žďár nad Sázavou - Třebíč 1:15

(0:7, 0:4, 1:4)

Branky: Ferda (Ondráček), Březka, Mlynář, Ondráček, Bednář (Erat), Ondráček, Ferda (Mlynář), Ondráček (Ferda), Trnka, Kučera (Ferda), Kučera (Bednář), Ferda (Kučera), Mlynář, Kučera (Erat), Kučera (Ondráček),

Sestava: Šoustall; Trnka-Mlynář, Šarka-Erat, Ferda-Ondráček-Kučera, Slabý-Bednář-Sigmund, Březka

O osudu zápasu již rozhodla první třetina, když kluci vletěli na soupeře a v páté minutě bylo 5:0 a jelikož chtěli hokej hrát až do konce zastavilo se skóre na čísle patnáct. Jedinou tak kaňkou na kráse pro nás výborného zápasu je obdržená branka pět vteřin před koncem.

• 6. Třída

Prostějov – Třebíč 5:1

(2:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Samuel (Paroulek)

SESTAVA: Nováček – Wasserbauer, Kabelka, Dobeš, Šimka, Michálek, Tůma, Caha, Komárek, Paroulek, Samuel, Pokorný, Svoboda, Paliga.

Nedůslednost v obranné fázi, minimální důraz před vlastní brankou a nepříliš přesvědčivý výkon hostů, byl příčinou prohry na prostějovském ledě.

Třebíč – Šumperk 5:3
    (1:0, 2:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 14. Kabelka, 27. Caha (Wasserbauer), 27. Samuel (Šimka), 46. Caha (Tůma, Michálek), 53. Caha( Tůma)

SESTAVA: Nováček – Wasserbauer, Kabelka, Dobeš, Šimka, Michálek, Tůma, Caha, Samuel, Paroulek, Paliga, Svoboda, Pokorný.

Na domácí ledové ploše bylo k vidění celkem kvalitní utkání, v poměrně rychlém tempu, ve kterém Slávisté předčili soupeře kombinací, bojovností a obrovskou chutí zvítězit.

• 7. Třída

Prostějov - Třebíč 3:4

(1:2, 1:1, 1:1)

Branky: 5. Všetečka (trestné střílení), 18. Tůma (Válal), 25. Válal (Kajnar, Tůma), 42. Mejzlík (Veškrna)

Sestava: Vejmelka - Oburka, Hort, Štveráček, Veškrna, J.Dobeš - Bartůněk, Mejzlík, Urban - Tůma, Matov, Všetečka - Kajnar, Válal

První třetina se třebíčským hráčům moc nepovedla, přesto odcházeli do kabin spokojenější hosté. Ve zbytku utkání mladí slávisté zlepšili svůj výkon a v dramatickém závěru po obětavém výkonu uhájili vítězství.

Třebíč - Šumperk 2:1
    (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 10.Oburka, 52. Fortelný (Bartůněk, Mejzlík)

Sestava: Vejmelka - Oburka, Hort, Štveráček, Veškrna, J.Dobeš - Bartůněk, Mejzlík, Urban - Tůma, Matov, Všetečka - Válal, Kajnar, Fortelný

I když hosté nastoupili pouze v 10 hráčích, vytvořili si od počátku utkání převahu. Mladí draci ze Šumperka měli nejenom herní převahu, ale hlavně fyzickou. V první třetině využili domácí menší koncentrace hostujícího brankáře a otevřel skóre utkání. V poslední minutě měli hosté možnost vyrovnat z trestného střílení, ale domácí gólman s přehledem likviduje. Ve druhé části hry měli mladí draci ještě větší převahu, dokonce se jim podařilo vyrovnat, ale ostatní příležitosti likvidoval brankář domácích. Ve třetí části se hra trošku přiostřila, třetí tým tabulky zřejmě nepočítal s takovým odporem domácího celku, ale byli to třebíčští hráči, kteří využili přesilovou hru. V poslední minutě po hrubé chybě domácí obrany měli hosté možnost alespoň vyrovnat, ale třebíčský brankář Vejmelka svůj tým opět podržel a tak si mohli slávisté vychutnat pocit vítězství nad těžkým soupeřem, který byl po většinu utkání lepším týmem.

• 8. Třída

HC Rebel Havlíčkův Brod - SK Horácká Slavia 6 : 3

(3:0, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky: Burián ( Abrahám ), Bednář ( Mašek ), Tvarůžek ( Bednář )

Vyloučení: 4:4

Sestava: Svoboda, Bednář – Neveselý, Pyrochta - Tvarůžek, Moravec - Neveselý - Ondráček, Mašek, Bednář – Juráň, Abrahám, Burián – Fortelný, Sochor, Donutil

To, že hráči z Třebíče na Havlíčkův Brod hrát neumějí se potvrdilo i tentokrát. Jedinou omluvou může být pouze to, že k zápasu nastoupili značně unaveni po třídenním soustředění na běžkách a jediném krátkém tréninku.

• 9. Třída HC Rebel Havlíčkův Brod - SK Horácká Slavia 3 : 2
    (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: Salák ( Outulný ), Roupec

Vyloučení: 0:3

Sestava: Fučík – Robotka, Ošmera – Pálka, Sedlář – Vondráček, Marek, Horký – Roupec, Fusek, Stromecký – Nechvátal, Salák, Outulný

V prvních dvou třetinách zápasu měli hráči Třebíče územní převahu, kterou však nedokázali vyjádřit gólově. Ve třetí třetině, kdy se hra vyrovnala, pomohl domácím hlavní rozhodčí dvěma spornými vyloučeními, která značně ovlivnila konec zápasu, neboť se domácím podařilo vsítit vítěznou branku.