Menu +

Žádné radikální změny nebyly třeba, mužstvo bylo poskládáno dobře, říká po sezóně trenér juniorů Jiří Ševčík

Mládežnický hokej
T ř e b í č - V posledním zápase sezóny porazili třebíčští junioři Techniku Brno. Po vítězném rituálu a malé oslavě na ledě ve znamení ukončení sezóny jsme si k mikrofónu pozvali ke krátkému rozhovoru jejich trenéra Jiřího Ševčíka, který s spolu s Martinem Sobotkou převzal kormidlo po Richardu Adámkovi a Jiřím Burianovi.
Sdílejte článek
 

Vy jste přebíral mužstvo po nepodařeném zápase se Šumperkem. Jak těžké bylo mužstvo motivovat, aby mohlo dále usilovat o postup do extraligy, který v té době ještě nebyl ztracen?
Těžké to nebylo, protože tým byl dobře poskládaný a připravený na sezónu, kluci chtěli hrát a vyhrávat.

Když jste tým přebíral, znal jste hráče? Věděl jste jakým herním stylem se mužstvo prezentuje, kdo je hlavním tahounem, popř. jak jste s týmem dál pracoval?
Nevěděl jsem vůbec nic, musím se přiznat, že jsem předtím neviděl ani jeden zápas. Byl jsem tou nabídkou velmi zaskončný a překvapený, nečekal jsem to. Zezačátku jsem samozřejmě některé věci musel konzultovat s bývalými trenéry. Nechtěl jsem nějak radikálně do toho mužstva zasahovat, dá se říct, že až na menší úpravy jsme hráli stejně jako předtím.

Můžete odhadnout, podle toho, jak jste měl za tu dobu příležitost tým poznat, jaké jsou jeho ambice pro příští sezónu? Kádr se pravděpodobně trochu změní, ale základ by mohl zůstat stejný.
Ono to záleží jak se to celé vyvine, kdo tu zůstane a kdo odejde. Bude to zhruba padesát na padesát. Někteří odejdou, ale zase příjdou např. hráči, kteří mají zkušenosti z extraligového dorostu, takže se uvidí, až v přípravných zápasech, jak by se sezóna mohla vyvíjet.

Pokud se jedná o tým, jsou některá jména, která byste obzvláště vyzdvihl?
Já jsem hlavně chtěl, aby kluci hráli a vystupovali jako tým, ale jistě jsou tam hráči, kteří kdyby dostali šanci hrát v A-týmu, tak by byli platní. Jmenovat ale nebudu.

Už jsou nějaké náznaky, kdo by mohl juniorku trénovat příští rok?
Ne, vše je zatím v jednání.

Za rozhovor poděkoval a hodně úspěchů, ať už v další hráčské kariéře či v pozici trenéra popřál Jiřímu Ševčíkovi Jan Šindelář

Podobné články

Mládežnický hokej

Někteří mládežníci už vyjeli na led! Trenéři si budou vzájemně pomáhat, hlásí Martin Čech

03.08.2020
Mládežnický hokej

Junioři i dorostenci už znají svůj program pro nadcházející sezonu

16.07.2020
Mládežnický hokej

Sportovní manažer mládeže Martin Čech hovoří o aktuálních tématech

25.06.2020
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
SKLH Žďár nad Sázavou