Začátek března našláplý mladým hokejem

Mládežnický hokej
T ř e b í č - V minulém týdnu naše žákovské a mládežnické kategorie odehrály 13 zápasů! Byl to opravdu výživný týden a nutno zmínit, že většina ze zmíněných utkání skončila vítězstvím HST. Pro váš dobrý přehled jsme zápasy jednotlivých kategorií a jejich výsledky uspořádali dle herních dnů a k některým z nich připojili i komentáře trenérů.

STŘEDA 1.3.

Utkání dorostu HST s Technikou Brno s výsledkem 3:2 po prodloužení označil trenér týmu, Nikola Marek, jako nejslabší výkon sezóny, přesto, že byl vítězný. „Takhle se o udržení soutěže nebojuje, za dva body můžeme poděkovat Málkovi v bráně, který nás, za stavu 1:0 pro soupeře, několikrát podržel. Musíme zápas rychle hodit za hlavu a připravit se na poslední víkend základní části.“

ČTVRTEK 2.3.

Mladší žáci D vyhráli v Náměšti nad Oslavou 5:3 a juniorka porazila na domácí půdě Lanškroun 10:1. Podle slov trenéra juniorského týmu, Davida Dolníčka, mužstvo splnilo roli favorita a po výborném výkonu všech hráčů s přehledem zvítězilo.

PÁTEK 3.3.

Domácí utkání dorostu HST se Vsetínem se rozhodlo opět až v prodloužení a to 2:3. Trenér Marek ale každopádně tým chválí za bojovnost.

SOBOTA 4.3.

Jako zápas s nervydrásajícím závěrem, ve kterém nám gól 23 vteřin před koncem zajistil postup do další části soutěže, popsal Dolníček utkání juniorky ve Frýdku Místku. Konečný výsledek 3:4.

Další tři venkovní zápasy hrály naše žákovské kategorie. Starší žáci A ve Zlíně s konečným skóre 4:2 pro soupeře. Starší žáci B ve Žďáru nad Sázavou vyhráli 6:3 a mladší žáci D ve Světlé nad Sázavou neuspěli 2:6.

9. třída mezitím na domácím ledě nestačila na tým z Břeclavi. Podle trenéra Hrůzy byl od druhé třetiny na ledě jen jeden tým a výsledek 2:13 nemá cenu komentovat.

Dorost HST a radost v kabině po vítězném zápasu.

NEDĚLE 5.3.

Mužstvo dorostu HST hrálo v neděli v Brně a porazilo Warriors 5:2. Trenér Marek tentokrát chválí: „V zápase „o všechno“ jsme předvedli velmi dobrý týmový výkon. Musím pochválit všechny hráče za bojovnost a že na konci utkání udrželi nervy a nenechali se od zákeřně hrajícího soupeře vyprovokovat. Teď nás čeká play down."

V Kroměříži se utkaly týmy 9. tříd s výsledkem 5:6 pp. „Nevyužité šance dnes rozhodly, že vezeme jen dva body místo tří,“ shrnul zápas trenér Rosťa Malena.

Zápas mladších žáků C v Jihlavě dopadl výsledkem 12:3.

Druhý zápas juniorů s Frýdkem Místkem tohoto víkendu opět vyhrál náš tým s jasným výsledkem 10:1! Juniorka se už těší na další boje.

Sezona mládeže: Junioři po boji neprorazili, dorost obstál